Sıcak ve Antrenman

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve djburakgs tarafından 19 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    Arkadaşlar sıcaklar geldi ve eminim bir çok kişi sıcaklarda ellerine ağrlık almak istemiyorlardır. bunlardan biriside benim. şu anda sakat olduğum için zaten almıyorm ama geneldede sıcaklarda çalışmak gelmiyor içimden. kışın güzel antrenmanlar çıkarıyorm ama yazın yarısını bile yapamıyrm... aynı dertten olan arkadaşlar varmı acaba??? bunu nasıl engellerim :D yorumlarınızı bekliyorm

2. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    bugün sıcaklardan antremana biraz isteksiz gittim ama nedense ağırlıklara girdiğimde normalin üzerinde bir performans sergiledim başlığını görünce bende yazayım dedimm :)

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sıcaklarda antrenman sistemi kış ile aynı olmaz.aynı olursa zaten vucut bitkin düşer ve isteksızlık baş gosterır.beslenmenize dikkat edin.çalışılan salondaki hava sikülasyonuda en önemli faktörlerden tabi.

4. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ben programımı degıstırdım
    antreman günleri iki bölge çalıstırıyorum
    haftada 3 gün
    1,göğüs/biceps
    2,omuz/triceps
    3,kanat/bacak şeklinde ...

5. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    ben 2 aydır çalışmalarımı sabah saatlerine aldım.haftada 5-6 gün gidiyorum salona.saat 7:00-7:50 arası çalışıyorum.sonra duş alıp 8:30 da şantiyede oluyorum.
    sabah kalkar kalkmaz whey protein,antreman çıkışı glutamin alıyorum.
    haftada 2 gün ise daha da erkenden salona gidiyorum.bizim salon sahilde.sahilde 45 dakika kadar koşup salona giriyorum.o saatte sahil havası muhteşem oluyor.
    çalışma saatleriniz ve salonunuzun lokasyona uygunsa sabah çalışmayı tavsiye ederim.ama 2 hafta kadar uyum süreci geçiriyorsunuz ,fazla ağırlık basamıyorsunuz.şimdi ise eskiden akşam iş çıkışı nasıl oluyor da ağırlık basıyormuşum diye düşünüyorum.

6. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Sabah antreman yapmak bence zor. En azindan vucuduma bir ogun (ki genelde 2 ogun olmasi icin caba sarfederim) komplex karbonhidrat girmeden, antreman yapma taraftari degilim ben. born2win, senin dedigin saat ve beslenme duzeni ile bence cok guzel kardio yapilir. Ama baska vaktin yoksa, iyi bir secim yapmissin. Guardbody her zaman oldugu gibi en guzelini soylemis. Izbe bir spor salonunda havalandirmasiz calismak cok zor. Vantilatorle olacak is degil bu. Klimali duzgun biryer bulmaya calis djburakgs, boyle bir alternatifin yoksa da belki idman saatini havanin nispeten daha serin oldugu saatlere kaydirabilirsin born2win'in onerdigi gibi.

born2win bunu beğendi.
  7. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    valla çok şanslısın sahilde koşup salona geçmek :D evet haklısın uyum süreci 2-3 haftayı buluyor bende birzamanlar sabahları çalışmaya gidiyordum ilk zamanlar gözle görülür bir performans düşüşü vardı (belkide salona girdiğimde bi gözüm ü hala açamamamdan:D) ama vücut daha sonra adapte oluyo...ama sabah gidilecekse kesinlikle aç karnına gidilmemeli daha ziyade ilk öğün çok zengin olmalı

born2win bunu beğendi.
  8. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    anexi sana katılıyorum bende..Sabahın erken saatleri antrenman için çok randıman alınabilecek saatler değil.Çünkü hormonal olarak bünye tam kapasite çalışmıyor..Hatta vücudun kronobiyolojisi hakkında bi başlık açmıştım bi zamanlar..
    Arama yapıp ulaşabilirsiniz belki hala..

Ben yaklaşık 1 yıldır terlemeyi ertelediğimden ter atmak hoşuma gidiyor..Tek sıkıntım,salona araçsız gittiğim zamanlar oluyor..Antrenman saatim genelde 5-7 arası..Yürüdüğüm yol üzerinde asfaltın sıcaklığını tabanlarımda hissediyorum ve kavruluyorum resmen..kafa_
    Ama kışın böyle bi sorunum yok..Evle salon arası 1 km'ye yakın..Ve hergün yürüyerek gidiyorum.

Başka bi sıkıntı yok..Salonumda 2 devasa klima var..Koşu bantları klimalardan uzakta olduğundan terin soğuması sözkonusu değil..Sadece ağırlığa girdiğim zamanlarda set aralarında havlu altında kalmaya dikkat ediorum..Zaten terim soğumaya başlarsa klimanın ayarını düşürmelerini istiorum..

Jogging anında bantların bulunduğu yerdeki hava sirkülasyonuda gayet iyi..Oksijensiz solunum yapsam zaten o kadar uzun süre koşamam..

Ben salonumdan salonumda benden memnun :p

9. spatuna

spatuna Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 gün içinde Aydın'da kazıya gidiyorum ve hem yeni başlamış olduğum bu spora ara vermek zorunda kalıyorum hemde sabah 6 dan akşam 4 e kadar arazide güneşin çalışmak zorunda kalacağım.
    Ama olsun, bilimsel araştırma yapmanın ve birşeylere katkıda bulunmuş olmanın ayrı bir güzelliği var =)

Şöyle de bir söz uydurayım madem : "No sweat, no gain."

10. bahadırrr

bahadırrr Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bizde yani insanlardada hararet problemi var. Bildiğin en hızlı koşucu olan çitalar hararet sebebiyle saatte 70 kilometreyi aşamıyolarmış. Bence bizdekide aynı şey.. soğuk günlerde beni zorlamayan antremanın aynısını yaz gününde yaptığımda alnımdaki damarlarda kalp atışımı hissediyorum.. Kötü bi duygu

11. IVANDRAGO

IVANDRAGO Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    valla bu yaz cok guzel antreman yaptım ve yaz bitti :( duzgun motıvasyon duzgun beslenme yeterlı yaz kış hepsi aynı sonrasında

12. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    havalar ne zaman soğur ya hala aşırı sıcak :(

Sayfayı Paylaş