Savunma Sanatı Yardım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Onur Mete tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Onur Mete

Onur Mete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar arkadaşlar
    Ben sokakta kendimi savunmak için bir savunma sanatı arıyorum. Genelde kavga çıkartan tiplerin hepsinde bıçak vb. oluyor ben de bu tür silahlara karşı nasıl bir eğitim alacağımı soracaktım. Bilenler yardım ederse sevinirim.
    Not: Ben bıçak kullanmak istemiyorum , bıçaklı adamı nasıl etkisiz hale getiririm ve kendimi nasıl savunurum onu öğrenmek istiyorum

2. Yunussecgen

Yunussecgen Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında bıçaklı adama karşı kaçılması en iyi savunmadır. Sonuçta ölümcül yerlerine gelebilir ama bu konuda en iyi eğitimi veren askeri usül veya Krav Maga-Ninjutsu tarzı sanatlardır.

Onur Mete bunu beğendi.
  3. relatossalvajes

relatossalvajes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Hapkido araştırabilirsin dostum.ben de düşünüyorum.bugün salonuna gidip yerinde inceleyecegim hapkidoyu.etkilenirsem burdan paylaşırım

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Mete bunu beğendi.
  4. relatossalvajes

relatossalvajes Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrar mrb bugün dediğim gibi hapki-do adlı sporu izledim.spor demek biraz yanlış oldu daha cok savunma disiplini diyebilirim.bi çok daldan karma hareketlerle oluşmuş. Bana aikidoyu çağrıştıran kitleme hareketleri dışında pek cazip gelmedi. Belirttiğinden farkli olarak bu disiplinde bıçak sopa kaleme kadar sana silah olarak kullanmayı ogretiyorlarmis :)
    Kraw-maga yı inceleyeme gideceğim bu hafta o da bizim aradığımız tarzda bir spor yine burdan paylasirim izlenimlerimi.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onur Mete ve ynslawyer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş