süper tatlı mutlaka deneyin

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve mprok tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mprok

mprok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Malzemeleri sayıcam yalnız miktarlarını siz dietinize göre belirleyin. Yani kalorisini siz belirleyin.

Yumurta beyazı, Yulaf ezmesi, süt, kabartma tozu, muz, elma, kayısı, protein bar, çok az sıvıyağ(kabı yağlamak için).

Hepsini okuyun:
    Önce istediğiniz kadar yulaf ezmesini un kıvamında olana kadar kuru olarak blenderdan geçiriyoruz, bir kaseye döküp üstüne kabartma tozunu ekliyoruz. Başka bir kapta yumurta beyazlarını(isteyen sarı da koyabilir) köpürene kadar çırptıktan sonra üstüne sütü(yağsız olabilir) ilave ediyoruz ve iyice karıştırdıktan sonra, elimizdeki iki kaptaki malzemeleri kariştiriyoruz. Evet biliyorum aynen krep tarifi ama bekleyin. Karışımı yağlanmış bir pyrex kaba boşaltıyoruz ve üstüne protein barı çok küçük parçalar halinde kırıyoruz ve hafifçe içine gömülmesini sağlıyoruz, pyrexin enüstüne de elimizdeki meyveleri diziyoruz. ve önceden ısınmış 190-200 derecelik fırında pişiriyoruz. Pişirdikten sonra bir gece buzdolabında bekletiyoruz. çok önemli not: İsteyen elmayla kayısıyı koymasın isteyen muzu koysun, isteyen muzu çırpıp karışımın içine koysun farketmez. ama kayısıyı ve muzu tavsiye ederim farkındaysanız hiç şeker koymadık ama muz ve kayısı pişince şekeri aratmıyolar. Muzu iyice ezip çırpıp karışımın içine koymanızı tavsiye ederim. Bu şey pişince içindeki protein bar da eriyor ve eğer çikolatalıysa (tavsiye olunur) mükemmel olur. Miktarları siz belirleyin demiştim ama mesela 10 gram yulafezmesine 6 tane yumurta beyzı koyarsanız abes olur, göz kararı bir ayar tutturun bütün malzemelerde aynı krep gibi zaten o kıvamda olsa olur. Tatlıdaki tek yağ protein bardaki yağ eğer isterseniz fındık vs. ekleyip kaloriyi yukarı çeke
    bilirsiniz afiyet olsun. Benim yaptığım genelde bir öğünlük oluyo ve içine koyduğum miktarlar şöyle: 100ml süt, 50gr yulafezmesi, 2yumurta beyazı, 1 adet protein bar, 1 çay kaşıgı kabartma tozu, 1 büyük muz, 1 elma. Muzu karışımın içine püre halinde koyuyorum elmayı da ince ince kesip üstüne diziyorum.

Sayfayı Paylaş