serce parmakta uyuşma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve OvO tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    antrenmandan sonra sol kolumda dirsekden başalayıp serce parmagın ucuna kadar gelen bi uyuşukluk oluyo yarım saat felan . sag ve sol kolumu aynı derecede calıstırmama rağmen sagda hic bise yok . bu durumu yasayan var mı ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Yasiyorum ancak benim ki L5 S1 disk arasi darlmadan kaynaklaniyor, bir uzmana gozukmeni tavsiye ederim.

3. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Dirsekte sinir sıkışması ya da boyun da omurgasal problem olabilir.
    Yukarıda dendiği üzere doktora gitmelisin.

OvO bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bisürü sebebi olabilir
    sinir sisteminden dolaşım sisteminekadar bi çok sebebi olabilir
    muhtemel olanı daha çok sinirle alakalı gibi görünüyor
    inş. önemsiz bir zorlanmadır
    ama işini sağlama al
    tıbbi tetkiklerini yaptır
    en önemli hazine sağlıktır
    bi kaybedersen bidaha zor bulursun

OvO bunu beğendi.
  5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Boyun fitiği başlangici olabilir veyahut boynunuzu cok zorlamis olabilirsiniz acilen bir doktora basvurup MR cektirmeniz faydaniza olacaktir.

OvO bunu beğendi.
  6. hayri77

hayri77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende de var

aynı sorun bende de var. ama bendeki durumun sebebi belli sayılır. yaklaşık 10 gündür dambılla egzersi< yapıyorum. yaptığım üç hareket var. triseps, yan omuz ve arka omuz hareketi. hepside 3-4 set ve 11-12 tekrar. baska da bi aktivite yok. kardiyo vs yapmadım sadece bunlar. bu egzersiz sürecine girmeden önce böyle bir sıkıntım yoktu ama şimdi aynen sizin tarif ettiğiniz gibi sol kolda dirsekten serçe armağına kadar uzanan hafif bir uyuşukluk var. özellikle deserçe parmağı civarında.
    açıkçası bu sorunun boyun fıtığı bel fıtığı vb ile bağlantılandırmak yanlış olur bence. çünkü genelde bu sorunlar baş parmakta uyuşma yapar. ayrıca egzersizden önce olmdığına göre egzersizle alakalı olduğu besbelli.
    bence triseps hareketi sebep oluyor.
    öne eğilerek, dizler bükülü bi şekilde kolu geriye doğru uzatarak triseps çalışıyorum. bence tek sebep bu. ama bunun nasıl bi sakıncası olur çalışmların devamında? bunu bilmiyorum.
    konuyu açan arkadaş sorunun devamı hakkında bilgi verirse memnun olurum

7. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    bu problem allaha sükür geçti . Özelden attıgın sorularıda burdan cevaplayayım

bu problem bence tamamen iyi ısınmadan yapılan antrenman veya iyi ısındıgını zannetmekden kaynaklanıyo . Spora 1 hafta 10 gün civarı ara vermistim tekrar basladıgımdada bir süre biceps hareketlerini az kilolarla calıstım cünkü en cok biceps hareketlerinde nüksediyordu .

bu sorun özellikle sol kolundaysa kalp krizi riski olabilir veyahut boyun bolgende agrı varsa bu kol agrısıyla birlikte , boyun fıtıgı olma ihtimalı var . ben doktara gitmedim ama ailende genetik olarak kalp krizi varsa doktara gitmende fayda var .

inşallah en kısa zamanda sağlınıza kavuşursunuz .

8. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Elini soğuk suyla yıka daha sonra serce parmağının diğer parmaklarından daha geç ısınıyormu ısınma sürecini gözlemlemeni istiyorum. Buzda tutabilirsin elinle. Daha sonra gözlemleri paylaş

OvO bunu beğendi.
  9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Triceps kickback her nasilsa dirseği gercekten zorlayan bir hareket ve ben de ne zaman yapsam kesinlikle bir terslik hissediyorum , boyun fıtığı yazmıstım lakin su an triceps kickbackden de olabileceğini düşünüyorum

10. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Boyun fıtında motor becerilerde kayıp gözlemlenir. Sizde bunlar mevcut değil anlattıklarınızdan yola çıkarak başka bir rahatsızlığınız olduğu kanısındayım. Doktora görünmenizde fayda var

11. hayri77

hayri77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    buzla sıcaklık değişimi testini yaptım. sonuç:
    herhangi bir değişiklik yok. yani bütün parmaklar buzla temas edip iyice üşüdükten sonra beklemeye geçtim. ara ara diğer elimin parmaklarıyla sıcaklık kontrolleri yaptım. bence parmaklar arasında bir sıcaklık farkı yok. hatta fark varsa bile serçe parmak lehinedir yani daha çabuk ısınıyor olabilir ama çok çok az bir fark bu. ölçümü parmakların hem tırnağa yakın bölümünden hem de el ayasına yakın bölümünden ayrı ayrı yaptım. ciddi bir fark yok.

bu arada yasım 35. boy 173. kilo:83

ayrıca bu konu ile ilgili dün bir pratisyen hekim ile yüzyüze görüştüm. ulnar sinir sıkışması olabileceğini söyledi. bana bir hareket yaptırdı. parmaklarımı açıp kapamamı söyledi yani 5 işareti yapar gibi yapıp tekrar parmakları bitiştirmemi söyledi. rahatlıkla yapabiliyordum. bunu yapabiliyorsanız çokbüyük bir sorun olmasa gerek dedi. bu rahatsızlığın bir ortopedi uzmanı ile görüşülerek mr çekimi vb işlemlerden sonra gerekirse cerrahi işlem ile çözülebileceğini, herhangi bir ilaç tedavisinin söz konusu olmadığını söyledi. rahatsızlık iyice baş gösterdikten sonra ağırlık çalışmasını durduralı 10 gun olmuştur. ancak uyuşma devam ediyor.

cerrahi işleminde basit bir işlem oldugunu söyledi. dirsek civarında sinirin etrafında yaklaşık 1-2mm civarında bir kesi açılacak ve sinir rahatlatılacak dedi.

benim aklıma gelen şu oldu: bence ben ki yıllarca triseps çalışması yapmamış bir adamım. bu çalışmaya başlayınca trisepsteki kas genişlemesi ordaki siniri sıkıştırdı. kas tekrar küçülünce sinir rahatlayacak. tabi ki sadece bir düşünce. bu arada öyle çok ciddi bir triseps gelişmesi de yok hani. dışardan zor anlaşılır nerdeyse.

Sayfayı Paylaş