Sırtta sivilce gibi noktalar ve çözümü?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Logannn tarafından 5 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Sırtımda daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı, bel ve kanat kısımlarımda 20-30 tane minik minik pembe pütür çıktı, sivilce gibi duruyor. Çok nadir bir iki tane ayda bir arka omzumda sivilce çıkardı büyük ama böyle bi şeyle karşılaşmamıştım. Eskiden çok protein tüketen biriyken bile çıkmazdı şuan 150 gram tüketmeme rağmen böyle bi durum var. İki aydır kreatin kullanıyorum günde 3 gr, 2 ölçek whey kullanıyorum, zma kullanıyorum. Günde yaklaşık 3-4 litre arası su içiyorum. Makrolarım düzgün. Bu sivilce beslenmemle mi alakalıdır?
    Fotoğraf gerekirse atarım

2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    whey yapar diyor bazı kaynaklar, bende wheyden sonra aşırı sivilcelenme oluyor yüz bölgesinde.

3. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Daha önce böyle olmadı ben spora başladığımdan beri kreatin ve whey kullandım. Yüksek protein de aldım. Niye böyle oldu bu sefer anlamadım. Vücut kılları da çoğaldı ayrıca, devam da ediyor.

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Anormal bir artış varsa muhtemelen beslenmeyle veya kullanılan supplementlerle alakalı bir durumdur.

5. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Hocam kıllardan bahsetmeniz 2-3 yıl önce başıma gelenleri hatırlattı. Ben hiç supplement kullanmadığım ve protein tüketimim ziyadesiyle düşük olduğu halde triceps-arka omuz bölgemde 19 yaşındayken epey bahsettiğiniz şeyden çıkmıştı. Daha sonra 1.5 yıl içerisinde o sivilcemsi yapılardan tüyler çıktılar ve o yapılar kayboldu. Gelişim ve büyümenin devamına bağlı kıl köklerinde oluşan iltihaplanmalar olabilirler. Böyle bir durumda 1-2 yıl içerisinde geçeceklerdir. Ancak elbette supplement veya besinlere alerjiden dolayı da çıkmış olabilirler.

Logannn bunu beğendi.
  6. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Ah o triceps kılları...

7. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Aslında sayılanların hepsi dht yükselmesinin belirtileri,genelde et veya creatin supplementinin katkısı oluyor bu duruma.Ben bunun kötü birşey olduğunu düşünmüyorum,sonuçta erkek androjenlerinin doğal çalışma şekli böyle.

NeverEnough bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş