salon hocasina güvenmek

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ilkercan00 tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    6.ayim diye belirtim Arkadaslar antrenman programim cok tuhaf olmaya başladı yeni programa dün başladım omuz bacak triceps calistirdi 1.gun programim şu şekilde oldu
    Omuz
    Smith machine ön 5x6
    Smith machine arka 5x6
    Dumbell lateral raise 6x6
    Dumbell front raise 6x6
    Dumbell shoulder press 6x6
    Cable shoulder 5x6
    Bacak
    Squat 2x6
    Dumbell Squat 2x6
    Triceps
    Triceps pushdown 5x6
    Seated bent over one arm triceps 6x6
    Z-bar triceps extension 6x6
    Dips 6x6

1.gun programim buydu bana cok tuhaf geldi ve supplement kullanmayan biriyim öğrenciyim beslenme konusunda sıkıntı cekiyorum napacam arkadaslar bu program sizcede agir degil mi diger gunleri daha bakmadim ama hangi bolgeleri çalışacağımi biliyorum

2.gun
    Sirt göğüs biceps

3.gun
    Bacak triceps

Sirtla biceps ayni gun calisilmasi tuhaf degil mi yada sirtla göğüs

2. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Omuz için 6 hareket, hem de 5-6 setli, triceps 4 hareket 5-6 setli, ama bacakta 2 hareket (her ikisi de squat) ve 2 set. Bu programı yazan adamı ciddiye alma bence. Uyuşturucu madde kullanıyor olması kuvvetle muhtemel...

StormBlast bunu beğendi.
  3. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ya bacak 2set 6 tekrar sorun değil hani bana zaten 1.güne bacak biraz çalışcaksın dedi asıl bacak günüm 3.gün yani tricepsle bacak olan gün
    yani şimdi diyosunuz omuz 6 set tricepsin 6 set 6 tekrar olması tuhaf mı agırlıklarda belirli bir sistemde demiyor arkadaşlar napayım yardımcı olur musunuz nasıl bir proğram uygulamalıyım kendi proğramımı kendim mi yazim yada güvenebileceğim bir proğram var mı emek veriyoruz o kadar boşa çalışmak yada kasları yıpratmak istemiyorum.
    Arkadaşlardan destek bekliyorum lütfen

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kendi programını kendin yazacak seviyede olsaydın şu anda fikir danışıyor olmazdın, onun için biraz bekle derim. Bu hipertrofiden ziyade güç antrenmanı olmuş ama aynı zamanda bir güç antrenmanı için de çok fazla yoğun olmuş. Hocan dahiyane bir çalışma yöntemi icat etmediyse ne yaptığını bilmiyor gibi gözüküyor bana. Squat ve bench presste, eğer yapıyorsan deadliftte kaç kilo kaç tekrar yaptığını yazarsan hangi seviyede olduğuna gçre öneride bulunulabilir.

ilkercan00 bunu beğendi.
  5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Baştan aşağı yanlıslarla dolu , bilgi birikimi olmayan biri tarafindan hazırlandığı kesin . Sakin bu programi uygulamaya kalkma sonuçları hem eklemlerin hem de vücudun için iyi olmayacaktir. Forumu araştırarak özellikle de antremna günlüğü kısmına bakarak 6 - 7 -8 -9. aylardaki arkadaşlarin programlarini takip edebilirsin yani kısacası salon hocana güvenme çünkü HOCA olmadığını cok rahatlikla söyleyebilirim ve buradaki birçok kişi söyleyecektir

ilkercan00 bunu beğendi.
  6. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Deadlift calismadim bu zamana kadar ama bench pressde 60 kg + bar agirligi 12 kg toplam 72 kg squatdada maksimum 82 kg yapiyorum.Boyum 182 kilom 80 vucut olculerimi tam hatirlamiyorum sadece gogus ve kolu hatirliyorum gogus 105 kol 38 bana yardimci olursan sevinirim kardeşim

Stormblast banada oyle geliyor ben acikcasi hacim kaybi yasarim diyr korkuyorum
    Ve hoca dedigim adam 23 yasinda ogrenci babasi tekvando hocasi salonu body bulding salonuna çevirmişler baska spor salonunada gidemiyorum ilcedeyim burda baska salon imkanım yok ama aletler ve salon ortami guzel
    Yarin antrenmanim var inan ne yapacağımı bilmiyorum

7. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.gun
    Gogus+biceps
    Inchline press 10-8-8-6
    Bench press 10-8-8-6
    Inchline Dumbell fly 10-8-8-8
    Dumbell pullover 12-12-12
    Biceps
    Barbell curl 10-8-8-6
    Hummel curl 10-8-8
    Preacher curl 10-8-8
    Consantraction 10-8-8

2.gün
    Omuz-bacak
    Smith machine front back 10-8-8
    Dumbell front raise 10-8-8
    Dumbell lateral raise 10-8-6
    Dumbell shoulder press 12-10-8-6
    Dumbell shrugs 20-20-15
    Bacak
    Squat 10-8-8
    Leg extension 10-10-10
    Leg curl 10-10-10
    Leg press 10-8-8

3.gun
    Sirt-triceps
    Barfiks 3set max
    Lat machine arka 10-8-8
    Lat machine ön 10-8-8
    Cable row 10-8-8
    One arm dumbell row 10-8-8
    Triceps
    Standing cable push down 10-8-8-6
    One-arm dumbell triceps extension 10-8-6
    Lying triceps extension 10-8-6

Forumdaslar arkadasim var memleketimden kendisi bu programi yapıyormuş onun 1.senedir bb yapiyor ama düzensiz yapıyor sizce bu program bana uyar mi yardimlarinizi bekliyorum sizden dogru cevaplar iyiligimi isticek cevaplar istiyorum cok mu istiyorum :)

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben bu programların daha ileri düzey sporcular için olduğunu düşünüyorum ama çoğu kişi bu tarz çalışıyor. Alt vücut/Üst vücut bölümlemesi bence daha uygun olur ama bu programla da tabi ki ilerleme olur. Ben olsam biraz düzenlerdim bunu, şu şekilde:
    Bu kadar biceps hareketi fazla, concentrationu veya preacherı çıkartırdım. Smith machine ile hiçbir bacak hareketine girmem, hareketleri doğal açılarını bozuyor, serbest ağırlıkla çalış derim. Shoulder press temel hareket, front raise ve lateral raiseden önceye koyarım. Squat ve leg pressle quadriceps yeterince çalışıyor, leg extensionı çıkartırdım. Eğer illa olacaksa leg pressi squattan sonra girerim. Sırt gününde barfiksi hangi çeşit çektiğine göre lat machine ön veya arkadan birisini çıkartıp illa ki deadlift eklerim.

Bunların hepsi de tartışılır öneriler tabi ancak senin de söylediğin gibi zaten, hocan hoca değil ne yazık ki :) Boşver onun programını, karman çorman yapmış herşeyi.

ilkercan00 bunu beğendi.
  9. ilkercan00

ilkercan00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kardeşim çok sagol dedigin gibi duzenlemeler uygulicam biceps konusundada benim bu zamanlik vucut tanimima gore az hareket yaptigimda daha iyi hacim artışı gördüm biceps 3 hareket yapcam hocayada resti cektim bugun omuz bacak calistim ve bende dedigin gibi shoulder press başa koyarak yaptım ve smith machinele hareket yapmiyorum oynama yaptim programla kafamdaki sorun çözüldü ilgin ve yardimin icin tesekkur ederim

Sayfayı Paylaş