Ronnie Coleman: The King-2018

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Pollysad tarafından 17 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    YEAPBUDDY.jpg
    Netflix' de gösterime girdi şu sıralar. Ronnie Coleman'ın olympia ve sakatlığına yönelik hayatını anlatıyor. Arada diğer profesyonel vücut geliştirmecilerin de yorumları yer alıyor. Belgesel tarzı bir yapım olmuş. ( 1saat 33dk)
    Cast: Ronnie Coleman
    Jay Cutler
    Rich Gaspari
    Kai Greene
    Victor Martinez
    Dorian Yates (çok kısa yer alıyor, 30 sn bile değil)
    Shawn Ray

Kişisel yorumum; Çok beğendim, Ronnie Coleman'ın nasıl bir efsane olduğunu daha iyi anlıyorum şuan. Yalnız ilgimi çeken nokta şu oldu; Doktoru ve profesyonel Bodybuilder ların sakatlığı hakkında söylediği tek şey, ''Bu vücudun bir bedeli vardı'' oldu. Sadece belgeseli izleyerek yorumlanırsa, Ronnie Coleman Squat yaparken sakatlanıyor fakat squat tarzı(deadlift, t-bar row) hareketlerin buna etkisi yok gibi, çünkü hiç bahsedilmemiş. Merak ettiğim nokta ise, belgeseldeki diğer bodybuilder ların bedel ödemeye değer bir vücutları yokmuydu? Kafam karıştı bu noktada. Onun dışında güzel bir yapım olmuş. Bu arada Yeapp Buddy, Light weight babyyy kelimeleri dilime takıldı, yolda giderken kendi kendime sayıklıyorum bunları :D

2. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O sakatlıkla ilgili geçen hafta açılan konuda çok detaylı anlatım var. Savaş cebecinin son videosu gibi bir başlığı vardı. Diğer adamların vücutları da tabi ki sağlam ama ronie kadar iri olan da yok sanırım bu konuyla fazla ilgilenmediğim için yanlış biliyor olabilirim. Ronie kuruluğun değil iriliğin önemli olduğu dönemde yetişmiş, ve iriliğini pl geçmişine bağlayan biriydi. O yüzden o bedel tabiri kullanılmış olabilir. Tabi ki işin ilaç boyutu var o hepsinde sabit. O pl döneminden kalma alışkanlıklarını vg konusunda devam ettirip sınırlarının üstüne çıkmak için elinden geleni yapınca (ilaçlar, özel destek kıyafetleri vs) bomba patladı. Bu belgesel üzerinden de deadlift ve squat düşmanları harekete geçti bakın ronie yaptı sakatlandı, siz ondan daha doğru mu yapacaksınız bıdı bıdı konuşmaya başladı :) Halbuki mevzu farklı.

3. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler bilgilendirme için vakit bulursam bakacağım.

4. Pısırıkkatil

Pısırıkkatil Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    1.ronie 180 cm di sanirsam ve 135 kg idi 4-5 yag oraninda.
    2.ronie old scholl tarzi talisan yani 6-12 rep de son kisi idi.gunumizdeki adamlar sirf pump yapiyorlar.geneli hep smith,makine vs de idman yapmakta.yanliz ben proflari kast etmekteyim ha ulkemizdekileri degil.
    Gecen cloum van morger di sanirsam herif 60 kg bench pumpliyordu.ne yalan diyim bende alsam o kadar ilac bende pumplarim.

5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Dün izleme fırsatı buldum. Gerçekten başarılı bir çalışma olmuş.

Boş vaktiniz olursa izlemenizi tavsiye ederim.

Bu arada Pl ve yaptığı sporun her ne kadar etkisi olsa da kesinlikle yüzde yüz bu sebepten böyle bir sakatlık başına gelmiştir demek doğru değil. Doktoru da zaten bu durumu açıklıyor.

6. burakncn

burakncn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de izledim. Çok da şaşırdım.

Sayfayı Paylaş