simdi ben nasil beslenmeliyim acil bi soru

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve lyn wyman tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    165 boyunda 54vkiloyum. Istegim sikilasmak ve karnin da biraz duz olmasi. Siki vucudum yok karnim da duz degil ama kilo sorunum yok gibi. 3 aydur spora gidiyorum cok tekrarli seyler yaptiritorlar. Simdi ben sagdan soldan kilo vermek icin 1800 kcal civari almam gerektigini hesapladim ama ben kilo mu vermeliyim. Sabit kalip spora devam mi etmeliyim. Yoksa kilo mu almaliyim bunu kestiremiyorum. Ne kadar yemeliyim yani su durumda

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    1-2 kilo daha verebilirsin.
    Her halükarda beslenmen temiz olmalı. Tahıl tüketimini ve yüksek glisemik indeksli her türlü karbonhidrat tüketimini kes. Sebze, et(kırmızı ya da beyaz), yumurta, kuruyemiş gibi kaynaklarla beslen.
    Tekrar sayılarını biraz düşürüp, kaldırdığın ağırlıkları arttırırsan; kalori alımını azalttığında kas kütleni korur, arttırdığında da yavaş da olsa kas inşa edersin. Bu şekilde 1-2 kilo kayıp ile istediğin sıkı vücudu elde etmen mümkün.

3. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Anladim tesekkur ederim. O zaman kalori kesintisiyle spor programina aynen devam ediyorum. 1 2 kilo daha vermek icin

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  4. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    düşük ağırlıklarla çalışma. yüksek ağırlıklar bayanlarda öyle iri kaslar falan yapmıyo. ağır kaldırmadığın sürece istediğin sıkılaşmayı sağlayamazsın. misal benim boy 162. ağustosta 50kiloydum antrenmanalara başladığımda. şu an 55 kiloyum ve spor yapmadan 5kilo almış kadınlardan çok daha farklı bi fiziğim var. kesinlikle 55 kilo olmayı tercih ederim. bana kalırsa sen kaloriye fazla takılma kilo problemin yok zaten. ama yediklerini abartmamaya çalış ki yağlanma da olmasın. antrenmanlardan 2saat önce kaliteli karbonhidrat alımına dikkat et, antrenmandan sonra proteinini al, her öğününde de protein bulundur. farkı görürsün zaten

5. lyn wyman

lyn wyman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Cok tesekkur ederim o zaman diger okudugum seylere gore
    Cardioyu sadece interval seklinde kisa etkili abartmadan yapacagim artik
    Kilo vermeye yonelik kalori kesintisi yapmayacagim
    Yuksek agirliklar 8 10 tekrar arasi calisacagim.
    Yag basit karbonhidrat seker yine abartmiyorum

Sayfayı Paylaş