Sağlam beslenme problemi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve flowmataz tarafından 1 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. flowmataz

flowmataz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Benim sizlere bir sorum olacaktı ben günlük olarak en az her gün 40 kaşık pilav makarna bulgur olarak ne bulursam kesinlikle 40 kaşık yiyorum bunun haricinde Whey premium protein tozu c vitamini falan tüketiyorum her gün 250 gr kırmızı ve 400 gr tavuk göğüsü falan tüketiyorum bunca yediğim yiyeceklerin karaciğer vb organlara zarar verebilir mi diye tereddüt içerisindeyim düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim :)

2. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Şu kadar kaşık, şu kadar gr diye söylemek yerine. Günlük kalori ve makro ihtiyaçlarınızı hesaplayın, şuradan hesaplayabilirsiniz :

https://www.agirsaglam.com/beslenme-rehberi/

Daha sonra fatsecret veya diyetkolik gibi uygulamalarla gün içindeki kalori ve makro değerlerinize göz atın eğer hedefinizi tutturuyorsanız bir sıkıntı yok.

Karaciğer konusunda bir probleminiz veya sindirim probleminiz olduğunu düşünüyorsanız doktora görünün . Bu arada fazla protein tüketiminde kabızlık gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor lifli ve posalı gıdalar tüketerek bu sorunu çözebilirseniz.

Son olarak eğer devam eden bir hastalığınız var ise(veya geçmişte ağır bir hastalık-ameliyat geçirmişseniz) bu sporu yaparken mutlaka doktor kontrolünde yapın.

flowmataz bunu beğendi.
  3. kayinbirader

kayinbirader Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Boyun kilon kaç bunlar önemli?
    Kahvaltıda ne yiyorsun?
    Kaç öğünün var?
    Çok bilmiş gibi olmak istemem ama fazladan protein tüketiyosun , Makroların çok fazla protein içeriyor neden fazladan protein tozu kullanırsın ki? araya biraz da sağlıklı yağ koysan mesela zeytin yağı, balık yağı, doymamış yağlar gibi...
    Fazla protein sana yarar sağlamaz böbrek ve karaciğerini çok yorarsın ve erken yaşlanırlar, yağsız kütlenin 2 katı kadar protein alsan yeter, gerisi yağa dönüşür.
    D vitamini kullanmanı tavsiye ediyorum malum kış geliyor.

flowmataz bunu beğendi.
  4. flowmataz

flowmataz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim müsait olduğum gibi inceleyeceğim.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ekim 2018 ---
    Boyum 1.88 kilom 79
    kahvaltıda 70gr yulaf 4 yumurta ikisinin sarısını peynir domates c vitamini balık hapı tüketiyorum
    3 öğün, 3 te ara öğün yiyorum
    kasap dükkanımız var et sıkıntısı çekmiyorum dediğim gibi tek korkum karaciğerime vereceğim zarar oluyor bu sadece et ile kalmıyor bazen c vitamini dahi beni tedirgin ediyor kaldı ki protein tozunu pilavı v.s saymıyorum en iyisi bi diyestisyene gidip düzenli olarak bunları ölçtürme yapmam gerektiğini düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş