shawn ray in roportajı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 26 Ekim 2004 başlatılmıştır.

1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    - Shawn, web sitende, gelecekle ilgili planlarını okudum. Seni önemseyen bir eşinin olmasını ve çocuk sahibi olmayı istediğni yazmışsın. Diğer profesyonel vücutçulardan farklı planların var. Neden, bir vücutçu için zor olacak bir yaşam biçimi istiyorsun ?
    Her sporcu gibi, başarılarımı paylaşabileceğim bir eşim ve ailem olmasını istiyorum. Normalde olması gerektiği gibi; evlenmeyi hedeflerimi gerçekleştirene kadar ertelememin nedeni ise şu; Vücut geliştirme bencil bir spor ve bu sporda zaman öok çabuk geçiyor. Yarışan ve aynı zamanda evli olan birkaç sporcu var. Ailemin kariyerimde ikinci planda kalmaması gerektiğini düşünüyorum. Zorlu idman günlerimde, bana gereken yardımı, desteği veremeyeceğinli düşündüğüm için, 3 yıllık kız arkadaşımla olan nişanımı bozdum.

Şunu sözliyeyim; antremana odaklanmak, yarışma için yolculuk yapmak ve beslenmek benim için aynı derecede önemli ve zor aktiviteler. Ve kız arkadaşımla, bu çalışmalar nedeniyle evlenmeye hazır olmadığım konusunda önceden anlaşmıştık. Kariyerimi bundan sonra yalnız devam ettireceğim konusunda da bir fikrim yok. Fakat buda benim kimsem olmadığı anlamına gelmez. Aslında bu, çalışmalarımın iyi sonuçlarını, dünyadaki diğer başarılı vücutçu bayanlar ile dostluk kurarak ve devam ettirerek kutlamam için bir fırsattır.Ben bütün kadınlara aşığım..vücut şekillerinei beden ölçülerine, renklerine....Basit bir şekilde evlenerek, bir eve yerleşmeyi istemediğimi çekinmeden söyleyebilirim. Bu iyi olurdu veya olmazdı. Ben istediğim zaman gelmeyi ve istediğim zaman gitmeyi severim. Ben vücut geliştirme sporu bencil dediğimde, siz profesyonel vücutçuların eşlerine sormalısınız...Çocukları ile , ailece ne kadar birlikte olabiliyorlar, ve evlerinde ki konuştukları ana konu neden ibaret.Bunları sorarsan benim ne demek istediğimi daha iyi anlarsın.

- Bir çok büyük yarışma kazandın ve tarihte 12 kez Mr. Olimpia'ya katılan tek vücutçu sensin. Tüm bu ünvanları ve 1983'ten bu zamana kadar elde ettiğin başarıları bir Olimpia birinciliğine değişirmiydin ?

12'in üzerinde olan Olimpia tecrübemi 1 birinciliğe değişmezdim. Çünkü bu birincilikler ya iki yada bir kaç tane olurdu. 35 yaşında bir yetişkinim, bu sporda şu anda ne derecede başarılı olduğumu tartışmaya ihtiyacım olmadığının farkındayım. 20. y.y'ın en iyi sporcularına baktığınız zaman, Arnold ve Dorian Yates'ten sonra üçüncü kişinin benim olduğumu göreceksiniz. Hayranlarımın desteğine, yaşıtlarımın, yazarların ve fotoğrafçıların saygısına sahibim.

- Senin seviyendeki bir vücutçu antreman yaptığı zaman en iyi haline gelmeli ve bunu içinde bol vitamine ve daha fazla yardımcı ürüne ihtiyacı oluyor. Sen hangi ürünleri kullanıyorsun ?

Ben, multivitamin, multimineral, C vitamini, B Complex, B-6, B-12, Lecithin, Kalsiyum/Magnesyum E ve Zinc kullanıyorum.

- Dünyadaki en iyi vücutçulardan biri olarak, 16-17 yaşındaki vücut çalışan gençlere nasıl bir öneriniz olabilir ?

Gençlere şunu söylemek isterim; çalışırken ilerideki vücut geliştirme kariyerinizi düşünmeyin, sadece çok çalışın ve disiplinli olun. Ben ilk başladığımda, tek düşündüğüm şey büyük ve güçlü birisi olmaktı. Sizde çok çalışın, ve çalışmalarınızın karşılığını buldukça daha çok çalışın....

Sayfayı Paylaş