Sinirlilik ,alınganlık,sters :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ozan119 tarafından 6 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    selam herkeze

arkadaşlar son zamanlarda bazı işler aksi gidiyo ama bende aşırı tepkiler vermeye başladım artık en ufak bir şeyde alınıyorum sinirleniyorum . :(

Örnek vermek gerekirse ufacık birşey annem cips almış sonra neyse bende uyuyodum o arada bana bırakmamışlar.bana bi sinir geldi çok aşırı tepki verdim. niye böyle oluyor anlamıyorum acaba mevsim geçişinden oluyor yoksa sinir birikmesindenmi 1 haftadır çok duygusala bağladım ya :(

böyle dönemler geçirmiş arkadaşlar öneride falan bulunabilirmi acaba ?

2. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    vg ve cips??.

Annem aynisini bana yapsaydi sevinirdim harelde :)

Jack Shaperd, muratcan.biceps ve ozan119 bunu beğendi.
  3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    sporcusun sen napacaksın cipsi.. iyiki de bırakmamış bence

Jack Shaperd, muratcan.biceps ve ozan119 bunu beğendi.
  4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    :D doğru işte ona bile sinirleniyorum

5. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    boyle donemler gecırmıs arkadaslar vardır elbet sınır sorunu fln ama cıps bırakmamıslar dıyede yapılmazkı be :D
    yaş kac?

Jack Shaperd bunu beğendi.
  6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım

normalde kesinlikle böyle değilim zor bi dönemdeyim :(

7. napolyon79

napolyon79 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Çorlu
    ergınlıkden kaynaklanıyor dıcem ama :s
    genelde erkeklerın boyle ufak tefek seylere sınırlendıgı donemler bu yaslar.. hanı normalde boyle degılım de desen farklı seylere sınırlenme donemlerın.. merak etme bunlar gecıcek ama bıraz daha boyle sınırleneceksın.. kendını kontrol etmeye calıs,yoksa sınır sonucu yaptıgın seylere donup baktıgında uzuleceksın..
    artık buyuyorsun genc ;)

ozan119 bunu beğendi.
  8. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    doğrudur ergenlik ahh ah ... bi bitmedi gitti ne dandik bi dönem .

9. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Bazı insanlar akşam üstü uykusundan uyandıklarında çok sinir yüklü oluyorlar. O yaşlarda akşam üstü uykusundan uyandığım zamanlar bende de stres yüklü bir hal oluyordu. Gece uykusunu düzenle , gündüz uyumamaya bak akşam üzerileri. Bitki çayları deneyebilirsin akşamları. Stres azaltıcı olarak kuşburnu önerebilirim.

10. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Ergenlikten kaynaklıdır.Ama ergenlik diye geçiştirme kendini kontrol etmelisin

11. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    bazıları sırf konu açmış olmak için açıyor.17 yaşında olmaktan utanıyorum

12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar çok çok kaba tabirle söylüyorum ama size karı lazım. Bul kendine göre güzel bi kız ne sinirin kalır ne bişey. Ergenlik en iyi yanında birileri varken atlatılır öbür türlü zor.

13. sthammer

sthammer Guest

senin boks'a ilgi duyduğunu biliyorum, yaratıcı olsun ya da yıkıcı olsun enerjiyi atmak iyi olur, öfkelendiğinde kum torbasını yumruklamak gibi vb. öfkenin eyleme dönüşmesi ancak zararsız şekilde, asıl sorun öfkelendiğin an'a kendini hapsetmek olur ki bunun için de bir hikâyem var;

11-BİR BUDA HİKAYESİ
    Günlerden bir gün:
    Buddha bir ağacın altında öğrencileriyle oturmaktadır. Bir adam gelir ve yüzüne tükürür. Buddha yüzünü siler ve adama sorar, "Başka? Başka ne söylemek istiyorsun?" Adam şaşırır, çünkü bir insanın yüzüne tükürülünce "Başka?" diye sormasını beklememiştir. Böyle bir deneyimi yoktur. Daha önce insanları hep aşağılamıştır ve onlar da kızarak tepki vermiştir. Ya da korkudan gülümsemiş ve adama yaranmaya çalışmışlardır. Ama Buddha ikisini de yapmamış, ne öfkelenmiş, ne de korkmuştur. Sadece düz bir şekilde "Başka?" diye sormuştur. Tepki vermemiştir.

Ama Buddha'nın öğrencileri öfkelenir, tepki verir. En yakın öğrencisi Ananda der ki: "Bu çok fazla, buna tahammül edemeyiz. Sen öğretine devam et, biz de şu adama bunu yapamayacağını gösterelim. Cezalandırılması gerekiyor. Yoksa herkes aynı şeyi yapmaya başlar."

Buddha konuşur:"Sesini çıkartma. O beni kızdırmadı, ama siz kızdırdınız. O bir yabancı, buralara yeni gelmiş. Benim hakkımda bir şeyler duymuş olmalı; 'bu adam tanrı tanımaz, tehlikeli, insanları yoldan çıkarıp yanıltıyor' gibi şeyler. Benim hakkımda bir fikir edinmiş. O bana tükürmedi, kendi fikrine tükürdü; beni tanımıyor ki, bana nasıl tükürmüş olabilir? Eğer düşünürseniz, o kendi zihnine tükürdü. Ben onun bir parçası değilim ve görüyorum ki bu zavallı adamın söyleyecek başka bir şeyi olmalı. Çünkü bu, bir şey söylemenin bir yolu; tükürmek bir şey söylemenin bir yolu. Bazen dilin yetmediğini hissettiğin anlar olur; derin sevgide, yoğun öfkede, nefrette, duada. Dilin yetmediği yoğun anlar olur. O zaman bir şey yapman gerekir. Derin sevgi duyduğunda, birine sarılırsın; ne yaparsın orada? Bir şey söylersin. Çok öfkelendiğinde birine vurursun, tükürürsün, bir şey söylüyorsundur. Bu adamı anlayabiliyorum. Söyleyecek başka bir şeyi daha olmalı. O yüzden 'Başka?' diye sordum."

Adam daha da çok şaşırır! Ve Buddha öğrencilerine der ki: "Siz beni daha çok kızdırdınız, çünkü siz beni tanıyorsunuz, benimle yıllarca yaşadınız, ama yine de tepki veriyorsunuz."

Şaşıran, kafası karışan adam evine döner. Bütün gece uyuyamaz. Bir buddha gördükten sonra artık eskisi gibi uyumak zordur, mümkün değildir. Bu deneyim tekrar tekrar aklına gelir. Ne olduğunu kendine açıklayamaz. Titreme, terleme nöbetleri geçirir. Böyle bir adama hiç rastlamamıştır; bütün zihni, bütün kalıpları, bütün geçmişi dağılır.

Ertesi sabah geri döner. Buddha'nın ayaklarına kapanır. Buddha sorar: "Başka? Bu da sözle söylenemeyeni söylemenin başka bir yolu. Ayaklarıma dokunduğun zaman, sözcüklere sığmayan, sıradan dille anlatılamayan bir şey söylüyorsun." Buddha devam eder: "Bak Ananda, bu adam yine burda, bir şey söylüyor. Çok derin duyguları olan bir adam bu."

Adam Buddha'ya bakar: "Dün yaptığım şey için beni affet."

Buddha cevap verir: "Affetmek mi? Ama ben, dün o hareketi yaptığın adam değilim ki. Ganj nehri sürekli akıyor, o hiçbir zaman aynı Ganj değil. Her adam bir nehirdir. Senin tükürdüğün adam artık burada değil; aynı onun gibi görünüyorum, ama aynı değilim, bu yirmi dört saatte öyle çok şey oldu ki! Nehirden çok su aktı. O yüzden seni affedemem, çünkü sana kızgın değilim."

"Ve sen de yenilendin. Görüyorum ki sen dün gelen adam değilsin, çünkü o adam kızgındı. O kızgındı, ama sen önümde eğilip ayağıma dokunuyorsun, nasıl aynı adam olabilirsin? Sen o değilsin, o yüzden bunu unutalım. O iki adam; tüküren adam ve tükürülen adam, artık yok. Yakına gel. Başka şeylerden konuşalım."

son olarak ozan119, tahrik edici mesajları umursama

gigl, rockybalboa7, flamel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    niye açmış olmak için açıyım ?zor bi dönemdeyim ve benden yaşca büyük hayat tecrübesi olan insanların tecrübelerini paylaşması için açtım.. üstelik yaşla ilgili birşeymi dedim ben sorulunca söyledim 17 yaşım diye.. madem kendini çok olgun görüyorsun neden böyle bi yorum yolladın .yorumun çocukca kışkırtıcı bi yorum son derece gereksiz .sadece çocuk deyip geçseydin çok olgunsunya ?

dr.steelhammer gerçekten hikaye çok iyiymiş daha önce görmemiştim.. ben böyle hikayeleri çok severim bu tarz kitaplar okurum.gerçekten zevkle okudum teşekkür ederim :)

Son düzenleme: 6 Kasım 2012
    sthammer bunu beğendi.
  15. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    off topic olacak ama.bunun üstüne mesaj yazmayayım.kendine forumda biraz ilgi görmek istediğini itiraf edemiyorsun.bana sarmana gerek yok.böyle konular dışında vg ile ilgili konularda gündeme gelmeli bence insanlar.burası bir vg forumu.kimse seni tanımıyor burada yakından.yüzeysel yorumlar gelecektir.saygılar

16. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ben bilgisayar başında oturupta bu sitedeki üyelerden ilgi bekleyecek bi insan değilim niye böyle davranıyorsun anlamadım. gündeme gelme gibi triplerde değilim.gerçekten çok küçük düşünüyorsun.
    Neyse bazen boşvermeyide bilmek lazım tabi.

Edit= Konuyu açtığıma pişman oldum teşekkürler

Son düzenleme: 6 Kasım 2012
  17. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlama ama benim başıma da çok geliyordu şeytanın işi oluyor işte arada abtest al felak ve nas surelerini okumaya çalış ve cünup gezmemeye dikkat et Genelde şeytandan olur aslında hep şeytandan olur nefs de yanına gelince boom herşeye sinirlenir oluyoruz sen abdest al çok bunaldığında 2 rekat namaz kıl emin ol ki içten olursan faydasını göreceksin iyi günler

2157 ve ozan119 bunu beğendi.
  18. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Kafanıza taş düşse şeytandan bileceksiniz beyler.

Zer0, mma-, Phil_Heath ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ozan119 anlatamadığın çok özel bir sorun yoktur umarım çok ufak şeylere bile kızan insanların sorunları genelde büyük olurda o yüzden yazdım eğer bir derdin varsa üzerine gidip sorunu bitirmelisin belki spor yaparak biraz rahatlarsın yada dua ederek yada ne bileyim eğlenerek ancak bunlar bir kaçıştır kısa süreliğine rahatlatır belki insanı fakat sen sorunu önemsediğin sürece öyle durur hatta dahada büyüyebilir eğer ergenlik sorunları varsa kız arkadaş bulman kafana göre iyi olur zorlu öğrencilik hayatında güzel tatlı sevimli bir kız insanın derdini ufak dertlerden bahsediyoruz burada unutturur bu arada arkadaş samimi bir başlık açmış ne var bunda neyse umarım sinir stresten kurtulursun

2157 ve ozan119 bunu beğendi.
  20. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu sadece ergenlerde olan bır durum degıl yetıskınlerde daha fazla gorulebılecek bır durum . Depreyona kadarda yolu var yapman gereken bazı kucuk seylerı fazla takmaman . Kızılacak seye zaten herkez kızar ama bır cıpse bu kadar tepkı vermenın sebebı kendı kafanda bu olayı buyutmen .

ozan119 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş