Sıvı amino mu , toz amino mu , hap amino mu ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Master_Blaster tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

içeriklerine baktığınızda zaten sonuç ortada.. proteinle amino asiti tamamen ayrı kefeye koyan yorum şaşırttı beni açıkçası, yine bu protein zamanlamasına da çok takılmamak gerek, ilk 30 dakikada shaker a yumulmak mucize yaratmıyor.. günlük protein kotanızı doldurmaya odaklanın.. bunu doğal yollarla da yapabilirsiniz @exsisman in dedigi gibi veya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda doğal yollarla karşılayamadığınızda takviye kullanabilirsiniz..

dextermorgen bunu beğendi.
  2. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    kardeş sen cok araştırıp kendini aşmışın o yüzden kafan bulanmış sağa sola yarım yamalak bilgi vermeye başlamışsın arkadaşa, olımpıyat , profsyonel falan bişiler demişsin , bu yetmezmıs gıbı proteinini al amıno asit yerinede tavuktur lor dur bişiler demıssın. bende tam tersini dıyorum sen protein ıhtiyacını tavuktan lordan karşıla kalan paranlada amino al , ha bide şu yazıyı oku aşmış kardeşim:proteinler, kas sisteminin asıl yapısını oluşturur ve kas sisteminin beslenmesini sağlar. Amino asitler ise, antrenmanlardan hemen sonra başlayan ve 2 saat süren kas yenilenme sürecinde, kas liflerinin yenilenmesine ve kas sisteminin gelişmesine destek olur.

Proteinlerin vücutta kas sisteminin beslenmesi dışında, doku onarımı, enzim ve hormonların yapısına katılma gibi metabolik görevleri de vardır. Amino asitler, kas sisteminin yenilenmesinin yanında antrenman seviyesine bağlı olarak anabolik etki de denilen yüksek kaliteli enerji ortaya çıkarırlar.

Günlük ortalama protein ihtiyacını besinler yoluyla karşılayabilen sporcuların protein takviyesine ihtiyacı olmayabilir ancak, antrenmanlarında aralıksız 6 ayını tamamlamış sporcular kas sisteminin gelişebilmesi için amino asit takviyesi almak durumundadır.

Sporcular günlük protein ihtiyacını besinler veya protein tozları yardımıyla karşılamazsa, vücut protein ihtiyacını kendi yapısındaki proteinlerden karşılama yoluna gider. Bu durumda katabolik metabolizma diye de adlandırılan, kas proteini yıkımı problemi ortaya çıkar. Amino asit ihtiyacının karşılanmaması durumunda ise, kas lifleri yenilenemez, kas gelişimi durur ve kas kalitesi azalır.

Protein ihtiyacı besinler yoluyla karşılanabilir ancak amino asit ihtiyacı tam olarak karşılanamaz çünkü protein içerikli bir besin vücuda alındığında, sindirilerek amino asitlere dönüştürülmesi ortalama 2 saat sürer. Antrenmanlardan sonra başlayan kas yenilenme süreci de 2 saat sürdüğü için, besinlerden alınacak amino asit, yenilenme ve gelişim için yeterli değildir. Bu nedenle, emilimi ortalama 30 dakika süren tablet, toz veya likit formdaki amino asit takviyeleri kullanılmalıdır. Bu durum vücut tarafından üretilemeyen, besinler yoluyla dışardan alınması zorunlu olan, protein sentezinde çok önemli rol oynayan ve kas sisteminin kaliteli ve sağlıklı gelişimi için olmazsa olmaz kabul edilen temel amino asitler ve BCAA'lar için de geçerlidir.

Halbmond bunu beğendi.
  3. sthammer

sthammer Guest

Yani amino takviyesi almazsak gelişemiyoruz öyle mi :) boyle bir anlam çıkıyor.. üstteki mesajımda zamanlama meselesine dikkat cekmistim ve bir amatör için bu zamanlama farkı mucize yaratacak öyle mi :)

4. dextermorgen

dextermorgen Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    gazi üniversitesi - kamu yönetimi
    Yer:
    ankara
    Özetle şunu demişsin amino kana daha çabuk karışır hemen ihtiyaç anında yani spordan sonra hemen etki eder. Ki bunu iki mesaj önce bende söyledim. Resminide ekliycem mesaj sonuna. Ve başlangıç kismına sesli gördüm. şu bir gerçektir en önemlisi yemekten ihtiyacın karşılanması yani hiçbir takviye yemeğin gerçek beslenmenin yerini tutmaz. Diyosun ki tam tersini düşünüyorum amino al kalan paranla besin al. Mantıklı ol protein tozu aminonun zaten içeriğini barındırıyor. Hatta daha kompleks . Her şey bir yana aşmıssîn falan diyip sallaman çok komik. Bu işi en yapanlardan kenzo Karagöz diyor ki biz bunu olimpiyatlara hazırlanırken alıyorduk. Şimdi almıyorum gerkesiz diye. Herneyse . [​IMG]

5. vocard

vocard Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    gelişirisin tabi,ben 1 sene sadece protein tozu takviyesiyle sporumu yaptım ve daha sonra amıno ekledim, 1 sene içinndede gayet güzel gelişim kaydettim, ama sen bu yazıyı güncelleme olarak okuduysan hata yapmısın ben ahmet kardeşimizin yazısına cevap olarak yazdım orda daha farklı bişey anlatılıyor bidaha okusan
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mart 2014 ---
    dostum senin o yazındaki yanlışa ithafen
    iletişim problemimiz var dostum senınle, bende aynı kanıdayım naturel beslenmek en iyisi ben yazımda, sen once paranı aminoya yatır sonra kalan paranla tavuk al demıyorum bunu anlamanı beklerdım , sen protein tozu al ve aminoya vercegin paranlada tavuk falan al demissın o yuzden bu konuya mudahil oldum , ben bu sporu yapan herkesin doğal beslenmesı bir adım önde tutmaya çalıstıgını dusunurek , kalan parasıyla amıno ait alsın , alcagı o extra tavuktan zaten gerekli proteini alır , amıno alsın daha hızlı etkı görur kanısındayım. herkese kolay gelsin.

Son düzenleme: 22 Mart 2014
  6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuda zaten bilgim var orada ki cümlemi ya anlayamamışsınız yada kendimi ifa edememişimdir. Eğer 2. seçenekse kusura bakmayın. Arkadaş mesajında yarışmaya katılanlar kullanıyor tarzında bir cümle kurmuş. Sizinde dediğiniz gibi ana maddeleri aynı olan 2 ürünü arkadaşın mantığıyla düşünürsek protein tozunu da yarışmacılar kullanmalıdır. Normal amatör yada yarışmaya katılmayan insanların kullanmasına gerek yoktur. Bir diğeri de amino asit molekülleri birleştirilerek protein tozu oluşturulsa da, protein tozlarını kıyaslarsak içerik bakımından istenilen düzeyde olmadığını ( kişisel tercihe göre değişir ) görebilirsiniz.

edit: Ayrıca yukarıda bir arkadaş işlevlerini daha detaylı anlatmış. Bu ürünü alamazsak gelişemeyiz söylemi de komik kaçıyor, şahsi fikrim olarak

Son düzenleme: 25 Mart 2014
    vocard ve sthammer bunu beğendi.
  7. sthammer

sthammer Guest

"Kauss, post: 819556, member: 23813"]Bu konuda zaten bilgim var orada ki cümlemi ya anlayamamışsınız yada kendimi ifa edememişimdir. Eğer 2. seçenekse kusura bakmayın. Arkadaş mesajında yarışmaya katılanlar kullanıyor tarzında bir cümle kurmuş. Sizinde dediğiniz gibi ana maddeleri aynı olan 2 ürünü arkadaşın mantığıyla düşünürsek protein tozunu da yarışmacılar kullanmalıdır. Normal amatör yada yarışmaya katılmayan insanların kullanmasına gerek yoktur. Bir diğeri de amino asit molekülleri birleştirilerek protein tozu oluşturulsa da, protein tozlarını kıyaslarsak içerik bakımından istenilen düzeyde olmadığını ( kişisel tercihe göre değişir ) görebilirsiniz.

edit: Ayrıca yukarıda bir arkadaş işlevlerini daha detaylı anlatmış. Bu ürünü alamazsak gelişemeyiz söylemi de komik kaçıyor, şahsi fikrim olarak[/quote]
    Mesajını, amino asit takviyesi kullanımını bu iş için olmazsa olmaz olarak algıladığım için öyle bir tepki gösterdim.. yoksa senin zaten daha önce supplement arşivleri sorumlusu olduğunu da biliyorum ve bilginden de şüphem yok Kauss..

Kauss bunu beğendi.
  8. bayram76

bayram76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    çok cok çokkk haklısın.. amino gereksiz bi supplament kullanılması kişiye yarar vermiyo şahsen denedim weider sıvı amino aldım bi işe yaramadı... 1-2yıl spor yapmadan kullanılmasını önermıyorm

9. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Ne yani aminositler kas yapmıyor mu. Bizim salondaki herkez kullanıyor ama.

10. bayram76

bayram76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    amino kas yapar ama senın için çok erken.. protein al daha iyi etki görürsün amino gerçekten boş para

11. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam hocam önce proten tozu alıcaz. Ama soru havada kaldı başlıktaki soru cevapsız kaldı. Kauss en güçlü amino sıvıdır dedi başka arkadaşta hap dedi demek toz aminoyu eliyoruz. Onu öneren yok. Keşke anket atsaydım.

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sadece kas büyütüp bazı şeylerden feragat etmek isteyen kademe kademe herşeyi kullanabilir. ama açık ve net o mama gibi gördüğün süt gibi içtiğin proteintozları böbreklere zararlı ha ben içe bakmam kaslarım gelişsin yeter diyorsan yollar uzun tabi.

not: dünyada bu iş feci şeklde ticari bir hal aldı artık bunu görmeye münnecim olmak gerkesiz şimdi yok protein tozu zarasızdır hehheh falan dişyecek çok adam var he deyin geçin. sporu sağlık için yapıyorsan görüneni değil görünmeyenide koruyacaksın.

13. bayram76

bayram76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    sıvı amino hap aminoya göre daha iyi nasıl daha iyi dersen; kana karışma hızı daha yüksek ihtiyaca erken cevap verir yani ama senin ihtiyacın suan yok :)
    protein kullanacaksan da abartma sakın sabah uyanınca 1 ölcek, spor esnasında yada spordan sonra 1 ölçek içmen yararlı olur

14. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Sıvılardan hangisini alıyım twinlab yada daymatize nasıl etkilimidir.

15. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    kendine yazık etme gibi yorumlar biraz abartili olmus bence de, amino ara ogunlerde ve idman oncesinde yani hazır yemek bulunamayan zamanlar icin uygundur, protein tozu kullan ya da kullanma.
    sivi amino ile ilgili bir donem jelatin falan bi suru tartisma yapildi, tabletler zaten daha cok ilac icip iyilesiyim diyen psikolojisi bozuk yeni baslayanlar icin uretiliyor,
    bence toz en uygunu, en azindan ne oldugunu bildiginiz bir sivi olan su ile tuketmis olursunuz.

16. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bodydeki herşey gibi buda bilinmeyen bi problem heralde. Herkez başkabişe öneriyor hangsini yapıcaz belli değil. Aslında bi kitap olsan şunları şunları yapın diye pat pat pat anlatsa ne güzel olur. Bi amino alıcaktık onu bile beceremedik biz nasıl body yapıcaz şimdi.

17. bayram76

bayram76 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    spor geçmişin 8ayı aşmıyosa amino kullanman gereksiz.. we*ider tü*rkiye sitesine girip danışmanlarla bu konuyu görüşebilirsin istersen numaranı ver onlara destek ekibi seni arayıp bilgilendirsin.. burda herkes farklı konusuyo profesyonel destek alırsn weider'den

18. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    protein tozunun antremandan sonrası katabolizma için cok da büyük bir yararı yok....eğer isolote veya hydrolize değilse...ki bunlar aminolardan da pahalı zaten... protein sadece günlük protein ihtiyacının besinlerle tamamlayamayan kişiler içiindir...100gr etten alır 30 gr tozdan alır tammlar budur...
    vocard' ın da dediği gibi amino antreman sonrası için biçilmiş kaftan....
    çünkü aldığın 25 gram proteinin hepsi aminoya dönüşmüyor...ve 2 saati geçiyor kana karışması...ee sen 2 saat kana karışmayan ve bir miktarı bağırsakta kaybolup gidicek bir ürüne niye para veriosun ben size soruyorum...bildiğini umuyorum bu sporda amaç antreman sonrası katabolizmayı engelemekten ibaret..ne kadar engellersen o kadar gelişirsin...amino burda devreye giriyor...

Halbmond, vocard ve Master_Blaster bunu beğendi.
  19. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Sağolun hocan bizim salondaki üstadlarda böyle anlattığından amino almaya karar vermiştim. Hangisini alayım diye bu konuyu açtım ama kafam iyice karıştı. Herkezden başka fikir çıktı. Sen uzman birisine benziyosun aence hangi amino daha etkili kas yapar. Sıvımı tozmu hapmı alayım markada söylersen on numara olur.

20. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    birincisi hoca değilim :) bende uzun zamandır bu sporu yapan biriyim sadece....ama zamanında bu konuyu ben çok araştırmıştım ve gene bu forumdan bilgiler aktardım sadece...sıvı amino en hızlı karışan yani ihtiyacımız olan ama tablet arasında fiyat farkı karışım hızına değmez...weider 3050 amino nun faydasını görürsün...o kadara param yetmez dersen universal 3001 de işini görecektir...ikisini de kullandım antreman sonrası toparlama açısından ikisinden de çok verim aldım...amaaa para sorunun olmasaydı sen ne alırdın die sorarsan weider mega forte sıvı amino asit...umarım soruna cevap olmuştur...

Halbmond ve Master_Blaster bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş