Shoulder press/Omuz press yapamıyorum

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Tunahan Aydos tarafından 9 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Tunahan Aydos

Tunahan Aydos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    2 yıldır fitness yapıyorum omuzlarımda zamanla oluşan yıpranmalar var. Ama sadece shoulder press yaparken sorun çıkıyor. Kafa üstü kaldırışta 2.5 kiloda bile zorlanıyorum. Diğer tüm hareketler normal akışında fakat sadece shoulder press yaparken zorluyor ve acı veriyor set çıkmıyor. Mobilite olarak ağırsağlam talha'nın videosundakileri yapıyorum. Esneklik de yapıyorum. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen?
    192/90

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Eğer ara verdiğin takdirde geçmiyorsa sakatlık olması muhtemel, acı veren hareketleri bir süreliğine yapmayın ve doktora gidin. Bir MR çekilsin. KESİNLİKLE ağrının acının üstüne gitmeyin daha kötü hale getirebilirsiniz omuz sakatlığı çok sıkıntılı bir şey.

Eğer spor yapmadığınız zamanlarda da ağrı başlarsa doktora gidene kadar sadece aralıklarla buz ile soğutun bölgeyi.

3. Tunahan Aydos

Tunahan Aydos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ağrı yok sadece yaptığım omuzda çalıştığım zaman hareket vücut ısısı soğuyana kadar falan onun dışında bi sancı yok ama çok kıtır kıtır sesler çıkıyo
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2018 ---
    Birden olan değil zamanla olan bi sakatlık acı veren shoulder pressi aylardır yapmıyodum yeni başladım aynı sancı var. Mobiliteye yüklediğim zaman daha güçlü oluyorum diğer hareketlerde ama shoulder press hala aynı. Mobilite eksikliğinden dolayı olmuş olabilir mi?

4. Hydraa

Hydraa Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Arkadaşı pistten alalım. Sanırım troll ahreektler sergiliyor kendince :)

5. Tunahan Aydos

Tunahan Aydos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Makro ne alaka? Ayrıca gayet yerinde alıyorum

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Onuz sakatliklarinda ustune gidip zorlamak yanlis olur. Agri vermeyen hareketler denenebilir. Kontrol acisindan Doktora gorunrbilirsin

Despa bunu beğendi.
  7. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Mobilite eksikliğinden olduğunu sanmıyorum o kadar küçük ağırlıkta. Ben ilk yaptığım zamanda bile yüksek tekrarlarda(ki başlangıçta düşük tekrar yüksek ağırlık girmek saçmadır) 10 kg ile çalışıyordum tek kolu. Belli bir tecrübe edinip uzun bir spora ara verip döndüğümde ise 12,5'la başlamıştım.(Gündelik hayatımda ağırlık kaldırma namına hiç bir şey olmadı bugüne kadar)

Bence shoulder press'in özellikle etki ettiği omuz bölgesinde bir sıkıntı var. MR çektirirsen problemin nerede olduğu ortaya çıkar. Kötü bir şey vardır diyede tabi endişelendirme kendini belki önemsiz bir kas zedelenmesi vardır doktor 1-2 hafta istirahat et ve şu kas gevşeticileri kullan der sorunun geçer.

Aylardır yapmıyorum dedin, peki ilk yapışında doğru düzgün ısınmadan yüksek bir ağırlıkta girdin mi ?

8. Tunahan Aydos

Tunahan Aydos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayır girmedim. Ayrıca sakatlık ney ise göğüs ne biceps birleştiği yeri de zorluyor fly yaparken
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Ekim 2018 ---
    Yırtıklar da oluşuyor

9. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    En yakın zamanda bir ortopediste görünün.

Sayfayı Paylaş