süplement destek yardımı bilgili arkadaşlardan ricam

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ümit93 tarafından 30 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ümit93

ümit93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    TÜRKİYE/İstanbul :)
    arkadaşlar cmltn kolay glsn öncelikle öncelikle fitness ile dengem 1 sene 3 ay kadar saglandı sonra tekrar ailevi durumlardan ötürü bir süre ara verdim gidemedim ve şimdi 1 aydır tekrar başladım bırakmamak kaidiyle inş ama bu sefer suplement destekli ilerlemek istiyorum öncekinden tecrübem dogal vucutla 74 kg kadar çıkabildim daha üstüne çıkış bulamadım hacim genişti fakat üstüne çıkamıyordum şimdi ise daha sıkı şekilde yarı amatör olarak giriş yapmak istiyorum ve suplement destekler hakkında ful set halinde bi tavsiye istiyorum .

kg : 62
    resim yükleyemiyorum özel den itibata geçip yardım edicek arkadaş msj atarsa sevinirim

2. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    hocam ben supplemenlerle ilgili yazı yazdım onu okuyabilirsin sen belliki hiç forumu okumamışsın forumda çok bilgi var

3. ümit93

ümit93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    güvenemiyorum biri diyor zararlı biri diyor alakası yok biri diyor sivilce yapiyor biri diyor yapsada bişe olmuyor herkes kafasına göre bişey yaziyor ama kullanan arkadaşlarıma bakıyorum gayet normaller yani ama nekadar bilinçli kullanıyor nekadar düzenli orasını bilmiyorum spor salonuna gittigimiz her hocayada güvenemiyoruz adam kafasından sagıp gönderiyor bilgisiz bişi kullanmak istemiyorum. vucuduma neyin iyi gelicegini nekadar ögrenmek istiyorum sadece biri var 2 ay da kullansan aynı yerde sekersin biri var 1 ayda azda olsa bi gelişme gösterir sporu sevdirir yani demem o şuan gidiyorum program bile yok yani 1. ay 10 gün olcak hala ilk gittigim programdan devam ediyorum çevrede bilgi vericek adam olmayınca forumada güvenip okuyamıyorum direk birinden bilgi almak istiyorum hocam
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2017 ---
    bu 8 ay önceki halim son gelişme üstü yok yani daha çıkabilecegimin en son durum süplementsiz ama fakat bunu yapana kadar 1 senede neler çektim şimdi bi nebze zorlanmadan yapmak istiyorum süplement destekli ful ondan bilgi edinmek istiyorum

Ekli Dosyalar:

4. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    bunlar steroid değil besin takviyesi sen tavuk yiyorsun bi zararı var mı yok aynıı bunlar içinde geçerli millet boş yapıyor sen gidipte ergenlikte toz alırsan tabi dersin protein tozu sivilce yapıyor diye al kullan ben zararını görmedim zaten bunlar mucize şeyler değil kullnınca bi anda arnold olmassın

5. ümit93

ümit93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    bende ögle diyorum işte ne almalıyım hacim ve kg için enerji kazanmam için aliyorlar ya protein + bcc+ klarin+ felan filan o set kombinasyon ne olmalı neler almalıyım :D

6. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    protein ve bcaa al yeter

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    http://www.nature.com/bjc/journal/v112/n7/full/bjc201526a.html?foxtrotcallback=true

British Journal of Cancer'de yayınlanan bir çalışma. Çalışmada kreatin gibi kas gelişimini destekleyen bir suplementin testis kanseri riskini artırdığı belirtiliyor. Çalışmanın metodolojisi farklı, ancak sonuç o.
    Başka bir çalışmada kreatin dihidrotestosteron düzeylerini %40 a kadar artırarak saç dökülmesine meyilli kişilerde saç dökülmesini artırabilir diyor.

2004 yılında IOC'un yaptığı bir çalışmada bir çok ülkeden toplanan ve analiz edilen 630 suplementin 94 ünde norandrolone benzeri maddeleri içeren doping tespit edildi.

Örnekler artırılabilir. Aklıma gelenler bunlar.
    Kısaca dikkatli olmak gerekiyor ;)
    Besinlerle Yeterli proteini almıyorsan protein tozu alabilirsin. Kas gelişimi ve kuvvet için ise kreatin alınabilir. Sporcu beslenmesi otoritelerine göre kuvvet sporcuları için en etkili 2 suplement bu.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2017
  8. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    yıllardır cretin kullanıyorum ne saçım döküldü nede testis kanseri oldum olanıda duymadım ne diyim bilemedim bu supplementler sağlık bakanlığı onaylı ürünler benim bildiğim

9. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Hydroxycut kullanıp karaciğer hepatotiksisitesi yaşamasaydın, bu hydroxycut'ın karaciğere zarar vermediğini mi kanıtlar?

10. ümit93

ümit93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    la neler diyorsunuz hiç bişi anlamadım :)

11. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    dostum 1 yıl supplement kkullandım hepsini de denedim annem ölüceksin dedi gittik hastahaneye kan tahlili yaptırdık doktor nasıl şeyler yiyip içiyorsan ne yapıyorsan bana da söyle dedi daha ne diyim iyice saçmaladın bence böbrekten tuttun karaciğere geçtin adamlar haftalık 5bin mg tranbolon kullanyor adamlar ölmüyor örn r.collaman deca kısır yapar diyorlar arnold zamanında sadece dianabol ve deca varmış adamın çocuğu var sen gelmiş supplementlere zararlı diyorsun daha ne diyim not steroid kullanmayın doktora danışın
    dostum sen benim dediklerimi kullan güç artışı için kahve vy kreatin kullan

ümit93 bunu beğendi.
  12. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Ben senin dostun falan değilim. Suplement kullandığın için öleceğini sanıp doktora gittiğin kafa ile ne kullanıyorsan bana da söyle diyen doktorun kafasından bize lazım değil. Sen o kafa ile devam et.

13. mehmet1414

mehmet1414 Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    tmm sen haklısın sen supplement kullanma sana inananda kullanmasın ben kullanıcam 2. tavırlarına dikkat et benle de muhattap olma

14. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    vücudun ihtiyaç duyduğu tek suplement kreatindir. diğerleri anca protein ihtiyacın eksikse vs kullanılabilir. alıcaksan bir whey ve kreatin al günde 5 gr yi aşma kreatinde. bazı firmalar atıyor 20 gr kullan filan hikaye çok tüketilsin diye 5 gr yeterli o vücut için başka bişeye para harcama git et tavuk al o paraya :D

ümit93 bunu beğendi.
  15. ümit93

ümit93 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    kahve soguk spordan önce kreatin spordan sonra vy spordan önce dogrumu