Sağlıklı hamburger

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Göki78izm tarafından 19 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    selamlar
    Bu akşam yemeği olarak hamburger hazırladım kendime, hamburger severler için sağlıklı ve besleyici ayrıca kendinize göre modifiye edebilirsiniz. Bu tariften 4 tane Babacan hamburger çıkıyor. Bir hamburger işin besin değerleri ise şu şekilde

Yağ :21,14 gr
    Karb: 34,67 gr
    Protein: 40,84 gr
    Enerji: 480 kcal

Tamamen kaliteli protein, yağ ve karbonhidrat ve lif bakımından da zengin hakkını veren bir öğün.

Tarif
    Hamburger köftesi:
    550 gr yağsız dana kıyma
    40 gr yulaf kepeği
    1 adet yumurta
    Tuz ve karabiber

Hamburger sosu:
    1/2 avokado (75 gr)
    1/4 domates
    1/8 ortaboy soğan
    Tuz karabiber

Ekmek olarak uno denge tam buğday ve chia tohumlu 2 dilim ekmek

Hamburger köftesi için malzemeleri karıştırıyoruz güzelce 8 adet köfte çıkıyor bu köftelerden ikisini hamburger için kullanıyorum kalanı daha sonra tüketmek için saklayabilir yada arkadaşlarınız varsa ikram edersiniz.
    Hamburger sosu için yumuşak avokado olmalı el ile sıkıp püre haline getirebileceğimi kıvamda, içerisine domates soğan tuz biber kötümserimiz ile çok inçe olmayacak parçalı olacak şekilde püre haline getiriyoruz. Köfteleri pişirdikten sonra ekmeğin içerisine bir köfte sosun yarısı sonra diğer köfte ve kalan sosun yarısı olacak şekilde koyup ekmeği kapatıyoruz. Bir adet double hamburgerimiz oluyor. Çok lezzetli, sağlıklı ve besleyici. Ben pişirirken yağ kullanmadım. Bunu kendinize göre ve kalori ihtiyacınıza göre daha büyük ekmek, peynir, hardal, marul gibi yada daha yağlı kıyma seçenekleri işe yapıp afiyetle tüketebilirsiniz. Afiyet olsun

zenginuyak bunu beğendi.
  2. Enez

Enez Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    öğrenci evinde dana kıyma sorunsalı var tabi :D
    aynı sistemi tavuk ile deneyeceğim umarım güzel sonuç alırım bakalım

3. Göki78izm

Göki78izm Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Sanki avokado ağacıda var bahçede :)) şaka bi yana kendinize göre tabiki modifiye edilebilir, tavuk yada hindi ile. Sıvıyağ ile desteklenebilir. Meksika fasulyesi ile de yapmıştım bir kere. Biraz yemek keyfiniz varsa çok daha iyilerini üretebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş