Sinema

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    1-2 film daha

maskeli 5 liler iyiydi
    pearl harbor muhteşem
    son samurray çok iyi

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    son zamanlarda gittiğim filmler arasında tarantinonun sunduğu '' hostel'' çok iyi bir film.çok çarpıcı ve etkileyici sahneleri var,konusu çok ilginç..kesinlikle izlenmesi gereken bir film,vizyondayken kaçırmayın derim..yalnız bazılarınızın içi kaldırmayabilir,film çok kanlı ve şiddetin doruğuna ulaşmış sahneler var.film boyunca sürekli içiniz burkulabilir yani..tarantino nedense bayılıyor boyle kanın su gibi aktığı filmlere..
    bunun dışında şu aralar vizyona yeni giren kırmızı başlıklı kız var..çok eğlenceli ve komik..komikliği daha çok geyikliğinden geliyor..senaryosuda akıllıca hazırlanmış gerçekten..eğlenceli bir film bence..son olarak dick ve jane ,jim carrey inin oynadığı bir film.hayranları için izlenilebilecek bir film,ama onun dışında filmden çok bir şey beklemeyin.

hostel-*****
    kırmızı başlıklı kız-****
    dick ve jane-***

3. tuase

tuase Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    afyon
    Kurtlar vadisi izle ve unut tarzı bir film.Ama eğlenceli.Konu bir kere basit.Kafamıza çuval geçti bizde gidelim geçirelim.iskenderun limanından yüklenen bombalar hergün senin kardeşlerinin tepesine iniyor, PKK ya her türlü lojistik yardım USA tarafından yapılıyor,dindar bir insansan hanefilerin mezhep imamı Ebu Hanifenin türbesi bombalandı, uluslarası arenada hergeçen gün yalnızlaşıyosun şuda en komiği amerikada hazırlanan resmi insan hakları raporunda türkiye sınıfta kalmış.Amerika sınıfı geçmiş.Yani sadece çuvalmı dokundu.Gidip babam ve oğlumu izleyin en azından gerçek ve hayata dair.Babası ile problemleri olanlara tavsiye etmem etkiliyor.

4. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    tuase tek kelimeyle mükemmel yazmışsın ayrıca eklemede bulunayım
    arkadaşlar çok merak ediyorum mademki illa bizde avrupa ve amerikalılar
    gibi (her nekadar beceremesekte) macera filmi çekeceğiz diye kendimizi paralıyoruz
    1.70lik g.. kadar bir adamı oynatacağımıza daha karizmatik bir adam niye bulamıyoruz
    70milyon insan var bula bula bunumu buldunuz benim tercihim kenan imirzalıoğlu gibi birisi
    olabilir yada bir vin diesel russel crowe gibi biri yokmu yani ama ben işin aslını yazayım
    size bir gazetede okudum; bu 1.70lik kurtlar vadisinin baş rol oyuncusunun adı her ne b..ksa
    abisi pana filmin sahibiylimiş aslen bunlar erzurumluymuş ve tabi çok zenginmişler bu adam
    yanlış hatırlamıyorsam paralı bir okula yazılmış ama onuda okuyamamış ve amerikaya gitmiş
    yine orda 1kaç sene yaşadıktan sonra askerlik için 1 aylığına (baba parası olduğu için kendini senden
    benden daha kaliteli olduğunu zannediyor hıyar) türkiyeye dönmüş ve 1 ay bedelli askerlik yapmış
    tam yeşil kart çıkarmış birdaha dönmemek üzere amerikaya giderken abisi(pana filmin sahibi)
    bunu aramış ve bir dizide başrol teklif etmiş nede olsa pana filmin sahibi ilk bir kaç bölümde
    kendisi oynamış sonrada kardeşini oynatmış hemde kardeşinin daha önce kameranın önünden bile geçmemesine rağmen

ve arkadaşlar şimdi sorarım size siz amerikalı olsaydınız bizim ekmeğimizi yiyip
    bizi aşağıladı diyerek bu adama hain demezmisiniz ve onun gibi biriyle alay etmezmisiniz buda türk
    rambosu diyip onunla alay etmezmisiniz örn: amerikayı tek başına deviren adam, bizimkinin fotosu :
    altına 1.70 60 kilo yazmazmısınız :lol:

siz bir türk aktör olsanız bu duruma alınmazmıydınız

ondanda vahimi; siz bir türk olarak babası sizinkinden zengin olduğundan askerliğini 1 ay yapmış
    birisinin sizi temsil etmesine üzülmezmisiniz

5. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kurtlar vadisi konusuna biraz iyimser bakmak lazim, her ne kadar yurdum insanin bu tur filmlere, dizilere ve bu yapimlarin icerdigi konulara fazla ilgi gostermesine icim yansa da isin guzel taraflari da var. kurtlar vadisi adina en sevindirici sey insanlari bir sekilde sinemaya cekmesidir. kim bilir belki de bu sayede sinemaya ilgili insan sayisi artar. filmi gormedim (ve gormeyecegim) ama ogrendigim kadariyla action tadinda birseymis. beceremis olabilirler, ya da cok iyi bir action filmi olabilir, onemli olan bunun bir adim olabilme ihtimali. gonul ister ki bu ilk basamak olsun, ilerde daha kaliteli yapimlara dolayli olarak hizmet etmis olsun. cok mu iyimserim :?: :?: :!: :!:

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Dün aksam "Babam ve Oglum" filmini seyrettim. Süperdi.

7. PUMP

PUMP Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bende cok iyi raporlar duydum o film den bu hafta icinde bende bir bakim ;)

8. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    babam ve oğlum genel anlamda duygusal içerikli bir film olmasına rağmen,son zamanlarda izlediğim en komik filmlerden biride diyebilirim.film boyunca çok güldüm,özellikle salih ve karısına :) ..

bunun dışında vizyona yeni girmiş olan temel içgüdü 2 yi izleyen varmı? filmi türkiyede sansüre uğramış,hemde 18 yaş sınırına rağmen..artık nasıl sahneler koymuşlarsa.

9. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    ice age 2 -******

eğer ilkini beğendiyseniz bunuda çok seviceksiniz..şuan vizyonda, mümkünse altyazılısını izleyin..kesinlikle izlenmesi gerekir...bunun dışındada yine bir devam filmi olan temel içgüdü 2 vasat düzeyde bence.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    barışın yas kaç bilmiyorum ama aslında o filmi biraz eskiler daha ii anlayacaktır ve her baba ve evladın gercekten seyretmesi gereken bir filim komik yerler olmasa insanlar toparlanamazdı belkide ben izledikten sonra evladıma sıkı skı sarıldım herkese tavsiye ederim

11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    v for vendetta'yı kaçırmayın...

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    seyrettim daffy guzel filime benziyor ama kacak oldugu icin alt yazilari cok kotuydu tekrar seyerdicem

13. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    narnia günlükleri süperdi...

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    O filmi merak ediyorum, filmde enteresan bir sey de, film ingilizce olmasina ragmen (ve uyarlandigi roman), filmde aslana, ASLAN deniyor, romani yazan kisi, fantastik bir dunya yaratirken, farkli dillerden sozcukler almis, aslan kelimeside cok hosuna gittigi icin, bunu almis.
    Yanlisim varsa, uzgunum, aklimda boyle kaldi, bu filme dair okudugum bir yazi.

Benimde sizlere tavsiye edecegim film, "kurt kapani"
    Gercekten, insani kotu yapan bir film.
    Psikopat bir adamin (vietnam savasinda cildirmis bir adam), eline dusen 3 gence yaptigi korkunc iskenceleri iceriyor.
    Ancak film "hostel" isimli film gibi, mide bulandirmak icin yapilmamis.
    Son derece kaliteli, enteresan bir film, kesinlikle tavsiye ederim.
    Yalniz, Avustralyali bir adamin, Vietnam savasinda ne isi vardi, onu cozemedim, belkide ben yanlis anladim.

Bir diğer keyifli filmimiz ise, Pembe Panter'in yeniden çevrimi, bu filmde Clouseau'yu Steve Martin oynuyor, cok olumsuz elestiriler okumustum film hakkinda, zorla gittim, ama gercekten cok cok komik, bence Peter Sellers bu derece komik olamazdi.
    Kurt kapanindan sonra ilac gibi bir film.

Artik kucuk amerika olduk, yaz sezonu onlarda en canli sezon sinema acisindan, bizdede filmler onlarla birebir gosterime girmeye basladigi icin yazin yazacak bir suru film olacak.
    İyi seyirler efenim...

15. sesil

sesil Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    flexor'a katılıorum...
    barış, sadık ve karısının sahnesinde seni güldüren neydi??!!
    filmi 15 dk önce izledim babamla... felaket duygular içerisindeydik o sahnede :cry:
    o sahne, annemle babamın sahnesiydi...

filmi izlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim...

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Filmde gercekten komik, neseli sahneler vardi, zaten bu filmi farkli ve ozel kilan unsurlardan birisi buydu.
    Sadik'in saf, naif hali ve karisinin tavuk gibi sevimli sesi, dev gibi kocasiyla bir cocuk gibi ilgilenmesi komikti gercekten, ama babanin oglunun ardindan yaktigi agit, baba olanlara ve baba olacaklar ders niteliginde...

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bir film tavsiyesi daha, hep vucut gelistirme, hep vucut gelistirme bir yere kadar, birazda sosyalleselim.
    Filmin ismi "fearless" korkusuz,
    Basrolde, Jet Li oynuyor.
    Bu adami ilk olarak Cehennem Silahi 4 isimli filmde gordum, sirf o adam icin bu filme sinemada 3 kere gittim.
    Mukemmel bir sporcu, 9 yasinda wushu'da çin ulusal şampiyonu oldu.
    11 yaşında 5 madalya sahibiydi.
    Bu üstün sporcu geçmişi film hileleriyle birleştiği zaman ortaya enfes görüntüler çıkıyor gerçekten.
    Korkusuz, 100 kadar once yasamis gercek bir uzak dogu dovus sanatlari ustasinin hayatini anlatiyor.
    Dovus sahnelerinin kareografisi gercekten gorulmeye değer, özellikle kılıç dövüşleri çok keyifli.
    Bir diğer enteresan sahnede, Jet Li'nin o zamanın önde gelen avrupa şampiyonu sporcularıyla dövüşmesi.
    Mesela avrupa eskrim sampiyonu ile kılıc dövüsü, dünya sampiyonu boksor Sullivan'la kapismasi.
    Dünyanin en guclu adami lakapli bir devasa adamla kapismasi, bu adama dikkat, devasa bir vucutcu.
    Kim bu babayigit diye arasitirdim.
    İsmi Nathan Jones, Avusturalyali,
    BOYU: 2.12
    Kilosu 160
    Kendisi gelecek vaat eden bir strongmanmis, ancak 1995 yilinda, efsanevi strongman Magnus Samuelsson bilek guresinde kolunu kirip kariyerini baslamadan bitirmis, gercekten yazik olmus.
    Gercek bir dev arkadaslar, filmde harika dovus sahneleri var.

Fİlmde bu adama dikkat...
    Boyu 2.12, Jet Li ise, 1.69...
    Gercekte kapissalar, Jet Li'yi severim ama sanirim, Jet Li'nin parcasini bulamazlar...

Jet Li'nin son filmi olacak deniyor, kesinlikle tavsiye ediyorum...

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Filmdeki 2.12'lik Nathan Jones'un resimlerine link...

http://www.imdb.com/gallery/hh/0428923/iid_921237.jpg?path=pgallery&path_key=Jones,%20Nathan%20(I)&seq=2

19. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sadık ve karısı değil salih ve karısı demis barıs...

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    karasan kiss of the dragon u da seyret tavsiye ederim.ayrica bir yonetmen jet li icin o kadar hizli ki nerdeyse sahneleri tek sefer de cekiyoruz demisti...

Sayfayı Paylaş