Savunma Sporları??

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gollom tarafından 18 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. gollom

gollom Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci(kimya)
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar , bir sorum olucak. uzun zamandır vucut geliştirme ile ugraştım, haliyle belli bi fizik ve kutlye ulaştım bundan sonrası için savunma sporlarına başlamak istiyorum.Aklımda kick box var aslında, aikidonunda iyi olabiceginden söz ediliyor sizce bu spor branşlarından hangisi kısa zamanda ogrenılır ve yeterli olur aikidonun belli bisey katıcagını kısa surede pek emin deilim(1-2yıl)..sizce hangi spor branşına yonelmeliyim açıklarsdanız sevinirim...

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle aikido bırak 1-2 seneyi gollom ben inan 4-5 senede bile pratik fayda getireceğinden şüpheliyim, çok güzel asil bir branş ama hızlı sonuç, pratik fayda, kendini emniyet içinde hissetmek açısından jui jitsu, kick boks ilk aklıma gelenler.
    Bunlar duyduğum kadarıyla 3-4 ayda bile kritik durumlarda kurtarıcı olacak olacak açılımlar kazandırıyor insana.
    Judo mesela bu konuda gene uzak durulması gereken bir spor, bir kaç ayrı kaynakta duymuştum, güçlü kuvvetli birisi kaba güçle 1., 2. dan seviyesindeki usta judokaları al aşağı edebiliyormuş, tabii artık büyük üstad seviyesindeki bir judokaya kaba güç sökmez ama 1.-2. dan bile süpheli bir pratik fayda sağlıyorsa aman derim ben!!!

3. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    Wing Tsun ve Jeet Kune Do resmen sokak dövüşüne hitap eden sporlar.Zaten bu ikiside Kung fu'nun dalları yanılmıyorsam.Bende Wing Tsun' a gitmeyi düşünüyorum ama vg'yi ne yapıcam onu düşünüyorum.

4. gollom

gollom Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci(kimya)
    Yer:
    izmir
    Önerilerin için saol karasan , bende senın gıbı dusuyorum. kısa vade'de kickbox yararlı olucagını dusunuyorum..şuan rehabet gören branş arasında yanılmıyorsam teknik , ögrenme uygulama bazında olsun, aklıma ilk gelen branş olmuştu..bunun dısında yararlı olucak kısa vadede etkili olacabilecek ne tur branşlar olabılır sizce Jeet Kune Do'unda çok etkili fakat bi haliyli zor bir branş oldugunu duymuştum.. weightlifter

5. alpago

alpago Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kempo (kokkar veya sorininju), jiu jitsu, tai box

6. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=iBTM6_l-Gdk[/YOUTUBE]
    Şu adamın hızına bakın.Yumrukları gözükmüyor deyyusun :D

NBA bunu beğendi.
  7. SunwooD

SunwooD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çengelköy
  8. ozim

ozim Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    sana benimde yaptığım spor olan wushu sanda yı öneririm k.box+gürş+jiujitsu karışımı mükemmel ve çok etkili bir spor muhitinde yoksa da jiu jitsuyu öneririm insan katlama sanatı :) aikido gibi zor öğrenilen bir sistem değil yakala katla yatır

9. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Aikido vs... uzun çalışma gerektiri ve her şekilde yapabileceğin şüpheli... birden adam sana hiç habirn yokken bıçak saallar gidersin. uzun yıllar pratik ister. box direk bir şeyler kaparsın çünkü ellerini hep kullanıyorsun. çabuk alışırsın.

ama tekmelerinde öldürücü olabilir. neden ben birgeçen sene ilk bir hafta bacak çalıştım. leg preste 80 kg kaldırıodum anca, 1 aylık tekvando çalışarak 95 kg 1,5 yıllık tekvandocudan daha sağlam vuruyordum. tabi bunun yan etkiside var alışmamış vucut öyle vurusa;sonucunada katlanır(bir ay maxk zorladım kendimi ayak bileklerim ayaklarım üstü maf oldu 1 ay yürümede zorlansamda çok sağlam tekme atıyordum.)
    ki gelişmiş vg cilerin atacağı tekmelerin sertliğini düşünemiyorum

10. aidoka

aidoka Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

aikido yapmayı uzun vadede öğrenirsin wing tsun yap arkadaşlarım diyor çok etkili ve 6 aydan sonra kendini daha iyi koruyabiliyormuşsun

11. turkishkebap

turkishkebap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    savunma sporlarının en iyi ve en eskisi tekvando dur %90 ayak teknikleridir.amaç adama saldırıp onu dövmek değil sizi dövmeye kalkanları dövmektir.tekvandonun sağladıgı çeviklik,kondisyon hiç bir sporda yoktur.şahsen bunu öneririm ama kas yapın fazlaysa biraz zorlanırsın + çok zevkli hyper_

12. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    :) Her kafadan bir ses çıkmış.

Sevgili arkadaşım.Senin yapman gereken şey spor salonlarını bir dolaş,dersleri izle hangisi sana daha zevkli geliyorsa ve seni çekiyorsa oraya başla.

Sırf kendini korumayı öğrenmek adına sana çekici gelmeyen,ısınmadığın bir ortama girersen tam tersi birşey öğrenemez,ikide bir saate bakıp ders bitsede eve gitsem diye düşünürsün.

JKD Bruce lee nin ölmeden evvel tanıtmaya çalıştığı bir dövüş sistemi,Bruce lee de amerikada öldüğüne ve bu sistemi amerikada sadece yaşadığı yerde elit bir kesimle çalıştığına göre hiç düşünmüyormusunuz JKD öğretiyoruz diyenler bu branşı nerde öğrenmiş? Bir branşı öğrenip bu alanda öğreticilik yapmak için en az 10-15 sene çabalamak gerek.JKD nin bu kadarlık bir tarihi varmı Allahınızı severseniz?Amerikadan dışarı çıkmışmı?

Yani JKD öğretiyoruz diyenler eğer amerikaya gitmedilerse ve birebir bruce lee ile çalışmadılarsa yalan söylüyorlardır.Bruce lee kitapları okuyarak bir dövüş sisteminin prensibini öğrenmek diye birşey olamaz.

Sevgili arkadaşlar adı üzerine bunlar bir spor.Vücudu ve zihni zinde tutmak için yapılır.Etikete değil kalbinizden geçene bakın,gözlerinizle görüp beğenmediğiniz bir sporu sırf tavsiye edildi diye hiç yapmayın.

Spor salonuna gidenler bilir.Salona başlayan acemi sporcular 1-2 ay sonra ortadan kaybolurlar.O salonu seven sporcularsa yıllarca oraya devam ederler hiç bıkmazlar.Eğer salonu sevmiyorsanız sevmediğiniz bir salona başlarsanız,sizde bu sporcular gibi en fazla 2 ay sonra bırakırsınız harcadığınız parayada,zamanada yazık olur.

25 Yılını Spor salonu işletmeciliğinden,hocalığa kadar birçok alanda harcamış biri olarak tavsiyem; Gidin,gezin,görün,izleyin gerekirse 1 hafta falan deneyin.Beğendi iseniz,ders saatinin nasıl geçtiğini anlayamadı iseniz sıkı sıkıya tutun yapışın,bırakmayın.

NHFL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş