sağ bicepsin setleşmemesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dues tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam canlar,
    Başlıktanda anlaşılacağı üzre sağ bicepsim sertleşmiyor.4 aydan beridir bu sporu yapıyorum sol kolumu sıktığımda olması gerektiği gibi sert,ama sağ kolumu sıktığımda aynı sertliği alamıyorum.Sanki içinde bişi yokmuş gibi , parmağımı bastırdımğımda anca farkına varabiliyorum,ilk fitness hocama bu durumu anlatmıştım bişi diyemedi bu durum için geçer falan dedi zamanla ilk defa sende gördüm dedi,yeni fitness hocama sordum bugun oda ilk defa böyle birşeyle karşılaştığını söyledi,doktora gitmemi söylediki gideceğim en yakın zamanda.Daha önce kendisinin veya arkadaşının başına böyle bir durum geldimi ?
    Not:sol ve sağ kollarımın 36 cm(ramak kaldı) , iki kolumda aynı doğrultuda gelişim gösteriyor ama dediğimgibi sağ bicepsim sertleşmiyor.
    Not2:Sağ tricepsim sert,adam gibi sertliğini hissettğim tek durum dambull vs kaldırğımda sertleşmesi

kafa_ kafa_ kafa_

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Hacim almaya yönelik beyaz liflerin yoğunluklu çalıştırıldığı bir kas sert olmaz!
    %90dan fazlası kırmızı liflerden oluşan bir kastan (örnek: omuz) ancak sertlik bekleyebilirsin!
    O da hacim amaçlı değilde çok tekrar az ağırlık şeklinde dirence yönelik çalıştırıyorsan...
    Hacime yönelik çalışıyorsan çoğunluğu kırmızı lif olsa bile zaten sertlik göremezsin!

Sonuç olarak anormal bir şey yok yani, aşırı sert olmaması gerekiyor zaten, eğer aşırı sert olsaydı bu anormal olurdu çünkü hacim çalışmasını yanlış yapıyorsun anlamına gelirdi...

dues bunu beğendi.
  3. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    üstad cevabın için teşekkür ederim,haklısın ama kollarını sıktığında falan pazularına ellediğinde sertlik hissedersinya,ben sağ kolumda hissedemiyorum o sertliği sıkıntı orda

4. dues

dues Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    konu kilitlenebilir.halledilmiştir

Sayfayı Paylaş