Sedef Hastalığı Yardım!!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Haxcı tarafından 2 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 19 yaşındayım.Olayı anlatmaya şöyle başlıyım:
    Jinekomasti problemim olduğu için 4 ay önce jinekomasti ameliyatı oldum.İlk 1 ay adam akıllı hareket bile edemedim.Doğal olarak hala spor yapamadığımdan 4 kg verdim ve en son kolumu ölçtüğümde 3 cm küçülmüştü.Tüm arkadaşlarım bir deri bir kemik kaldın diyorlar.Doğal olarak fiziksel olarakta çok güçsüzleştim.Son 2 aydırda sedef hastalığı başladığını farkettim.Ama öyle ileri derecede değil dirseklerde yara gibi kırmızılıklar var bir de vücudun bazı yerlerinde var.Ama dediğim gibi ileri seviye değil.

Şimdi arkadaşlar ben sporu ve dövüş sporlarını çok seven biriyim.Arkadaşlarım mesela bu 4 ayda kendi aralarında bilek güreşi ya da güreşirlerken ya da hareket kabiliyetlerinde sıkıntı çekmeden hareket ederlerken ben sürekli ''Ah ulan şu göğüslerim bi iyileşip,hareket kabiliyetim bi yerine gelsin o zaman siz beni görün.'' diye hırslandırıyordum kendimi.Ama dediğim gibi ameliyattan sonra 4 ay boyunca spora başlıyıp,eski halime döneceğim günü iple çekerek yaşıyorum.Sizce sedef hastalığına bu neden olabilir mi ? Spor yapmamayı bu kadar takıp,hırslandırmam ? Doktoruma 2 hafta sonra sorucam.Eğer spora başlamama izin verirse başlıcam.Ve spora başlayıp kendimi psikolojik olarak rahatlatınca bu hastalığın geçme ihtimali var mıdır sizce ?

2. Engin Cavit

Engin Cavit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle sedef bir hastalık değildir onu belirteyim.
    Kalıtsaldır ve aileden geçer, kimi insanda ortaya çıkar, kimisinde çıkmaz ve bu durumdan haberi bile olmaz.
    Stres ortaya çıkmasında etkilidir, karaciğer gibi iç organlarda oluşabilen bazı rahatsızlıklar sonucunda da ortaya çıkabiliyor birde biryeriniz yaralandığında ya da yara iyileştikten uzun süre sonra bölgede sedef oluştuğunu gözlemleyebilirsiniz.

Kalıcı çözümü ilik nakli, izleri yoketme yolu ise cildi nemli tutmak, stress olmamak mümkün değilse azaltmak o da mümkün değilse atarax tarzı alerjik psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar (doktor tavsiyesi ile tabiki)

Hiçbiri işe yaramaz sa, yaz mevsiminde tuzlu su ve uv ışınlar yokeder

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Ben araştırdığımda stres,sıkıntı sedefin tetikleyicisi olabiliyor yazıyordu.Dediğim gibi spor yapamama durumumu bu kadar takmam bunda etkili olabilir mi ? Psikolojik olarak başlıyorsa,psiklojik olarak rahatlatırsam kendimi bu geçer diye düşünüyorum.Sizce alakası var mıdır bu spor muhabbetinin sedefle ?

Sayfayı Paylaş