salondaki bakımsızlık ve umursamazlık

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve JaM tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    arkadaşlar;
    bir müddet önce flat bench yaparken sağ taraftaki kelepçenin kelebeği arızalı olduğundan boşaldı
    teker teker ağırlıklar yere düşerken akıl edebildim de üstüme düzensiz düşerken barı sol kenara fırlatabildim
    nicedir leg press olsun diğer makineler olsun iplerinden ve makaralarından şüpheleniyordum, bunlar koparsa bir gün diye
    keza bugün de lat pull down yaparken 75kg da ip ortadan koptu, bağlantı yerinden falan değil.
    salondaki eğitmene sorduğumda salon sahibinin makaraları, ipleri kontrol ettirmesi gerekiyorsa yenilerini alması gerektiğini savundu
    dumbbell lar konusunda da son ağırlık olan 25kg ı arttırmasını söylediğimizde salon sahibi, bu çalıştığımız setin pahalı ve bulması zor olduğunu, hepsini bir kenara atıp yüksek kilolu set almayı düşündüğünü söyledi ama gerek geçen zaman gerekse de eğitmen bu sözleri yalanladı.
    iyi yanları salon geniş ve ferah, duşlar, dolaplar temiz
    ve salon sahibi vucut geliştirme konusunda meraklı ve bilgili, sadece salondaki ağırlıklara göre program yazdığını söyleyince bir zaman önce bende jeton düştü :)
    haziran gibi üyeliğim bitiyor
    fikir vermesi açısından, siz olsaydınız ne yapardınız, nasıl uyarırdınız, ne derdiniz yoksa yeni bir salon arayışına mı girerdiniz merak ettim???

2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    eer bakımsızsa ilgilenilmiyosa ben olsam öyle yapardım senin calısırken o makaranın kopması sonucu lat yaparken kafana da vurabilirdin onu sonucta. Salon işletmecisine durumu ilet eer hala bişey yapılmazsa salondan ayrıl bence. tabi bu benim düşüncm

JaM bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Ben olsam da üyeliğim bitince başka bir salon bakardım kendime. Sonuçda bu sporda ağırlıklarla çalışıyoruz. Makinelerin bakımsız olması kopma,arıza gibi şeyler insan canına zarar verebilecek şeyler.

JaM bunu beğendi.
  4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Böyle bir rezillik mi olur? Koşu bandı bozulsa hadi elektronik olduğu için anlarım, neticede ilk günden de bozulabilir de ağırlık makinelerinin bakım ihmalkarlığı da nedir? İyi sakatlık çıkmamış. O an bir kere bir gürültü kopartırdım. Geri kalan sürelerin de para iadesini isteyip üyeliğimi o an sonlandırırdım. Ağırlık setlerini ise arttırmaları kendilerinin taktiridir, o konuda bir şey diyemem.

Salona gelen insanların bazıları da bayağı gerizekalı olabiliyor. Dün salonda bir adam vardı. Adam belli ki çalışıp az çok bir vücut yapmış. Barbell curl alıp 15 tekrar yapacak ve adam daha ikinci tekrarda son tekrarda olacak ıkınmayı yaptı. Herhalde bırakır diye bekliyorken adam bırakmayıp devam etti, çok geçmedi ki daha sonra birden boşaldı, barı da yere düşürdü. O anda bench press yapan birisi vardı ki adam bayağı sinirlendi, konsantre olup basarken o adamdan ötürü motivasyonu da düştü, iyi ki diğerinin aptallığı yüzünden bench pressde ağırlık altında kalmadı.

Son düzenleme: 8 Nisan 2010
  5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    makinanın ağırlı az geliyorsa,evden küçük kardeşinizi getirtip en üstteki ağırlıyın üstüne oturtabilirsiniz,ben öle ypaiorum,çok güzel oluyo

boran90 bunu beğendi.
  6. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    Çılgın fikirlerde son nokta.

7. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Bence bütün salonlar eldeki malzemeye göre program yazıyordur.
    Yoksa başka türlü zor.
    Bazı salonlarda nasıl olsa müşteri var diye umursamaz davranıyorlar.
    Adama salon koşullarını soruyorum laubali laubali bilgisayarda soliter oynuyor.
    Bedava olsa gitmem öyle dal....ların olduğu salonlara.
    Arkadaşlar ilk izlenim önemli siz de salona kaydolmadan önce salon sahibi/işletmecisiyle, antrenörüyle konuşun malzemelere bir göz atın. Çoğu ilk bakışta kendini ele verir zaten.

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    her zaman daha bakimlisi luksu vardir isteyen gider oraya yazilir sorun yok.
    ben boyle seylere takilmam, hapisane tipi salonu daha cok seviyorum (temiz olmak sartiyla).

9. erlik

erlik Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yazar
    Salonda yeterli ağırlık olması ve aletlerin güvenliği duşlardan da, ferahlıktan da daha önemli. Sonuçta üzerine düşerbilecek plakalar sakatlığa kadar götürebilir. (herzaman belli bir risk elbette vardır ama senin örneğinde göz göre göre boşlamışlar sanki. ) Diğer yandan da eğer ağırlık arttıramayacaksan bu işin sonu zaten yok.
    Ancak bir de şu var, bu salona gidip gelmek ne kadar zamanını alıyor? Ben de mahalle salonundan şikayet edip arabayla gidip gelebileceğim nezih bi rsalon bulmuştum ama çalışan biri olarak; çanta hazırlayıp, trafiğe girip, park yeri aramaktan gına geldi ve gitmemek için bahaneler yaratmaya başladım. Otobüs vs. desen o apayrı dert.
    Yani salonu değiştirmeni tavsiye ederim ama ulaşım ve benzeri konuları da bir düşün.

Sayfayı Paylaş