sac icin

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve sivasli tarafından 28 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar ben simdi bi kür yaüpacam saclari korumak icin bu avodart yada proscar kullanacam sirf iki ay kullancam yani kür bitene kadar .bu ilaclar duyduguma göre birakinca cikan saclarida geri dökülüyormus.simdi ben 2 ay alsam kür sirasinda saclarimi korurmu.peki kür bitince o sac ilaclarinida biraksam saclarim tekrar dökülürmü.yani bi bilgi verin

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Hemşo;bu ilaçlar androgenetik alopesi içindir yani genetik kellik.Genetik kellikte genelde erkeklerde özellikle de babadan alınan genler etkilidir.Eğer genetik olarak meyilliysen saç köklerinde alfa-5-redüktaz enzimi fazla bulunur ve DHT(dihidrotestosteron) hormonu fazla olur,bu hormon da kelliğin nedenidir.Bu ilaçlar kullandığın sürece testosteronun DHT ye dönüşmesini engeller ve kelliği önler,bırakıldığı zaman vücutta yeniden DHT artar ve kellik yeniden kaldığı yerden geri başlar :) Mesela bizim peder daha 20li yaşlarda saçları dökmeye başlamış ve 30 lu yaşlarda kel kalmış.Abilerim de farklı değil.Ben de 7 ay önce bu ilaca başlamasam inan kafamda saç kalmayacaktı ve daha yaşım 23 :D Neyse fotona bakınca saçlarında bi problem göremedim ama genelde erkeklerin saç hikayesi babasından fazla farklı olmaz,babalarla hemen hemen aynı yaşlarda ve şiddette kellikle tanışırsın.Kür yaptığın süre içerisinde genetik olarak fazla alfa-5-redüktaz enzimin olmasa bile fazla testosterondan dolayı vücutta aşırı DHT oluşur bu da saçlarını dökebilir.Kür boyunca kullan derim ben.Ama saçların genetik olarak dökülmeye meyilli değilse kür bitiminde herşey normale dönecektir,ilaca da devam etmene gerek kalmaz,saçların da dökülmez.Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

3. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    yaw bu topici nie buraya açtınız ki :?

Kişisel bakım topici ne güne duruyo :shock:

4. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    hemso cok sagol bayagi ise yaradi-peki bu kür süresince hangisini kullaniyim bi isim ver zafer

5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ortada yanlış birşey yapılsa bile bu konuda UYARI ve çöp-kilit gibi şeyler adminleri ya da moderatorleri ilgilendirir seni değil!Cümlelerinde de yawe lı mawe lı ibareler kullanma,daha tanımam etmem,tanımadığın bi insana böyle ifadeler kullanılmaz!

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Önceden de dediğim gibi kür boyunca avodartı kullan,sonra da bırak ;)

7. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Elbette beni de ilgilendirir.Çünkü yanlış başlıklar kirlilik yaratıyo.ve ben kullanıcı olarak bundan rahatsız oluyorum.arayınca bulabilelim die farklı kategoriler açılmış..Forum kullanmayı bilmeyenler Adminlerden yardım alıp topic açsın o zaman...hem adminlerin yükünü de hafifletmiş olursunuz..

ayrıca ben yaw lı maw lı konuşuyorum..nolmuşş ??nasıl konuşacağımı da senden öğrenmicem herhalde..
    hem başlığı açan kişiye yazmışım bunu..sen neden sünger gibi herşeyi üzerine çekiosun :)

8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    babe shaq yavli mavli konusuyorum diyorsun.sunu bilki sana kimse konusma diyemez efer bu senin senin yasayis tarzinda varsa tabiki istedigin gibi konusabilirsin hatta daha kaba bi sekildede konusabilirsin ama ne yazikki burda konusamazsin.....ayrica adminlerin yükü mükü diye adminlere kelime oyunu yapacagina biraz forumu arastir ve senin gibi yav yuv diye konusanlirin sonu ne olmus bi bak su na onlar nerdelerr

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    olayı büyütmeyin abartılacak bir durum yok kimsenin konuşmasında, bu tür yönlendirmeler forumu seven ve kullanan herkesin görevi olmalıdır, sokağa tüküren yada çöp atan bir vatandaşı başka bir vatandaşın uyarmasının doğal olması gibi burda da üyelerin birbirini uyarması normaldir, konum ne olursa olsun kuralları hatırlatmak için polis, asker, mod yada admin olmaya gerek yok. bu uyarıları kendinize yapılmış bir saldırı olarak görmeyin bilakis o kişi sizin ve forumun iyiliği için bunları söyler

10. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    teşekkür ederim söylemek istediklerime tercüman oldugunuz için..
    şimdi rica etsem bu başlıgı ilgili yere taşırmısınız bi zahmet..

tekrar teşekkürler..

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ortada abartılacak bişey yok,tamam için rahat edecekse başlık taşınsın oke :) Sen nasıl başlık kirliliğinden rahatsız oldun ve bunu belirtme bi hakkın dogduysa; beni de bu yaw lı mawlı ifadeler aynı şekilde rahatsız etti bi kullanıcı olarak öyle değil mi shaq :D Her neyse oldu bitti artık 8) ...

12. HasanB

HasanB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Zafer selamlar. Bahsettiğin bu ürünü nerdel aldığını öğrenebilir miyim?
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Temmuz 2014 ---
    Zafer selamlar. Bahsettiğin bu ürünü nerdel aldığını öğrenebilir miyim?

Son düzenleme: 10 Temmuz 2014
  13. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    5 yıllık konu yanlız:)

14. HasanB

HasanB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ara ara bakıyorumda konulara yine de bir umut sorayım dedim :)

Sayfayı Paylaş