Sabah amino mu proteinz tozu mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Bureaucracy tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar.sabah kalkar kalkmaz vucudun aç oldugunu biliyoruz.genelde ben sabah kalklar kalkmaz bir şey yiyemiyorum.midem bulaniyor.protein içeyim diorum onuda içemiyorum.bunun yerine amino asit alsam sabah nasil olur?2 sinin sabah aliniminda etki bakimindan farklari var midir?teşekkürler..

2. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    aslında bakarsan tabiki proteın alman daha iyi ben sahsen proteın içiyorum önce 1 aat aradan gectıkten sonra yumurtalarımı yıyorum ondan bir saat sonrada amınoasit içiyorum seninde dedigin gibi sabah kalktıgında vucudun ac protenın hem deger bakımından hemde daha cabuk kana karısması bakımından amınoasitten cok üstün

Bureaucracy bunu beğendi.
  3. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bnde protein içiyorum.Daha 1 hafta oldu bakalım 1 ay içinde etkisi olup olmadığını görücez.

4. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    bende protein içmek isterdim.ama midem almıyor işte sabah.onun yerine 2-3 tane amino alsam(tablet halinde) nasıl bi etkisi olur onu merak ediyorum.işe yarar mı acaba

5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozu genelde bi porsiyonda kullanılan dozaj olarak değerleri yüksek olabilir ama... amaaa....

Ya bodypower34 bu kadar msj girmişin buda denmez artık protein aminoasitten daha hızlı karışırmıymış hiç??!kafa_ Proteinin kana karışması için önce mide+ince bağırsakta enzimler tarafından parçalarak aminoasit formuna dönmesi lazım.Hatırlatıyım aminoasitler birleşerek proteinleri oluşturur.

Neyse forum yanlışlarımızı düzeltmek için,bilgilerimizi arttırmak için var;)

Ayrıca sabah aminoasit kullanımı çok yaygındır hele bide sıvı olursa tadından yenmez;)

6. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    tablet şeklinde alcam ben.sanırım dediklerin doğru.amino asitte baya etkili olabilir.

7. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    protein midem kaldırmıyo diyosun ama bence ikisini birlikte alsan süper olur :)

8. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    keşke alabilsem.fazla gelişemiyorum.bunda sabahları supplement almamanın bir etkisi olabilir diye düşünüyorum.bundan sonra sabahları 3 tablet amino atcam 2 ay böyle gitcek.bakalım nasıl sonuçlar alcam

9. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Sabah atıcağın 3 aminodan çok bişi bekleme mutlaka katkısı olucaktır ama doğal beslenmene biraz daha abanmanı öneriyorum.

Doğal+Suplement=mükemmel sonuç ;)

10. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Supplement almamandan ziyade yemek yemek için beklemenden kaynaklanıyordur o. Okuluma yetişmek için 8'de kalkmam yetiyorken 6.30'da kalkıyorum ben mesela sırf güzel bir kahvaltı için(Gerçi devamsızlık yok, pek uğramıyorum bu aralar :D ). Yüzünü yıkamak için banyoya girmeden yumurtaları ocağa koyacaksın :) 3 tablet amino hiçbir zaman güzel bir kahvaltının yerini tutamaz. Çok da bir şey bekleme gerçekten. Kahvaltıyı geciktirmen çok yanlış.

Son düzenleme: 5 Mart 2009
  11. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    kesinlikle haklısınız.ben midemden çok çektim.daha yeni iyileşiyorum.işte sabahları midem almıo bir şey.bir de sabah kalkmakta ayrı bir dert.okulu uzattım bu yüzden:)bir şekilde çare bulmam lazım.dediğiniz gibi amino yeterli olmıcaktır tabikide.

Sayfayı Paylaş