Salondaki Egolu Tip

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muay Thai MFD tarafından 31 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Muay Thai MFD

Muay Thai MFD Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Adana, Turkey
    Arkadaşlar salona muay thai için gidiyorum sadece 2 kere gittim şimdilik ama 3-4 yıldır yapan bir abi var biz acemiler tekme çalışırken gelip artistik yapmaya çalışıyor high kick felan deniyor ve benimle dalga geçiyor bu çocuk kız gibi salak bu felan diyor halbuki daha yeniyim darbe yastığını bile tutmayı bilmiyordum 1 ay boyunca bu tiple napacam ben? Ayrıca antrenman süresince belimin sağı kalçaya yakın tarafı ağrıyor sebebi nedir?

fight fight fight bunu beğendi.
  2. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sen takma onu kardeşim, bir gün olur da o da birinden sıkı bir dayak yerse kahkaha atarak izlersin.Aslında Türkiye'nin genel sorunu bu çoğu dövüş sporu salonunda özellikle de boks, kick boks, muay thai, wushu sanda gibi sert sporların salonunda gerek hocalar, gerek eski öğrenciler sana sert ve soğuk şakalar yapacak, seninle uğraşacaklardır. Sen takma seninle dalga geçsin, sinirlen, sinirini torbaya veya sparring arkadaşına aktar, hem teknik hem sert vur, öfkeni atabildiğince at, o high kick çalışsın takma sen onu.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ağustos 2015 ---
    He bir de bir gün onunla sparring yaparsan ve avantaj sağlarsan acıma sparring olsa bile vurabildiğince sert dirsek, diz, tekme at. Hatta kırış diye adlandırdığımız enseden çekip rakibin yüzüne sertçe diz atma hareketini yap.Adamı clinch e boğ, uğraştır, canını sık. Ben de sevmiyorum ama maalesef Türkiye'de bu sporların hali tavrı böyle.
    Sparringler'de adama öyle middle kick ler vur ki nefesi kesilsin.O torbaya sert sert high kick çalışırsa sen de low kick çalış.Hem bir gün sen de high atabileceksin, sanki o hiç mi low kick ve middle kick atmıyor, tekvando mu bu öyle sadece high kick atan mtci yok zaten piyasada, herkes deniyor atmayı ama bu iş zamanla ve sabırla, sıkı çalışmayla olur.Hem low kick de çok özel bir tekniktir, öyle ki sırf bu teknik için bir kick boks branşı çıkarılmıştır, low kick contact diye, hem sen mt de bunların daha sert çesitlerini kaval kemiğinle vuracaksın.Hem her tekmenin az çok atıldığında bir amacı oluyor.Bak mesela:
    Low kick amacı: Genelde kısa süreli geçiştirme vuruşu olarak süreyi geçirmek için kullanılabilir. Ama kemik kırmada ve adamın bacağını ağrıtmada etkilidir. Adamı sakat bırakabilir. Hatta KO edebilir.
    Middle kick:Genelde adamını nefesini kesmek veya boşa harcamak için yapılır, aynı low kick de olduğu gibi geçiştirme vuruşu olarak kullanılabilir.Siz diyeceksiniz şimdi diyeceksiniz neden onun yerine boğaza bir high kick vurulmuyor, çünkü çok tehlikeli, ölümcül, zaten bu yüzden de yasak.
    High kick:Amacı genelde adamı bayıltmak veya KO etmektir.Bitirici vuruştur.
    Ağrı konusunda ise takma zaten ağrıya alışmalısın dert etme ağrı ne kadar ağrırsa üstüne o kadar git, ağrı arttıkca daha sert ver, daha hırslı vur. DERT ETMENE GEREK YOK YANİ :D

Son düzenleme: 1 Ağustos 2015
  3. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Öyle işmi olur git salondaki hocana durumu anlat çekinme bu sporda en önemli iş centilmenlik dir iyi hocalarda bunu bilir ve ona göre davranır

4. Muay Thai MFD

Muay Thai MFD Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Adana, Turkey
    Yanıtlarınız için teşekkür ederim bel ağrımın üstüne gittikçe hafifliyor sanırsam bel esnekliğim az ayrıca dediğine uyacağım onu takmayacağım kafama diğer çocuklar da bu abiden şikayetçi sparringlerde acemileri seçiyor bilerek ve ayağa takılan şey olmadan sparring yapıyor millete zarar veriyor hocaya desem bişey demez o yüzden demiyeceğim çünkü o abi hocalardan sonra en iyisi

5. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    öyle bir dava yok kardeş kimse en iyisi olamaz o sadece egosunu tatmin ediyor ve böyle yaparak da yeni başlayanları spordan soğutuyor bende muay thai yapıyorum 5. ayım sol kaburgam ve burnum kırıldı ama sporu bırakmadım şu anda salona gelen yok tek başıma antreman yapıyorum hocam da bu azmimden ötürü beni iyi çalıştırıyor.
    Boş insanlar her yerde kardeş o abi dediğin mahlukatla da fazla muhatap olma abi bile deme o kişiye.

6. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Hoca böyle bir tipe ses çıkarmıyorsa ne o hocada iş vardır ne de o salonda. Ben olsam bir daha adımımı atmam öyle bir yere, hocanın düzeni sağlamaktan aciz olduğu bir yere.

fight fight fight ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  7. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim salonumda da öyle bir tip var kendini birşey zannediyor hocayı takmıyor saygısız davranıyor hoca en az 10 kere salondan kovdu yine geliyor salonun en eski sporcusu şampiyonluğu var diye salonu sahiplenmiş hoca kaç kere babası ile konuştu polise gitti adam geliyor hala lisansı var diye dışarıda insanlara birşey yapamıyor siniri gelip salondaki acemilerden çıkarıyor öyle sorunlu bir arkadaş.

8. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Türkiye'de sporun gelişmeme sebeplerinin en büyüğü bence hocalar. Eğer hocalar gerekli düzeni sağlayamıyorsa bu tipler insanı salondan uzaklaştırır. Özellikle hevesle birşeyler öğrenmek için gelen yeni arkadaşlar spordan soğur ve vazgeçer. Hocanın hakimiyet kuramadığı bir salon bence vakit kaybıdır.

fight fight fight ve Mertcan44 bunu beğendi.
  9. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Senin salon değiştirmene gerek yok hem her işte bir hayır vardır, böyle zor şartlarda eğitim alabilme kabiliyetinde olmalısın.Hem bir gün o abinin dayak yediğini görürsen bir daha egolu davranmak istemezsin zaten.Bulunduğun kursa devam et bence eğer başka ciddi sıkıntılar yoksa :D

10. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Hocanın gıkını çıkarmadığı salonda mı dayak yiyecek bu tip ? Hoca, hoca değil. Hoca dediğin sözünü dinletecek, öğrencileri saygı duyacak, geldiğinde tırsacak ama aynı zamanda sevecek. Sorun bu tiplerde değil hocada.

11. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım sen de haklısın ama ben kısaca anlattım önceki mesajımda, tabii ki hocayla konuşup durumu anlatacak, eğer ki hoca takmazsa salon değiştirebilir.Zaten hoca paragöz ve korkak bir tipse sen kaydını sildirmeye gittiğinde biraz ürker, sana gitme falan der böyle durumlar bazı boks, kick boks, muay thai, wushu sanda salonlarında olabiliyor.Sert spor yaptıklarını sanıp artistlenebiliyorlar.Hocana söyle takmazsa salonu değiştir.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2015 ---
    Arkadaşım sen de haklısın ama ben kısaca anlattım önceki mesajımda, tabii ki hocayla konuşup durumu anlatacak, eğer ki hoca takmazsa salon değiştirebilir.Zaten hoca paragöz ve korkak bir tipse sen kaydını sildirmeye gittiğinde biraz ürker, sana gitme falan der böyle durumlar bazı boks, kick boks, muay thai, wushu sanda salonlarında olabiliyor.Sert spor yaptıklarını sanıp hava atabiliyorlar.Hocana söyle takmazsa salonu değiştir.
    Kusura bakma yanlışlıkla 2 kere gönderdim.
    Ayrıca arkadaş dayak yedim demedi ki bana hava atıyorlar dedi.Kendilerini bir şey sanıp ilgilenmiyorlar dedi.Dayak yemek ayrı bir boyutu bu işin.

12. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Korumalarını takmadan acemilerle spar. yapan herifi hoca görmüyor mu ? Görüyor. Söylemeye gerek kalmadan müdahale etmeyen adam gelsin burada yazsın ben hocayım diye. Bak ne diyorum ona. Herkes dengiyle spar. yaptırılır. Acemiyle yapıp gözünü korkutuyorsun, canını yakıyorsun, korumalarını takmıyorsun, kız gibi diyorsun, salak diyorsun aşağılıyorsun. Bu zor şartlarda eğitim almak değildir. Gönül rahatlığıyla sindirilmeden yaptığın spordan mı zevk alıp yaparsın yoksa böyle amelelerin olduğu, böyle amele hocaların eğitim verdiği salonda mı zevk alırsın. Benim kick box hocamın yanında bunların birini yap bak napıyordu adamı. Adamın organlarının yerini değiştirtir :) Hoca dediğin böyle olmalı. Böyle olmayan hocalarda 3 kuruş uğruna yaptıkları işe ihanet eden karakter yoksunlarıdır. Nokta :)

cmrds ve fight fight fight bunu beğendi.
  13. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Haklısın yazdıkların doğru.
    Hepsi çok açıklayıcı olmuş.

Gecce bunu beğendi.
  14. Muay Thai MFD

Muay Thai MFD Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Adana, Turkey
    Arkadaşlar Allah'ın sadık kuluymuşuz :D abi bugün sparringde birine slam yapıp sakatladı ve kovuldu salondan :D

Mertcan44 ve fight fight fight bunu beğendi.
  15. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Gözün aydın arkadaşım inşallah artık güzelce spor hayatına devam edebilirsin.Başarılar! ;)

Sayfayı Paylaş