sürekli kendimi dinliyorum!

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve MrHeadman tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. MrHeadman

MrHeadman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba. yolda sürekli kendime bakmaktan yuruyremıyorum Mesela yururken kambur yuruyorum gıbı hıssedıyorum sankı boynum daha önde hisseddıyorum sureklı yoldakı araba lara vıtrınlere bakıyorum sünepe gıbı duruyor gıbıyım Ama çevremdekılere soruyorum gayet diksin fln dıolar ama ben kambur basım one dogru yuruyor gıbı hıssedıyorum buseferde dık durmak ıcın sırtımdan kasıyorum omuzlarım kasılıyor yuruyemıyorum Bi el atın be arkadaslar ne yapmalıyım??duh?

Budweiser bunu beğendi.
  2. Budweiser

Budweiser Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İç Mimari ve Çevre Tasarımı
    Yer:
    Antalya
    Aynı soruna bnde sahibim

MrHeadman bunu beğendi.
  3. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş kaçtı acaba?

4. MrHeadman

MrHeadman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap alamadım konu kilit Lütfen.

5. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili MrHeadman,

odak noktanı değiştirmelisin. çünkü birşeye sürekli odaklanmak yanlış bile olsa onu büyütür.

sürekli kambur gibi olduğunu düşünmek yerine aslında halinin gayet normal olduğuna odaklan. sonuçta vücudun kasmadan nasıl rahatsa senin doğal halinde odur. kendini kasmadan rahat olduğun şeklinle kabul et.

benim düşüncelerim bunlar.

saygılar.

j.claude.er bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende sneın gıbı hissediyorum + olarakta saçıma bakmaktan bıktım :) ne kadar duzeltırsem duzeltıyım 5 dk sonra gene eskısınden kotu oluyor :)

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    gameover çok güzel cevap vermiş kendini kasmana gerek yok. sen sporunu yap kendine iyi bak senin sorun olarak gördügün şeyler düzelicektir.

gameover bunu beğendi.
  8. MrHeadman

MrHeadman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    tekrardan mrb arkadaşlar. Ben bu sorunumu çözmek icin uzunca kafama takmadım ve doğal halimle durmak istedim. Arkadaş çevremde dururken aklıma bile gelmiyor ama yabancı bi topluma girerken sanki boynum ön tarafa düşcekmiş gibi çıkıntılı duruyor kafam önde gidiyor gibi HİSSEDİyorum Ne yapayım bilemiyorum daha önce olupta atlatan varmı?

Son düzenleme: 30 Mart 2011
  9. batuhan2314

batuhan2314 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dostum bende kambur durdugumu dusunuyorum saclarıma bakmaktan yuruyemıyorum ve taktıkca daha cok buyuyor bunlar en iyisi takmamak kurtulus zamanla olucaktır ısallah

10. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Bir nevi sosyal fobi yaşıyosun sanırım , normalde olmaması sadece yabancı ortamlara girdiğinde olması oraya girdiğin anda içinde bir tedirginlik olduğuna işaret ediyor.Öyle ortamlarda rahat olamadığın için bedeninde rahatsız bir hal alıyor. Burda yazılanlarda bir nevi obsesyona giriyor bence.Kimimiz 100 kere elini yıkar , kimimiz sürekli boğazını temizler boğazında bişey olmasa bile vb.

bu noktada ne yapmalıyım derken bu olayın sizdeki derecesi nedir ? tam olarak nasıl davranış sergiliyorsunu, bunları yazıdan tamamı ile anlayabilmek ve çözümm sunmanın imkanı yok.

Gameover arkadaşımız odak noktayı değiştir demiş haklı ancak öyle bir hal alıyorki ve almış olabilirki odağı değiştirmek mümkün olmaya bilir.

11. ricardo

ricardo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Aynısı Bende de Oluyo Yolda Yürürken Gölgeme Bakınca Kafam Önde Gidiyomuş Gibi Oluyo Kendimi Rahat Hissedemiyorum Aynaya Bakınca Kendimi Beğeniyorum Fakat Dışarı Falan Çıkacağım Zaman Aynaya Bakarsam Gözüme O Kadar Kötü Görünüyorum Ki Kafama Kapşon Geçirip Öle Çıkıyorum...

12. MrHeadman

MrHeadman Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilgilendiğin için sağol. Sana şöyle anlatayım . Sadece ayaktayken bu oluyor. Mesela oturduğum yerden azım laf yapar yada 1 e 1 konusurken yanı Çok rahatım Hatta yabancı ortamlardada konusurum Fakat yürürken Acaba çokmu kabadayı yürüyorum diyorum rahat olmalıyım dıorum vs derken nası yuruyorum bılmıorum Kafama takılıyor.

Omuzlarımı mı kasıyorum diyorum ellerimi sağa sola savuruyorum duz yapamıyorum Hatta geçende Araba çarpıcaktı Ben yurumemle ugrasırken dıkkatımde dağılıyor
    genelde tekken bu aklıma geliyor Rahatsız olmaya basladım

Son düzenleme: 14 Nisan 2011
  13. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Bu psikolojik. Neden mi ? Size kesin biri, veya birileri body e gittiğin için kambur olduğunu yada bodyle alakasız kambur gibisin dediğinden takmandandır.

14. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    bu spor bence kendine bakmayı getiriyorda, senin anlattığın kamburmuyum düzmüyüm sorusu biraz farklı geldi. Mükemmelliyetçilerde oluyor. NLP kursuna gittiğimde böyle şeyler öğrendim. Psikolojik sorunda olabilir fazla birşeye kafa yormada olabilir. Ama bence rahat relax olmalı. Bu sorunu ancak kişi kendisi çözer gibime geliyor.

15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Spor yapıp kambur olan hiç adam görmedim ama spor yapmayanların büyük bir çoğunluğunda kamburluk gözlemlemekteyim...

Sayfayı Paylaş