saçları kazıtmak bi işe yarar mı??

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve 2157 tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim saçlar doguştan bi özelligi ince ve hafif seyrek yani sonradan dökülme yok doguştan bi seyreklik ve incelik var.
    Acaba saçları jiletle kazıtsam kalınlaşırmı ve sıklaşırmı ??
    yardımınızı bekliyorum ona göre kafamı sıfıra vurdurucam :D

2. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Saçların veya kılların jiletle kazındıktan sonra daha gür çıktığı görsel bir yanılmadan ibaret. Böyle bir durum yok, tamamen genetik yapı, beslenme ve hormonlar ile ilgili.

2157 bunu beğendi.
  3. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben kazıtanlara sordugumda işe yarıyo dediler ama bazılarıda işe yaramıyo diyo anlamadım ?

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tabiki hurafe sadece saç diplerinin yağlı kalmasını sağlayacak sampuanlar kullanmalısın.

çoğu insan kuru saçlarına yağlı saç sampuanı kullanıyor. sunuç hüsran.

daha vucudumuzu tanımıyoruz.

2157 bunu beğendi.
  5. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Bahsettiğim diğer farktörlerin değişmesinden veya yanılsamadan ibaret. Kesimden dolayı saç, kıl uçlarının daha kalın görünmesi olabilir. Daha çok veya gür çıkması, kesim ile alakalı değil.

Bakınız:

http://evrimagaci.org/fotograf/56/1256/

2157 bunu beğendi.
  6. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    ayni sac tipimiz.

bugune kadar bahsedilen herseyi denemisimdir. ( aktarlar dahil ) sac cikmasina cikiyor ama eskiye donusu cok gec olmuyor.

tek yol ektirmek, yapicak bisey yok

2157 bunu beğendi.
  7. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Saçların gürleşmez veya seyrekliği geçmez aynı şey bende de var saçlarım doğuştan ince telli ve seyrek lise 1 den itibaren benle dalga geçerdi herkes kel olacaksın saçların gidecek diye şu an dalga geçenlerin çoğu kel oldu benimkiler aynen duruyor senin de böyle sanırım yani saçlarımız sağlam ama seyrek, bence iyi birşey en azından dökülmüyor genç yaşta kel olmuyoruz.

2157 bunu beğendi.
  8. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    inşallah kel olmayız.babam kel anne tarafı saçları var dayımların saçları var benim saçlarda anne tarafına benziyo hem ince telli hemde dalgalı babamınkiler benim saça göre kalın düzmüş eski resimlere baktıgımda inşallah dayımlara çekmişimdir :)

9. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Kellik geni babadan aktarılır. Babada varsa, oğulda olma ihtimali maalesef çok yüksek. Bilin ki buna göre önlem almakta fayda var.

2157 bunu beğendi.
  10. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    önlem almaya gerek yok ozaman boşuna para harcamayalım :D nasıl olsa ozaman da dökülcek boşu boşuna masraf olmasın :)
    ektiriiriz :)
    ama bilmiyorum anne tarafına da çekebilir bakıcaz artık 22 yaşında belli eder kendini

11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Baba kelse oğlu kel olacak diye birşey yok aynı mantıkla bakarsak babası kel olmayanın saçının dökülme ihtimali çok çok düşük olurdu ama piyangonun kime vuracağı belli olmuyor, benim amcalarım dedem dedemin babası yani baba tarafı hep gür saçlı ama bir tek babam kel 20 yaşında saçları komple dökülmüş.

Senin babanın saç yapısı da dayı olayı da benle aynı :D Benim dayıların da saçları dökülmedi. Az çok hangi tarafa çektiğini anlayabilirsin mesela benim baba tarafı tüysüz sakalsız anne tarafı ise tam tersi aşırı kıllı gür sakallı ben de çok kıllı/sakallıyım burdan anlayabiliyorum anne tarafına daha yakın olduğumu.

2157 bunu beğendi.
  12. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    malesef anlayamam çünki her iki tarafta orman gibi mübarekler ayırt edilemiyo maleesef :D :p

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:58 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:55 ----------

Ahmet Marankiyi tanımayan yoktur heralde onun hem anne tarafı hemde baba tarafı kelmiş ama adama bakın saçları hala duruyo

13. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ya baban kelse kel olucaksın diye bişey olsa dünyada herkes ya kel yada saçlı olması gerekirdi :)

şaka bi yana kazıtmak sadece yeni yeni çıkarken daha sert gürmüş gibi insanı yanıltıyor ancak uzadıgında yine aynı bioxcin falan hiç bulaşma derini yara yapabiliyor beter olan arkadaşlarım oldu

benm babamın bi lafı var aynen aktarıyım

oğlum ben saçlarım dökülmesin diye 20 yaşımdan snra hep 3 numaraya vurdum saçlarımı varken bile dökülmesin diye kullanamadım ama dökülceği varmış döküldü

o yüzden senin saçın varken tara uzat kullan hiç olmassa varken kıymei olsun dökülceği varsa engel olamıyorsun zaten :):)

2157 bunu beğendi.
  14. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    zaten bioksin kullanmıştım durduk yere dökülme falan yoktu durduk yere dökülme başladı kafa derim kaşınıyodu şuan git gide dökülme azalıyo ama keşke kullanmasaydım.

bende senin gibi düşünüyorum şuann istedigim gibi kullanıcam saçları sonra döküldüğünde pişman olmıyım fön sprey hepsini kullanıcam ama arada dökülme yokken durduk yere saçları dökmeyim bide bu yönden düşünüyorum :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:54 ----------

ha bide saçımın ön tarafında gördüm sanırım dökülenler geri çıkıyo önden ufaktan saç geldigini gördüm ama gene bi doktora gidip kan degerlerime baktırıcam sınavdan sonra

15. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    "Olma ihtimali yüksek" demişim. Kesin olur demedim.

Kellik geni X kromozomundan aktarılır. Esasında anne burada etken. O kısmı karıştırmışım. Fakat kız çocuğu için eğer babada kellik varsa, kız çocuğunda tehlike daha büyük. Erkek çocuğu için ise etken anneden gelen genler. Eğer anne tarafında böyle bir durum varsa(annenizin babası özellikle), çocukta da olma ihtimali yüksektir. Erkeklerde XY kromozomu olduğu için, anne taşıyıcı kel olsa dahi erkek çocukta da olma ihtimalinin yüksek olduğu gerçek.

2157 bunu beğendi.
  16. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Aynı saç şekli hem bende hemde babamda var ve hayatta dökülmez kolay kolay dogru şampuan ve jöle tercihi yaparsan. :)

2157 bunu beğendi.
  17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Şaka bunlar değilmi kellik geni? :)))

Şuan tıp literatürüne giren bişey yok..

Sadece saç deriniz hava su aşırı sıcak etksi ile oluşan çeşitli etkenlere bağlı olarak
    Saç derinizin yağ oranını kaybetmesi ile alakalıdır

Son düzenleme: 9 Mart 2013
  18. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Gayet ciddi yazdığımı düşünüyorum. Araştırırsanız daha çok kaynak bulursunuz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Androgenic_alopecia

2157 bunu beğendi.
  19. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende kelligin genetikle geçtigini biliyorum ve çogu sitede de var bu...

20. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    yazını şans eseri gördüm gecikmeli olarak açıklamak isterim.

insan genetiği sadece bir kişiden yada hangi kişiden geçtiği belli değildir. bu dedeniz yada dedenizin dedesinden dahi geçmiş olabilir.

biyolojik genetik bilimi insan kromozomlarında yaptığı incelemelerde bu inanışın yersiz olduğunu ortaya koymuştur. inceleme neticesinde
    genetik yapıda sorunlu gen ancak bireye geçebiliyorsa bu kalıtsal rahatsızlığa girmekte genetik yapının ilerleyen zamanda genetik yapıda
    yıkıma gitmesi çeşitli etkenlerde dahi olabilmektedir.

çrneğin saç hücrelerinin radyasyona maruz kalması hücre genetik yapısının dışına çıkarak dökülmesi
    kimyasal reaksiyon sonucu vucuda giren ağır metallerin saçı dökmesi gibi.

kaynak gösterdiğiz kısımda genetik bölümünü okursanız bunu görebileceksiniz.

"Genetic causes of hair texture and non-androgenic hair loss have been discovered as well. " siz buraya takıldınız?

androgenetik saç dökülmesi olaran hastaların kromozomları incelendiğinde bu inanışın yanlış olduğunu ortaya koymuştur.

genetik hücrenin yol haritasıdır. kellik bir gen değildir.

Son düzenleme: 14 Mart 2013
    Lightnin ve 2157 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş