Sağlamlıkta neden kick boks?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve TireDLarK tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. TireDLarK

TireDLarK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    forumda gördüğüm kadarı ile herzaman normal dövüşlerde avantajlı olan ve vücudu da taştan sert olanlar kick boks yapıyor ve bu nasıl oluyor? çok merak ediyorum ve bunun yay ile alakası varmıdır? ben hep darbe yiyen vücudun bağışıklık kazanması diye düşündüm ama ne kadar doğru bilemiyorum

2. By_MaLi

By_MaLi Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Sert oluyor çünkü hep yumruk tekme atıyoruz bi yere ata ata eller ayaklar artık iyice alışıyor ve sertleşmeye başlıyor kendimden biliyorum kicboxcuyum ve sertleşme söz konusu darbe yemek alışınca dayanıklı oluyor insan.

Furkan Karazeybek bunu beğendi.
  3. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kick boksta kırmızı kas çalıştırıyoruzda ondan bende kick boks yaptım vücut darbelere alışınca kim vursa acıtmıyor nerdeyse okulda arkadaşlarım falan sert darbeler atıyorlar kick boksa gitmediğim güne oranla nerdeyse hiç acıtmıyor.Hani yumruk şeklinde sert zeminde şınav çekerizde kemiklerde çatlaklar oluşup düzelir ve daha dayanıklı bir biçime geliyor ya buda bunun gibi.Zaten kick boksta çok kırmızı kas çalıştırıyoruz buda bize fena bir dayanıklılık kazandırıyor.Kuvvetide body'de beyaz kas çalıştırarak tamamlıyoruz.

4. aLLsTaR10

aLLsTaR10 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kickboks dayanıklıklık kondisyon açısından geliştirmeye yönelik bi spor.İnsan diğer arkadaşlarımında dediği gibi darbe ala ala alışıyor.karşılıklı çalışarak da vurmaya alışıyor o yüzden sert oluyor :)

5. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    kickboxçılar çok kaslı insanlar. görsellik olarak olmak istediğim vücüt tipi onlarda var. kickboxçılar ağırlık çalışıyor mu ? bu konuda farklı görüşler duyuyorum çünkü. bazıları çalışıyor derken bazıları sadece kendi ağırlıklarıyla barfiks şınav dips..vb çalışıyor diyorlar.

6. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    tabikide çalışıyorlar......çalışmayan hiçbir spor dalı yok neredeyse....futboldan basketbola güreşe hepsinde ağırlık çalışması vardır.....BB bu yüzden temel spordur

7. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    onu kastetmiyorum. bir body buildingci gibi çalıştıklarını düşünmüyorum. daha az ağırlık çok tekrar çalışıyorlar bence

8. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bu sporları amator olarak yapan sporcular pek fazla agırlık çalışmazlar barfix şınav mekik çalışırlar genelde. ama profosyonel olarak yapanlar agırlık çalışır.agırlıkkla yaptıkları hareketlerin en başında bench press gelir ve bilindik temel hareketleri yaparlar ama agırlıkla yaptıkları spor body degildir. kas kütlesi inşa etmekten çok güçlenmek için yapılan çalışmalardır.

9. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    sonuçta ağırlık çalışıyolar.....çok tekrar yada az tekrar...

10. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İlk önce sana şu meseleyi belirteyim boksörler kickboksculardan daha dayanıklıdır.İzlediğin ağır siklet boks maçlarındaki yumruklar bir kickbokscuya gelse yörüngesi değişir %90 boynu kırılır ; birinci sebep boksör kadar sert yumruk atamaz dolayısıyla güçlü bir yumruk yememiştirler ikinci sebep ise gardları çok zayıf + sürekli yarı açık pozisyondadır.En önemli savunma organı olan omuzlarını hiç kullanmazlar çünkü kickboks karate vs benzeri bir savunmaya dayalıdır.Ayrıca duruşları boksta ofsayt olarak anılan duruştur yani çok tehlikeli ; kafa dik duruyor boyun ortada omuzlar düşük... gel boynumu kır diyor zaten bu duruş sebebiyle kickboks maçlarında boyun kırılması sonucu ölümler yaşanmıştır.

Son düzenleme: 27 Eylül 2010
  11. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

kickboxçular sadece ölü sezonda ağırlık çalışabilir o da vg kadar abartmayarak güçlenmek için sadece,turnuva zamanları vg çalışırsan esnekliğini kaybedebilir ve yavaşlayabilirsin.vücudumuzun sert olmasının sebeblerinden biriside çeşitli tekme varyasyonlarının karnı ve bacakları,yumruk varyasyonlarının göğüsü ve omuzları sıkılaştırmasından dolayı zaten şınav,mekik,ip atlamayı saymıyorum bile ;)

12. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    peki arkadaşlar bişey soracam boksörler mi daha fazla kas yapar yoksa kick boxçularmı?

13. arayışçı

arayışçı Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Elazız, Elazığ, Turkey
    Abi başka ne faydalarını gordun

14. AkrepTR771

AkrepTR771 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kick boksta Kardeşim boks ve Muay thai karışımı bilgiler mevcut taekwondo dan hareketler bile var zaten iyi bi kickboksçu olabilmen için o sporlardan birini iyi biliyor olman gerekiyor bide gerçek hayatta en çok kickboks uygulanmakta ben şahsen ilk muay thai öğrendim ondan sonra kickboksa gittim yoksa yavan gidersen okdr etkili olmaz
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2015 ---
    Şunu da söyleyeyim bro tüm dövüşlerin Anası KARATE 'dir

Sayfayı Paylaş