sakatlanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve wolfmen tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    slm ben bodye yeni basladım flexor hocanın 2. ay programına gectim. bent over lateral raises hareketini yaparken sol omuzda garip bir agrı hissettim önceki calısmamda. bu aksamki calısmam da ise hafif girmeme ragmen yine o agrıyı hissettim bıraktım atladım o haraketi. diger omuz hareketlerini rahat yapıorum agrım olmuyor. ne yapmalıyım bırakmak istemıorum zevk almaya basladım body den. o haraketi mi atlasam yoksa 1 ay ara mı versem yardımcı olursanız sevinirim.....

2. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    neyse ben devam ediorum sadece o haraketi atlıorum. sakıncası varsa biri bişey yazsın....

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Omuz sakatlanmalarinin cogu omuzun yeterince isindirilmamasindan kaynaklaniyor. Oncelikle her antreman oncesi cok hafif kilolarla omuzlarini iyice bir isindir. Sakatligin ilk 24-48 saatinde buz koymak con onemli. Bir tulbent ya da havluya sarip gunde iki uc defa 20 dakikalik buz uygulamasi yap. Hareketi tamamen birakma bence. Normal calistigin agirligin yarisi (ya da daha azi, agritmayacak bir agirlik sec) ile bolgeyi ajite edersen iyilseme surecini hizlandirirsin. Bunun disinda topikal kremlerden de biraz fayda gorebilirsin. Sakatligin 15-20 gunde gecmez, ya da daha kotuye giderse doktora gorunmekte fayda var. Ayrica omuz sakatlanmalari ile ilgili baska basliklar da var forumda, onlari da okumani tavsiye ederim.

wolfmen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş