sağ el yüzük parmağım parçalandı :(

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve executioner35 tarafından 4 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. executioner35

executioner35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar her gün düzenli olarak kol karın göğüs egzersizlerimi yapmaya çalışırdım fakat 2 gün önce okuldaki masa düşüp köşesi sağ el yüzük parmağımı parçaladı kemiktede parçalı kırık var.Ne zaman iyileşebilirim?(yaşım genç olduğu için daha çabuk iyileşebileceğim söylendi)iyileşene kadar yaptığım egzersizlere devam edebilirmiyim?edersem sağ kolu kullanmadığımdan iyileştiğimde bir orantısızlık olur mu?İyileşmeyi hızlandırmak için neler tüketmeliyim?(haftaya alçım açılacak fakat tedavi devam edecek) (zaten sol kol baya kassız sağa göre) şimdiden teşekkürler

kilo:58
    boy:167

Son düzenleme: 4 Ocak 2012
  2. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Doktorun ne kadar sürede iyileşeceğini söylemiş olması lazım ama bana kalırsa 3 hafta sürer kemiklerin kaynaması. Çabuk düzelmesini istiyorsan bol kalsiyum almalısın(peynir-süt-yoğurt) Bunun dışında doktorlar her ne kadar bilimsel bir dayanağı yok dese de kemik suyu iç işe yarıyor. Bende geçen sene düzelmesi imkansız denilen bir kırık vardı. Bu şekilde beslenerek ve de sürekli psikolojik olarak kemiğin iyileştiğini düşünerek atlattım. Kafana da fazla takma bu arada zaman çabuk geçer. Benim sağ elim 6 ay alçıda kalmıştı ;)

Geçmiş olsun..

executioner35 bunu beğendi.
  3. executioner35

executioner35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle teşekkürler bu kemiksuyunu bir kaç yerdende duymustum forumdanda cevap geldı tamamdır. :) kemik için bunlar ya parçalanan doku için ne yapmalayım tırnak tamamen koptu parmağın tam ucu olduğundan ve ette paramparça.

4. mertcx

mertcx Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Vücut parçalanan dokuyu onarmak için proteine ihtiyaç duyar.
    Çabuk iyileşmesini istiyorsan et-süt-yumurta ile beslenmelisin.
    Ve de uyku düzenine dikkat et onarım için :)

executioner35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş