Scivation Xtend ''Endurance''

Konusu 'Amino Asitler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 8 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    1.jpg 3.jpg

Scivation Xtend Endurance: Ürün yeni yeni Amerikan piyasasında yerini almaya başladı, şu an fiyatı 1170gr = 30 dolar (65 TL) civarında. İlerleyen günlerde Türkiye piyasasında da satışa sunulmasını umuyorum. Ürün önceki seri Scivation Xtend ile aynı içeriğe sahip, aralarındaki tek fark bir ölçeğinde extradan 25gr karbonhidrat içermesidir. Ürüne maltodextrin, cluster dextrin ve waxy maize gibi 3 çeşit kaliteli karbonhidrat entegre edilerek antrenman sırasında yüksek ernerji seviyesi, dayanıklılık ve hızlı toparlanmanın artması hedeflenmiş. Bulk sevenlerin vazgeçemiceği bi pre-workout olucağına eminim.

Son düzenleme: 8 Kasım 2014
    Burako6 ve gazo0202 bunu beğendi.
  2. aragorn_35

aragorn_35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    375g 99 tl bunu 250 tl ye satarlar herhalde

3. cr7dossantosaveiro

cr7dossantosaveiro Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebeci
    Scivation ürünlerinde benim dikatimi hep şu husus çekiyor

içerik olarak çok iyiler ama servis olarak çok azlar bizim kullandığımız xtend de böyleydi bu çıkardıkları yeni üründe aynı

çok güzel ürün yapmışsın işte yapsana 90 servislik hesaplı bi ürün

4. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    xtendi antreman sonrası kullanan hic oldu mu ?

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    En uygun kullanım şekli antrenman zamanıdır. Antrenman sırasında içtiğiniz suya karıştırıp yudum yudum içebilirsiniz. Antrenman sonrasında da kullanılabilir, idman sonrası toparlanmaya yardımcı olur.

6. brkucr

brkucr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    ben antremandan once kullanıyorum cünkü cok şekerli oldugu icin bende ters tepki yapıyor :)

7. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    türkiyeye ne zaman gelecek acaba sabırsızlıkla bekliyorum bulkada giriyorum zaten bu aralar gelse çok iyi olur ya :(
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2014 ---
    türkiyeye ne zaman gelecek acaba sabırsızlıkla bekliyorum bulkada giriyorum zaten bu aralar gelse çok iyi olur ya :(

8. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bunu getirteyim ama 30 serviste cok az be abi :) bulktayken bir deneme yapalim bakalim

9. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    nerden getirtiyorsunuz hocam , yurtdışında tanıdığınız vasıtası ile mi ?

10. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Hayir tanidik yok netrition dan getirtiyorum.

11. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    ödeme falan nasıl yapıyorsunuz hocam , gümrükte falan sıkıntı oluyor mu , site güvenilir mi ?

12. Akdenizli

Akdenizli Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Odemeyi sanal kartla yapiyorum. Gumrukte sorun cikmamasi icin recete, milli sporcu yada ithalat belgen olmasi lazim yoksa %95 gumrukte takilir. Alamassin geri gider o yuzden bu 3 belge yoksa riske girme :)

13. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Eski Xtend modelinden iki kutu kullanmıştım. Hacim almıştım ama tabi sadece buna bağlamak olmaz. Ben yine de çok etkili bir ürün olduğunu düşünmüyorum. Sonrasında kullandığım ve hala kullanmakta olduğum Hardline Bcaa Matrix'in çok daha etkili bir ürün olduğuna eminim diyebilirim. 25 Gram kaliteli karbonhidrat demişsiniz ama dextrin , maltodextrin benim bildiğim kadarıyla kısa emilimli karbonhidratlar. Hatta bu dextrin i bir ara çok aramıştım antrenman sonrasında kullanmak amaçlı. Mono değil de dikarbonat oluyorlar bildiğim kadarıyla. Ben biraz şişirme ürün olduğunu düşünüyorum , içeriği iyi tekrar söylüyorum yararını da gördüm ama ederinde Hardline Bcaa Matrix'i fazlasıyla daha çok tavsiye ederim. Antrenman öncesi ve antrenman sırası için daha da ideal içerik yapmışlar orası da ayrı.

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Karbonhidratın kısa emilimli olmasının kalitesiz anlamına geldiğini ilk defa senden duyuyorum. İdman sonrası toparlanma, protein sentezi ve glikojen rejenerasyonu için ne tür karbonhidratlar kullanılır araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer waxy mazie kalitesiz karbonhidrattır diyosanız, beslenme hakkındaki bütün bilgilerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Yukarda alıntısını yaptığım cümleniz baştan aşağı yanlışlarla dolu.

15. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Peki o zaman antrenman sonrası beyaz ekmek ye sabah uyandığında beyaz ekmek ye antrenman öncesi beyaz ekmek ye , karbonhidrat nasıl olsa. Bunca insan yulaf yemek için boşuna zorluyor kendisini. Kompleks karbonhidrat kompleks karbonhidrat diye gereksiz yere aranıyor herkes. Boşuna bin tane tarif dolanıyor ortada. Bir bebek mamasın içeriği tam tahıllı diye 3 günde 4 sayfa yorum yazıldı forumda. İnternetten sipariş verebilmek için yarıştılar resmen. Forumda herkes bir gergin , aynada güzel görünen bir şekilde laf söyleme yarışına giriyor. İdman sonrası basit şeker kullanılıyor , insülin piki amacıyla. Glikojen rejenerasyonu diye bir terimi de ilk defa senden duyuyorum. Az önce de tekrar araştırdım böyle bir kelime yok. Ha ama rejenerasyon falan deyince afilli duruyor :) Tıp diplomasına sahibim , eğer herkes bildiği ile sahip olduğu ile karşısındakini ezecekse bir yere varılamaz. Forum burası , yardımlaşma için var. Benim bilmediğim birsürü şey var eminim , ki zaten amatör olarak yapmaya çalışıyorum gayet normal. "Yea senin söylediğin düpedüz yanlış" demekle bir yere varamayız. Güzelce ; ben böyle biliyorum bunun böyle olması lazım demek yerine... Kısa emilimli dediğimiz karbonhidratlar hiçbir işe yaramaz değil , öyle bir şeyde demedim. Gainer'larda kullanılanlar hakkında da.
    Şu da var ki antrenman sonrası da maltodextrin vs. kullanımını isim yapmış birçok sporcunun listesinde görmüşlüğüm var. Ona da kesinlikle olmaz , yararsızdır , AMAN! diye bir şey söylemedim. Waxy kompleks , mısırdan üretilen bir karbonhidrat. Aradın sordun heralde sen %90 waxie var içeriğinde. Öyleyse eyvallah. Yazdığım cümle her ne olursa olsun eksik , kabul ediyorum. Ama tamamiyle yanlış olmadığı da aşikar.

25 gramın hepsi hiçbir şekilde kaliteli karbonhidrat değil - Doğru
    Maltodextrin kısa emilimli bir karbonhidrat - Doğru
    Maltodextrin dimer - Doğru

Benim görebildiğim yanlış yok , eğer hayır diyorsan kaynağıyla birlikte gösterebilirsin. Ciddi söylüyorum çok memnun olurum , hatamı düzeltmiş olurum. Teşekkür ediyorum yorumun için.

16. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Yukarda yazdığım mesajdan tek kelime dahi anlamadığın aşikar, anlamadığını zaten kendin yazmışsın ilk defa duyduğum kelimeler var demişsin. Kendi seviyemde değilde, senin seviyende cevap yazmalıydım, ama o kadar harcicak boş vaktim yok malesef. Sen tıp okumaya devam et arkadaşım, body sporunda da amatör olarak kalmaya devam et. Çünkü profesyonel yardım almaya uygun bi yapın yok, ''Tıp diplomasına sahibim, Herşeyi ben bilirim'' havasındasın. Ama unuttuğun bişey var burası body forumu, tıp forumu değil.

ch1vas bunu beğendi.
  17. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    weider premium bcaa kullaniyorum oyle ahım sahım bir etkisini goremedim acaba xtend nasildir

18. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Aynen her şeyi ben bilirim havası bende , haklısın. Eyvallah yorumun için :) Bir şey demeyeceğim ; hakikaten tanımadan etmeden biraz saygı çerçevesinde kalmanı umardım. Neyse , iyi forumlar.

19. ahabraven

ahabraven Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba, arkadaşın "replenish" kelimesi yerine regenaration kelimesini kullanmasından kaynaklı bir sıkıntı doğmuş sanırım.Kendim açıklamak isterdim durumu fakat yazacak vaktim yok ne yazık ki, dolayısıyla daha önce okumuş olduğum bir yazıyı paylaşmak istiyorum, muhtemelen yazan kişiyi tanıyorsunuzdur, umarım ingilizceniz vardır lütfen mazur görünüz. http://www.jimstoppani.com/home/articles/to-carb-or-not-to-carb?preview

C6603 cihazımdan gönderildi

20. ispirli

ispirli Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam bulk küründe bu supplementi kullanmamı önerirmisiniz. bide ikinci steroid kürüm için size danışıcaktım özel mesajda attım müsait bi zamanda cevaplarsanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş