Selam yeniyim ben ;)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Orçun Şimşek tarafından 1 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Orçun Şimşek

Orçun Şimşek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar.

Aranıza yeni katıldım. 26 yaşında , 175 boyunda ve 60 kg bir bireyim. Uzun yıllardır süre gelen "çok zayıfsın" , "hiç yemek yemiyor musun?" , "annen sana yemek vermiyor mu?" gibi cümleler her ne kadar elalemin ne dediğini umursamasam da bir noktadan sonra can sıkmaya başlıyor. Ben de bunun sonucu olarak 1 ay önce sigarayı bırakıp yemek miktarımı artırarak işe başladım. Ayrıca sabah 2 bardak gece 2 bardak olmak üzere her gün yaklaşık 600ml süt içiyorum. 1 ayda 56,5 kilodan 60 kiloya çıktım. Hedefim 1-2 ay içerisinde bir 10 kilo kadar daha alıp spora başlamak. İlk etapta biraz kilo almak istiyorum çünkü hala çok zayıf görünüyorum. Neredeyse kaburgalarım dışarıdan bakıldığında belli oluyor. Bu yüzden biraz kilo alıp yağlanmak , hacim kazanmak istiyorum. Fakat şöyle bir sıkıntı var ki kiloyu direk göbek olarak alıyorum. Vücudum incecik kalıyor ve kocaman bir göbeğim oluyor. Neyse bu sorunu ileride halletmeye çalışacağım :)

Şimdi gelelim hedeflerime. Biraz araştırdım ve istediğim vücut tipinin sporcular arasında plaj vücudu olarak geçtiğini gördüm. Ve ayrıca bu plaj vücutcularının pek sevilmediğini de farkettim :D Fakat ben bu vücudu sadece yaz aylarına hazırlık olarak değil yılın 12 ayı aynı şekilde kalmak için istiyorum. Kilo almak , düzgün bir vücut sahibi olmak ve sağlıklı yaşamak. Hedeflerim bunlar diyebilirim.

Neler yaptım : Henüz kilo almaya çalışmak dışında hiç bir şey yapmadım diyebilirim. Söylediğim gibi başlamak için kilomun 70 civarına çıkmasını bekleyeceğim. Bunun dışında evde küçük bir spor odası kurmaya çalışıyorum. Şimdilik 80Kg kadar ağırlık , dumbell bar , z bar , 165cm düz bar ve 213cm düz bar aldım.

Neler yapacağım : Demirci bir tanıdığım var. Ona en kısa zamanda şöyle en sağlamından bir bench sehpası yaptıracağım. Güzel bir tasarım buldum. Ayarlanabilir , yükselip alçalabilir. İlk etapta ağırlık seti ve sehpa seti işimi görecektir diye düşünüyorum. Eğer ihtiyacım olursa bir de ağırlık istasyonu alabilirim. Bunun dışında yere bir kaplama yapmayı düşünüyorum. Ve tabi olmazsa olmazımız aynamız olacak. Ayna +20 kg bastırıyormuş :D :D Ayna için de güzel planlarım var. Halledince foruma video ve fotoğraf yükleyeceğim.

Neler yapamayacağım / Sıkıntılarım : Yemek seçerim , çok yemek seçerim , aşırı yemek seçerim. Bir sporcunun olmazsa olmazı yumurta diyorlar. Ağzıma sürmem. Kokusuna dahi dayanamam. Psikolojik bir şey değil bu. İçinde yumurta olduğunu bilmesem bile bir yiyeceği yerken içinde yumurta olduğunu farkediyorum ve istifra ediyorum. Ayrıca sebze ve et yeme konusunda da sıkıntılarım var. Bu yemek işini nasıl halledeceğimi bilmiyorum. ilk aylarda gainer , protein tozu vs. abanmak istemiyorum ama başka şansım da yok gibi.

neyse lafı fazla uzatmayım. Zaten buralardayım. Zamanla kendimi daha iyi ifade eder , an ve anılarımı paylaşır , fikirlerinizi ve yardımlarınızı alır , kendimi sevdirir , aranızda bir yer edinirim.

NOT : Tavsiye ve önerileriniz var ise seve seve dinlerim.

Sayfayı Paylaş