Sadece güçlenmek için powerlifting yapılır mı

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Alcoolmew tarafından 18 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Alcoolmew

Alcoolmew Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yarışmalara katilmak gibi bi niyetim yok ama yinede güçlenmek istiyorum . Bunun icin powerlifting mantıklı mi yoksa bodybuildinge devam mi edeyim

2. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Bodybuilding de yapıyorsan, powerlifting de yapıyorsan amacın zaten bi noktada güçlenmek oluyor. Çünkü gelişimin devamlılığı için yaptığın işi arttırman gerekiyor. Set arttırırsan zaman açısından verimliliğin düşecek, tekrar arttırmak da sonsuza kadar mümkün olmayacak. Bu nedenle ağırlık arttırmak en mantıklı seçenek oluyor. Bu da hem bodybuilding hem de powerlifting için mümkün. Temel amacın güçlenmek ise powerlifting daha mantıklı. Fakat aynı zamanda estetik bir görüntüye önem veriyorsan bodybuilding yapmalısın. Yine de bodybuilding yaparken nasıl yaptığın da önemli. Gidip de split tarzı çalışıyorsan, güçlenmen mümkün değil tabii ki. Full body, upper lower tarzı splitlere "compound" dediğimiz bileşke egzersizleri odak haline getirerek konsantre olursak zaten bir nevi powerlifting de yapmış oluyoruz. Ama split çalışmalardan çok daha verimli şekilde de bodybuilding yapmış oluyoruz (iyi aksesuar egzersiz seçimi yaparak bu mümkün).

Sana şu yazıyı okumanı öneririm. Bu yazıyı okursan zaten iki sporda da güçlenmenin amaç olduğunu ve dolayısı ile mümkün olduğunu anlayacaksın.

https://blog.bodyforumtr.com/full-body-split-metoduna-karsi-kazanan-kim-olur/

Umarım bunlar işine yarar!

3. Alcoolmew

Alcoolmew Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşşekürler
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2017 ---
    Hocam bisey daha sorucam. Ben şimdi definasyon dönemindeyim ve laktat programini uyguluyorum . Yani her 2 günde 1 squat deadlift bench press barfix ve sholder press yapiyorum. Sizce günde 2 bölge çalışmak çok zorlamaz mi?kas kaybina ugratmaz mi cok fazla

Son düzenleme: 19 Nisan 2017
  4. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Böyle bir program duymadım. Ama merkezi sinir sistemine epey yüklenir gibi duruyor. Bence değiştirebilirsin.

Sayfayı Paylaş