sigarayı bırakmayı başaran arkadaşlar lütfen yardım.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve sehzadecelik tarafından 13 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Nikotin sempatik sinir sistemini uyarıyor, yani rahatlatıcı değil aksine uyarıcı etkisi var, yapılan araştırmalarda bu uyarıcı etkiden dolayı karaciğerdeki depolarıda kullanarak kan şekerini yüzde 35 oranında artırdığı görülmüş, açlığı bastırmasının esas nedeni bu, ağız tadının bozulması diğer etken ,bırakınca iştah yemeklerden duyulan hazla beraber tatlı isteğide direk artıyor, daha sık acıkılıyor. Geçen yaz bir iki aylığına bırakmıştım, adeta fıstıklı baklavaya her gün aş eriyordum. Ne zamandır bırakmayı planlıyorum, ferah bir zamanı bekliyorum.

Benzer bir konu başlığında önemli bilgiler var bakınız:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tiryakiler_buraya-t6715.html?t=6715&highlight=tiryakiler+buraya

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Temmuz 2007
  2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben bırakmıştım, yazdığım gibi, ancak 2 günden beri tekrar başladım, ben kendim için bırakmamıştım, annem istiyor diye bırakmıştım, gerçekten çok tepkisi vardı bana, kokuyorsun leş gibi, seni doya doya öpüp koklayamıyorum diyordu, ve yani bırakiyim dedim, ne getirisi var ki bana diye düşündüm? Bıraktım da 2 hafta kadar, ancak psikolojik olarak bırakamamıştım, canım çekmiyordu ama sigara içmek istiyordum, hoşuma gidiyordu lanet olası, sabahları kalkar kalkmaz ilk işim benim sigara içmektir, benim başlayalı 1 yıl oldu olucak.. Ama annemle tartıştıktan sonra tekrar başladım malesef. Bu iş gerçekten beyinde bitiyor onu anladım.. Ben kendi isteğimle bırakmadığım için başarılı olamadım.
    Bir arkadaş yazmış bedensel tiryakiliğe inanmadığına, evet bende inanmıyorum, benim teyzem de bıraktı, o 40 yıllık içiciydi, ve şak diye kesti attı, hiçbir destek almadan..
    Biz yeterki isteyelim, her konuda böyle bu, istemek ve inanmak işin yarısıdır...
    Aslında ara sıra gazlıyorum kendimi, oyun yapıyorum, diyorimki ulan yaso bi bıraksan supplement'in kralını alırsın, ufak bir hesap yapınca günde 5 ytl diye düşünsek, ayda 150 ytl eder.. Ama ben istediğimi yapıyorum, açıkcası pek bir rahatsızlık da duymuyorum, sonuçta istediğimi canımın çektiğini yapıyorum..

3. beat me

beat me Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    en çok sabah yataktan kalkınca arıyorum bunu sabah aç karnına verdiği tadı yüzünden bırakmak istemiyorum o tat hiç bişeye değişilmez diyorum ama bi yandanda bırakmak istiyorum bilmem ne olacak arkadaşlar

4. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    arkadaşlar bu konu ile ilgili konu dışı bölümünde bir baslık var oraya yönelelim.

5. lavender

lavender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sigarayı bırakmak için öce kararlılık gerek

Sigarayı bırakmak için önce kararlı ol sadece istemek yeterli değil, hayatta insan pek çok şey istiyor ama çok az kişi isteğini gerçekleştirmek için azim gösteriyor. Ben kendimden örnekler vereyim sana istersen. Klasik gelecek ama sigaranın zararları ile ilgili çok araştırma yaptım. En kötü resimleri inceledim. Sigaranın bütün vücutta verdiği hasarları inceledim.Sigaranın içinde bulunan zehirleri okudum ve hayretler içinde kaldım, bu zehrin tamamını ciğerlerimize çekiyoruz inan bana ölmeye, hayatı hastalıklı geçirmeye değmez. Üstelik spor yapan birinin sigara içmesi kadar abes bir şey olamaz. Sağlık için spor yapıyoruz değil mi? Sigara içtiğim yıllar boyunca verdiğim sigara paralarını hesapladım, ufak bir servet ediyor o parayla neler yapılmaz ki. Canın sigara çektiğinde (üzgünken, sevinçliyken, yemekteyken, mutluyken, ağlarken, çay-kahve,alkol içerken) açık havaya çık, derin derin nefes al ve 10 a kadar say kendini daha iyi hissedeceksin. Az kalorili yiyecekler ye, bol bol su iç, sigaralı ortamlardan uzaklaş, bol bol sigaranın zararlarının kendine hatırlat, arada bir başka insanlarada sigaranın zararlarını anlat. kesinlikle bırakacaksın, sen güçlüsün, sigarayı bırakmayı istemek ilk adım, bırakmak ve böyle devam etmek ikinci adım.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş