Sevgili vs. İlişkileri bu spordaki motiveyi azaltıyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Metehn tarafından 15 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Metehn

Metehn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Uzun süredir görüştüğüm birisi yoktu, 10 günlük bir yaz aşkı durumu oldu ve gönül işleri kesinlikle body motivemi düşürdü. Arnoldun bir yazısını okumustum, yarışma sürecindeyken gönül ilişkisine ara veriyormuş vs. Kısacası ayrılık yaşadıktan sonra kaldırdıgım ağırlık %50 neredeyse azaldı cünkü odaklanamadım, beynim başka şeylerle uğraşıyordu.

Şunu net olarak anladım, kadın açlığı yaşayınca testo inanılmaz artıyor ve motivasyon düşmüyor. Hep böyle yaşanmaz ancak bir noktaya gelmek için bu ban ders oldu.

afka9 bunu beğendi.
  2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynem bir de kız arkadaş tripli kezbanin tekiyse spor değil hayat bile yürümez

3. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle var boyle bir şey. Evde kendi imkanlarımla vucut geliştiriyodum. 6 aylık bir ilişkiden sonra spora tam 7 ay ara verdim geri toparlanamadım. Kas kaybettim. Şimdi spor salonunda soluğu aldım. Yaklasik 1 aydır gidiyorum fitnessa. Ve tam olarak verim alabiliyorum hatta fazlasıyla. Ama şu konuda eminim ki bu gönül işleri hem motivasyonu bitiriyor. Hem hırsı.

4. Metehn

Metehn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    İşte burdaki 6 ayı ben düşündükçe çıldırıyorum çünkü o süre boyunca nasıl kas ve güç kazanımı elde edemedim diye.

5. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle dostum. Bu aşk işlerini ya dogru kisiyle ya da hic yapmicaksin. Dogru kisiyi bulmak için girdiğin stres de cabası.
    En doğrusu kendi fiziğin kendi sağlığın ve en önemlisi ruh sağlığın için bu sporu yapman.

afka9 bunu beğendi.
  6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Testodan dolayı etkilediğini düşünmüyorum. Ayrılık psikolojisinden odaklanamamanı anlarım ama antrenman verimin çok azalmamalı. Antrenmana ve spora Odaklanmaya çalışırsan hem bununla meşgul olur, depresif ruh halinden bir nebze de olsa kurtulursun.

Arnold'un bu konudaki düşüncesi/sözü ise kitabında geçtiği haliyle şöyle:
    "Günlük problemleri kafamdan çıkarıp atıyor, çalışma programıma ve sonuçlarına konsantre oluyordum. Faturaları ya da kızları düşünecek olursam yaptığım çalışmanın uyduruk olacağını biliyordum. "

Arnold'un bir müsabaka sporcusu olduğunu ve en iyisi olmayı amaçladığını bildiğimizden bu tutumu çok normal geliyor bana. Aynı tutum frank de de var. O da her şeyden vazgeçtiğini bir akşam dışarı çıkıp eğlenemediğini söyler. Bunları söyleyen kişilerin müsabık olduğunu ve olympiaya hazırlandığını unutmamak gerek..

Sonuçta bizler müsabık değiliz. Bence seni spor konusunda motive edebilecek bir kız arkadaş edinip bu durumu lehine çevirebilirsin. Her durumda yanında olan, spordan geldiğinde sporun nasıldı diye soran, spora gitmediğinde neden gitmiyorsun diyen bir kız arkadaşın da olabilir ;)

Timeon, zeo64 ve Sersem1690 bunu beğendi.
  7. Sersem1690

Sersem1690 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bu konuda da çok haklisin dostum. Ama bilmiyorum benim şansımdan kaynakli mi ama, okul çıkışları benim gitmem gereken bir antrenmanım var. Ve k**** bana spor yuzunden zaman ayiramiyosun diyen bir sevgilim vardı. Ayrılıktan sonra ise testesterondan daha çok depresyon yüzünden hem spora ara verdim. Hem de aşırı gereksiz yağlandım. Ayriyetten şu an bile benle uğraşması canımı sıkıyor. Insan ister istemez üzülüyor. Ama artik kafamı takmıyorum. (En azindan gunluk yasantimi etkilicek şekilde). Dedigim gibi en dogru kisi gelene kadar bu iliskilere ara vermek (Benim) için daha iyi sonuç verecek.

8. Metehn

Metehn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Dün spor salonundaki saunaya girdim, 3 kişi varken konu ağırlıklara geldi, 40nkg üstü dambıl olmamasından yakınınca içerdekiler şaşırdı ' helal olsun' ve 'o kadar zorlama bak geçen gün sakatlandım' vs. Dediler.

Bunu söyleyen kişiler partneriyle spor yaptıklarını söylüyor, ben tek başıma en ağır kilomu çalışıyorum. Her hafta gidip aynı kg kaldırmak beni motive etmez, sınırlara ulaşana kadar zorlama taraftarıyım.

Yarışmacı değiliz lafına inanmıyorum, ben haftanın 5 günü ağır çalışıp 2 günü yüzmekle geçiriyorum, yalnız takılmayı sevdiğimden ve müzik dinlerken kendimden geçtigim için motivem hiç düşmüyor. Ağırlıklarla dans edermişcesine çalışıyorum. Adam sırf giydiğim tshrt üstüme yakışsın diye kalkıp 40 kg curl yapamıyor veya kasları bitirmeden gelişemeyip bırakıyor.

9. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Bende etki tam tersi ... Kıza göre değişir diyorum o yüzden :)
    (kızın anlayışlı olması şart)

10. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Tek tek cevapla üzerinden yazmama gerek yok çünkü; hemen hemen hepiniz aynısını demişsiniz konu içeriğiyle arkadaşlar hayırdır siz yarışmalara falan mı hazırlanıyorsunuz ne bu düşünceler daha taş çatlasın 2 yıl aralıksız gitmemiş insanlarsınız kızın spor motivesini düşürdüğünü ve ayrılmanın mantıklı olduğunu savunuyorsunuz. Önce kendinizi fark edin ve profesyoneller ile kendinizi kıyaslamayı bırakın.

Sayfayı Paylaş