sigara içtiği için insan sevdiğinden ayrılırmı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ysn1981 tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ysn1981

ysn1981 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul kadıköy
    arkadaşlar herkese merhaba. yaklaşık 5 ay önce sigarayı bırakmıştım ancak yaşadığım bazı sıkıntılardan dolayı çözümü tekrar sigaraya başlamakta buldum. bu beni çok rahatsız ediyor ama şu an için elimden birşey gelmiyor.
    sizinle asıl paylaşmak istediğim sigaraya başladığım için kız arkadaşım benden ayrılmak istiyor ve şu an görüşmüoruz bu duruma ne diosunuz? sizin görüşlerinizi almak istiyorum.

2. drkhn

drkhn Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Seven insan karsındakini her haliyle kabul eder o kız seni sevmemiş bence hoslanmıstır en fazla sevse bırakman için uğrasır ama seni bırakmazdı bence ;)

Setenay bunu beğendi.
  3. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    sigara için ayrılacak kızdan hayır gelmez yarında başka bişey için seni terkeder en iyisi bence kızı bırak tabi karar senin.ama sigarayı da bırakman daha iyi olur tabiki :)

4. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Sigara içen kişi içmeyeni gerçekten seviyorsa yanında içmemeli. Bu durumda tek taraflı düşünülemez. Hayatım boyunca sigara içmedim ve önümde sigara içerek yürüyen şahıslar için hiç de iyi şeyler düşünmem. Bir de bu kişi sevgili olursa ve ısrarla yanımda içmek isterse kesinlikle tahammül edemem.

TuGhAn ve Acolon bunu beğendi.
  5. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bence seni sevmiyor değil seni çok hatta fazlasıyla düşünüyor. Belki sadece seni yıldırmak için böyle bir tavır sergilemiştir. Ama olay sigara yüzündense bana göre! kesinlikle seni sevmiyor değil seni fazlasıyla düşündüğü için.

TuGhAn bunu beğendi.
  6. ysn1981

ysn1981 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul kadıköy
    evet arkadaşlar böyle davranması beni gerçekten benden daha çok düşündüğü için 2yılı aşkın bir beraberliğimiz var ve onu kaybetmeye tahammül edemem. kararımı verdim sigarayı bırakıyorum kız arkadaşımdan 10 gün müsade istedim çok mutlu oldu:) barıştık:) şimdi işin en zor kısmına geldi sigarayı bırakmak ama allahın izniyle bunuda başarıcam:)
    bu arada sigarayı bırakırsam haftada 4 gün spora gidebileceğim konusundada anlaştık.
    iş spor ve kız arkadaş hepsini aynı anda yürütmek çok zor ya:)

7. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım kız bahaneyi sigara ya bulmuş ama iradenin zayıf olduğunu görüpde ayrılmış olabilir bilemicem kızı tanımadığım için.

8. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    evet pek çok açıdan bakılabilir.bence tek çözüm sigarayı tekrar bırakıp bir hafta kız arkadaşınla ilgili neden böyle birşey yaptı konulu bir çeşit gözlem yapmalısın daha sonra ona göre bir yol çizersin

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kız arkadaşın sigarayı bahane edip etmediğini ancak sen bilirsin zaten..

asıl mesele sigara için kız ya da erkek arkadaş terk edilir..bu çok normal..
    evlilikler ya da ilişkileri açığa vurulmayan , dile getirilmeyen ve gereksiz yere katlanılan huylar bozarlar vakti gelince..çiftler hoşlanmadıkları davranışları karşısındakine çok vakit kaybetmeden söylemeli ki günden güne sevgisi azalmasın hoşgörü katlanmaya dönüşmesin..

kız arkadaşınızdan sizi anneniz gibi karşılıksız , herşeye rağmen sevmesini beklemeyin..hatta herşeye rağmen seviyorsa bu kötüye işaret..dediğim gibi sizi seviyor değil artık katlanıyordur ..

bence açığa vurması büyük avantaj sizin için..

şuna katılmıyorum: seven her halimle sevsin..bu çok haklı bir davranış değil..hatta haksız..

