Sakal sorunu

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve spikopat tarafından 26 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. spikopat

spikopat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar daha evvelsi gün testesteron hormonumu ölçtürdüm, varikosel ameliyatı olmuştum son durum nedir diye bakmak işçin. referans değerleri , min:4,94 max:32,01 total testesteronun. Benim değer 32.1 çıktı. Doktor çok iyi dedi fakat, sakallarda problem var. Yanlardakiler fena değil, çene bölgesi çok iyi, bıyıklar fena değil. Henüz bıyıklarla çene bölgesindeki sakallar birleşmiyor fakat o arada tek tük çıkan sakallar var. Çeneden boyuna doğru giden bölgelerde de sakal var fakat hem seyrek hem de başına buyruk sağdan soldan fırlamış şekilde. Önceden sakal konusu açıldığında testesteron ölçtür deniyordu, ölçtürdük geldik. Ne yapmam gerekir yaş 22 1992 doğumluyum. Ek ilaç besin vs kullanmaya hazırım yeter ki çıksın artık. Erkeğin makjayı sakalıdır deniyor, 22 senedir babyface surat geziyorum hiç hoş olmuyor. Yardım lütfen.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Hiçbir şey yapmamalısın. En başta sakalım çıkmıyor diye takarsan mental açıdan, sakalının çıkacağı varsa da çıkmaz.Kıllanma-sac-sakal vs. genetiktir o yüzden ilaç veya herhangi başka bir şey kullanmanı önermem çünkü sonradan bu kadar gereksiz bir durum için vücuduna kimyasal soktuğuna pişman olabilirsin

3. spikopat

spikopat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Gereksiz olduğunu düşünmüyorum malesef. Kel birine saç çıkarmak için saç ektirmeye verdiği paranın çöpe gittiğini söylemek gibi birşey olmuş bu :). Gerçekten görüntü olarak memnun değilim ve bunu elimden geldiğince değiştirmem gerek. İlaçtan kastım genel olarak sprey krem vs. Ağızdan ya da damardan alınan türden ilaçları bahsetmiyorum. Mecbur kalmadıkça ağrı kesici bile içmem normalde.

4. kadirozkan

kadirozkan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni
    Yer:
    İstanbul
    Sakalın protein sömürdüğüne inanıyorum. Tabii bu benim varsayımım.
    Bilimsel herhangi bir kaynak gösteremem ama en nihayetinde kıl ve gelişimi için çeşitli aminoasitlere ihtiyaç duyarlar.
    Burada bulunuyorsan yüksek ihtimalle sporcusun. İşin bu yönünü de göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim

5. spikopat

spikopat Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Body building i hobi maksatlı yaptığım için sakal gelişimine harcanan proteini çok fazla önemsemiyorum açıkçası. Hatta mevcut ruh halime göre bir miktar kollardan bile gidebilir sırf şu sakalların düzgün çıkması için :S. Belki bu durumu saplantı haline getirdiğimi düşünebilirsiniz fakat; sakalsızlık bazen gerçekten sıkıntı olabiliyor. Yaş 22, dışardan çok da fazla erkeksi durmuyorum. Yani 17 18 ya gösteriyorum ya göstermiyorum. Sakal olsa durumu kurtaracak. Üniversite son senedeyim, hazırlık sınıfındaki arkadaşlar benden daha büyük gösteriyor.

6. jackal6961

jackal6961 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Genetik faktörlere bağlı bu olay.Barışık ol kendinle.Takılma bence

7. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Minoxidil forte %5 deri spreyi . Benim gibi köse yi sakallandirdiysa senide sakallandirir :)

8. Toprak2121

Toprak2121 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sakala ilgili soru sorabilirmiyim
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ağustos 2020 ---
    sakala ilgili sorusarabilirmiyim

9. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Sakalla testonun alakası yok dht'ni ölçtür.

Sayfayı Paylaş