Sabah kardiosu öncesi..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Poylotunma tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Poylotunma

Poylotunma Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar kiloyla çok sorunum yok fakat göğüs bölgesinde ve çok hafif karın bölgesinde yağlanma var bende of günlerde sabah uyanınca 40-45 dk kadar sahilde yürüyüş yapıyorum.. Fakat kafama takılan bir şey var sabah kardiosu öncesi çok hafif bir kahvaltı örneğin 1 yumurta biraz yulaf yahut 1 ölçek whey alınmalı mı? Veya 1 yeşil çay içip başlanılabilir mi.. Yoksa bunlar kardio sonrası mı yapılmalı,çeşitli görüşler var siz ne düşünüyorsunuz

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sabah aç karnına yeşil çay + omega yağı + kardiyo güzel olur.

3. Poylotunma

Poylotunma Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    whey ya da hafif bir kahvaltı gereksiz mi sence?

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben gereksiz ve yanlış olduğunu düşünüyorum. Sonuçta sabah sabah kardiyo yapılmasının amacı kan şekeri düşükken, gece ve sabaha karşı salgılanmış olan hormonları kullanarak kardiyo yapmak.

Bir şeyler yiyince işler değişecek değil mi? Sindirim başlayacak, kan şekeri yükselecek, insülin salgılanmaya başlayacak...

Tabi istersen vücudunun tepkilerini deneyip kendin de görebilirsin. Kolay gelsin.

Poylotunma bunu beğendi.
  5. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    sabah ac karnina spor yapmanin kahvaltidan sonra spor yapmaya gore daha cok yag yakimi sagladigini gosteren bilimsel bir kanit yok diye okumustum.

6. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sabah koşuları açken yapıldığı zaman daha efektif oluyor. En azından bende öyle.
    1-Mide boşken daha rahat koşuluyor.
    2-Glikojen depoları boşken koşma yağ yakımını arttırır deniliyor. (Gece karbonhidrat yenilmediyse.)
    3-Yeni yemek yenildiğinde insülin salgılanacağı için ilk başlarda vücut uyuşuk olur. Yemek yedikten sonra uyuma isteği yaptığı gibi.

Fakat yedikten sonra ki kardiyo kesinlikle çöp değildir bazı sitelerde görüyorum. Sonuçta belli bir kalori harcıyorsunuz ve kalori açığı oluşursa yağ yakılır. İnsan vücudu, genetik o kadar garip ki senin vücudun sabah açken yağ yakar benimki yakmaz. Fakat seçim bu noktada devreye giriyor "Sabah aç karnına kardiyo yapmak yağ yakar" tezini uygulamak zor değilse uygulamak lazımdır.

Sayfayı Paylaş