Son düzenleme: 11 Ekim 2009
    TuGhAn bunu beğendi.
  10. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Senin adına sevindim. Sigara denen meretden kurtulmanın en etkili yolunun agzı oyalamak oldugu söylenir. Sürekli olarak sakız cignemek, cekirdek cıtlatmak yada şeker, jelibon tarzı seyler yemek. Sanırım en uygunu sakız :)

11. _reckless

_reckless Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    o senin iyiliğin için uğraşıyor iyiliğini düşünüyor ama tabi sen bilirsin nedeni asıl sende başlama ne güzel bırakmışsın bidaha başlıyorsun

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Ekim 2009
  12. Acolon

Acolon Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Balıkesir
    Şu hayatta ezelden beri bildiğim ve edindiğim tek düşmanımdır sigara... İçmediğim halde hayatımda açtığı yaraları yazmaya kalksam ne klavyem dayanır ne bileğim :) Nefret ediyorum kendisinden ve saygı duymuyorum. Haliyle sigara içen insanlar da nefret ettiriyor kendinden, özellikle bayanlar. Bir arkadaşımızın da dediği gibi yoldan giderken önümden sigara çeke çeke giden kişiler hakkında hiç te hoş şeyler düşünmüyorum. Gelelim ayrılma mevzusuna, evvet kardeşş jilet gibi ayrılınır, ben yaptım yine yaparım, hiç de pişman olmadım. Seven kabul eder ya da bırakmak için uğraşır en azından görüşlerini de üzülerek destekleyemiyorum, çünki iğrenç bulduğum bir davranışı sevdiğim insanda görmek istemem. Eğer bu tür bir alışkanlığı bir zaman varmışsa da bir daha asla eline almayacağına dair iradesine güvenim olmaz sigara konusunda. O yüzden ikili ilişkiler konusunda karşı tarafı beğenmek kadar ağır basar sigara mevzusu. İçiyorsa zaten beğendiklerimin ya da karşımdaki kişiden ne kadar etkilendiğimin hiçbir önemi kalmıyor.

13. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    ysn seni okadar iyi anlıyorum ki dün kavga ettik dediki bugün buluşmasak arkadaşımla buluşçaz özledim ''tamam dedim keyfine bak önemli deyil sonra görüşürüz'' vay efendim ben zaten buluşmak istemiyomuşum ne demek bizim buluşmamız önemli deyil miymiş vs... lanet olsun

14. Acolon

Acolon Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Balıkesir
    Nerdeyse aynı olay benim başıma gelmişti. Buluşabileceğimiz tek gün olan Pazar günü arkadaşıyla buluşmak istemişti, kıyameti koparmıştım. O gün arkadaşıyla buluştu, ertesi gün kendisinden ayrılmıştım. a32

15. FREELEO

FREELEO Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    ozgur
    Yer:
    BALIKESİR/BURHANİYE
    beni en cok sinir eden sey sigara kokusudur bu yuzden ben ayrılabilirim... kız arkadaşımda tek içiyordu içtiği zaman öpüşmek istemediğimden içmemeye başladı...

16. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Üç durum söz konusu olabilir:

1. Sigarayı bıraktırmak için ilişkiyi ortaya atarak blöf yapıyordur.
    2. Ayrılacağı vardır da sigara içilmesini bahane ediyordur.
    3. Fazladan ilgi istiyordur da durumdan yararlanmak istiyordur.

Bu ihtimallerin biri söz konusu olabilir ya da bu ihtimallerin üçü de bir arada bulunabilinir. Dürüst cevaplar alabileceğinize inanıyorsanız ona sigarayı kendiniz için mi onun için mi bırakmanız gerektiğini bir sorabilirsiniz.

Bunların dışında bir 4. ihtimal daha var ki o ise hijyenden ötürü olabilir. Sigara içmeyen bir insanda sigara içen bir sevgiliden iğrenebilir. Bunu da açık bir dilde söyleyebilmek herkes için kolay olmayabilir. Böylesi bir sebep belirttiyse sebebi bellidir. İğrenmemesi adına sigara içmemek gerekir ya da veda etmesini olgunlukla karşılamak gerekir.

Bence kötülüklerin önüne geçebilmek adına böylesine çatışabilen bir sevgili de iyidir. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sözüne bu bağlamda bir daha katıldığımı belirtmiş olayım. Sevdiğiniz insan itici bir güç olarak epey faydalı olabilecek biri olabilir bu anlamda. Tabii yukarıda değindiğimiz başka bir durum söz konusu değilse...

Umarım salt iyi niyetlidir ve siz de sigarayı bırakıp ilişkinize bıraktığınız yerden devam edersiniz. Mutluluklar...

17. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sen bu kadar taviz verirsen yarın birgün başka şeyler de isteyecektir

Olduğun gibi olmalısın, seviyorsa seviyordur

Sigara bahane edilerek 2 yıllık ilişki için rest çekiliyorsa, üzgünüm ama o kızdan sana hayır gelmez

Erkek adamsın sonuçta, ona mı sorucaksın sigaranı alkolünü, vs ni. Onu yıpratacak şeyler olmadıktan sonra o da "kız"lığını bilmeli, bıdı bıdı etmemeli bence :)
    Mantıkdışı

Erkek adam kız arkadaşının kuklası olmamalıdır; delikanlılık bunu gerektirir

Seni istediği insana dönüştürmeye çalışıyor

Sevmek için kıvam yaratmak . . .

Seviyorsa eksinle artınla sever biri zaten seni

Kaldı ki sigara ufacık bişey

İstersen manzaranın biraz daha ilerisine bakalım
    Böyle bir kızla evlendiğini düşün; hayatın kayar
    Bilgin Ola !!! ;)

SEVEN SENİ SEN "ÖYLE" OLDUĞUN İÇİN SEVER

DEĞİŞMENİ İSTEMEZ

SEN, SENİ SEVSİN DİYE KENDİNİ DEĞİŞTİRMEMELİSİN

SEVGİ GÜZELLİKLERİ İLE BİRLİKTE BİR İNSANIN ÇİRKİNLİKLERİNİ DE SEVMEKTİR

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Nisan 2010
    ataduyan bunu beğendi.
  18. Acolon

Acolon Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Balıkesir

Hani değiştirmesini istediği şey tarzı, hobileri ya da kişiliğiyle bütünleşmiş tercihleri olsa sonuna kadar haklısın diyorum. Ancak sigarayı küçümsememek lazım, zaten hep küçümsendiği için sigaranın 8-12 yaş grubuna kadar tüketimi yagınlaşmış, kullanımı çok çok çok normal görülen bir pislik haline gelmiş olduğunu düşünüyorum.

Sigara alkol gibi alışkanlıklar kötü alışkanlıktır ve direk buraya dikkatinizi çekiyorum UZUN VADEDE adamın canına okur. Yani o kadar basite almamak lazım sigarayı. Bu noktada şöyle bir düşünce beliriyor, bu kız seninle ilgili ciddi düşüncelere sahip, uzun soluklu muhtemelen sonunu evliliğe getirmek isteyebileceği türden bir düşünce... Seni geçici biri, 2-3 yıllık bir ilişki olarak görse bence çok ta önemsemez. Ancak görünen o ki kız arkadaşın senin hakkında ciddi düşünüyor ve sigarayı bırakman suretiyle hem senin, hem kendisinin hem de NESLİNİN geleceğini, sağlığını güvence altında tutmak istiyordur. Olaya bir de bu açıdan bakmanı öneririm. Bence bu isteğini küçümseme kızın, ancak Setenay'ın dediği gibi yarın bunu yaptığın için istekleri konusunda sınır tanımazsa ağırlığını koyarsın bir şekilde.

Son düzenleme: 7 Nisan 2010
  19. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunu Sevgilisine Güzel Bir Dille Anlatmalı
    Böyle Ayrılmakla Tehdit Ederek Değil

Madem Böyle Yapıyor; Yalnız Kalsın O Zaman
    Terketmeye çok meraklıysa vardır onun kafasında bişey

Bana çok mantıksız geldi

İşin Altında Başka Şeyler Yatıyor Olmalı ve Bu Bir Bahane Olabilir

Ya da kız çok çocuksu; toy

Ben sizin yerinizde olsam, alıp onu karşıma bir güzel konuşurum

Asıl Derdini Anlarım

Gerçekten size, evet sorun sigara ve sebebi de şu diyorsa, böyle ufak şeylerin ayrılık blöfüne malzeme olmaması gerektiğini ve bunun karşı tarafın duygularını zedelediğini ayrıca ilişkiyi de yıprattığını ifade ederim

Acolon bunu beğendi.
  20. Acolon

Acolon Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Balıkesir
    Doğru söze ne hacet. :) Lakin piyasada "böyle ufak şeylerin ayrılık blöfüne malzeme olmaması gerektiğini ve bunun karşı tarafın duygularını zedelediğini ayrıca ilişkiyi de yıprattığını" düşünebilecek temiz kalpli, iyi niyetli kızlar ender :) . Çevremde hiç görmedim hatta. Benim tek görebildiğim alımlarıyla çalımlarıyla, Kerem'e garez, Mecnun'a maraz kendini beğenmişlikten ve üç kuruşluk menfaatler için, seven kalpleri hiçe sayan dişi ordusundan ibaret. Karşı taraf bu hareketle ne düşünür, nasıl hisseder, hiç umurlarında olmaz. Fırtına gibi eser, yıkar geçerler.

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş