Roaccutane Boyu ve Gelişimi Etkilermi Yaş 16

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Arveless tarafından 16 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle Selamun Aleyküm abilerim kardeşlerim ben 16 yaşındayım ve 6 aydır Roaccutane kullanıyorum sivilcelerim için sabah 20 akşam 20 mg olmak üzere günde 40 gr içiyorum toplam 8 ay kullanıcam 2 ayım kaldı ve aklıma takılan bazı şeyler var evet ilacın çok yan etkisi var ama kalıcı bi şeyi varmı geçende bi yerde okudum 20 yaş altındakilerde boy uzamasını %90 etkiliyormuş ve beyin gelişiminide %20 yani bu doğrumu çünkü boyum hala 170 veya kısaltıyoda olabilir 169 da olabilir tam anlayamadım 6 aydır 1mm bile uzamadım babam 176 annem 170 yani uzamak istiyorum gerçekten çok üzgünüm yardımcı olursanız sevinirim doktor da diskler kapanmış olabilir felan diyo ondan uzamıyosundur diyo kontrol ettir diyo napıyım teşekkürler 65 kiloyum

2. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yan etkilerde uzamayı engeller falan yazıyor mu ?

Ben 23 yaşında basladim o ilaca, 5 aydır kullanıyorum. Benim ergenlikte sivilce yoktu 21 yaşından sonra çıktı. Saçlar da baya yağlı olunca basladim. Ama benim sivilceler ergenlik sivilcesi gibi çok fazla değil az olduğu için günlük 10 mg kullandım. En düşük doz yani. Senin kadar yüksek değil. Hem saçların yağı gitti hem sivilceler geçti ama acayip kas ağrısı ve yorgunluk yapıyor, depresyona sokuyor biraz,ciltte çok hassaslaşıyor yazın tatilde güneş kremine ve hic guneslenmememe rağmen baya yanmıştım maalesef. Yazın full evdeyim güneşe çıkmıyorum zorunlu olmadıkça o sebeble çıkarsam da şapkayla çıkıyorum. 10 mg'da bunlar oldu 40 mg'da baya ağır yan etkileri vardır. Yani çok ağır bir ilaç doktora danış kesinlikle

Son düzenleme: 16 Ağustos 2018
  3. VioGENERAL

VioGENERAL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    O ilacı 18 yaşından sonra kullanılması gerekiyor. Erken başladığını düşünüyorum. Kendimde bir tıp öğrencisi olarak karaciğere çok zarar verdiğini biliyorum. Boy uzaması konusunda ilaca erken yaşta başladığın için boyunun uzamasında bir sıkıntı yaratabilir çünkü yan etkilerinde mevcut . Kortizonlu bir ilaç olduğu için psikolojik olarak ta çok fazla zarar veriyor. Keşke bu kadar erken yaşta başlamasaydın...

4. Arveless

Arveless Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim ama suratım gerçekten çok kötüydü şuan 6. Ayımın ortasındayım sivilceler gitti sivilce izleri duruyo çok fazla yorgunluk ve ağrılar oluyo depresyonda var onun dışında 18 den sonra başlamak daha mantıklıydı ama doktor başlayabilirsin dedi doktorum demişsiniz sizce kalıcı bi hasar bırakırmı ciğerimde veya başka biyerimde
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2018 ---
    Zaten 2 ayda bi kan veriyorum evet çok fazla yan etkisi var teşekkürler

Sayfayı Paylaş