(Resimli) Kilo vermem durdu yardım?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mucobey tarafından 2 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba.1,79 boyum var 106 kiloyum.1 ay önce 113 kiloydum ama sanırım yanlış yaparak günde yalnızca 700-800 kalori alarak kilo verdim ve şu an 1200 kalori dahi alsam kilo alıyorum.Metabolizma hızım muhtemelen aşırı yavaşladı bunu tekrar hizlandirmak ve kilo vermek icin tavsiyeniz var mi?
    Ve sizce resimlere göre kaç kilo vermeliyim?

Ekli Dosyalar:

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    günde 700 kalori ile nasıl beslendin ? Ot mu yedin sadece :) ,
    Yağ yakmanın 3 Altın Kuralı
    1-protein ağırlıklı beslenme
    2-Hakkını vererek spor yapma
    3-Sabır

3. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    metabolizmayı bozmak için 2000 kalori gereken bir vücudun 1 ay boyunca 700 kalori alması yeterli. 1 ay bak sadece 1 ay. yukarıda yazılmış ama ben de yazayım. protein, spor, sabır. 700 kalori alınca kas yakıyorsun. verdiğin kilonun bence önemli bir kısmı kas ve su bence.

4. Eka020

Eka020 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba oncelikle vucut yag oranini bul sonra gunluk hayatina gore kalori ihtiyacini sonrada karbonhidratdan yani bulgur pirinc makarna gibi seylerde cok az yani boyle soyleim 100kiloysan kilo basina 2gram pirinci ye buda eder 200gram pismemis agirlik 200gr pirinci asagi yukari 700kalori yapar bunu yagsiz bi sekilde yiyceksiz malesef karbonhidrat olan ogununde yag kullanma sonrada yerde kalan kalori acigina bak ona gore 1kilo falan tavuk gohsu izgara seklinde yesen daha tatli olur sonrada gunluk 70 80 gram fistik findik ceviz gibi seyler

5. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Peki sizce yeniden 2000 kalori almaya başlasam vücut metabolizma hızını yeniden düzenler mi?2000 kalori ile vücudu sakinleştirip bir süre sonra 1500 kalori ile tekrar yağ yakmak istiyorum.

6. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    o kadar kolay değil. metabolizma bozuldu mu ve bozulduysa sebebi nedir? bu soruların cevaplarını bulman lazım. akıl var mantık var. 700 kaloriyle kilo veremiyorsan 2000 kaloriyle nasıl vereceksin? ne kadar fazla alırsan şimdi ona göre yağlanma olacak. abi yapmayın artık ya. yani şurada sorulan sorulara artık şaşırıp kalıyorum 5 dakikada kendime gelene kadar başkası bir şey yazmış oluyor. biraz mantık. biraz bak biraz.

7. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle kusura bakmayın,ama kilo veremeyince bunalıma girip 700 kalori almaya başlayıp bu şekilde 7-8 kilo verince de umutlanmıştım fakat artık veremiyorum demek ki metabolizma hızım 700 e kadar düşmüş diye düşündüm.Ki eğer 700 e düşmüşse birkaç kilo geri almayı göze alıp 2000 kcal e çıkarsam metabolizmam kendini toparlar ve bir süre sonra tekrar kilo vermeye uygun olur muyum diye bu konuyu açtım.Elbette ilk zamanlar 2000 kcal le yağlanıcam ama belki metabolizma hızımı düzeltirim.Belki de bu konuyu okuyan ve 700-800 kcal alıp kilo vermek isteyen insanlara da bilgi niteliği olabilir bu konu o açıdan değerlendirmenizi rica ediyorum saygılarımla.Bu arada ek bilgi vereyim bu 700 kaloriyi 90 gram protein(360 kcal) 70 gram karbonhidrat(280 kcal) ve yaklaşık 10-15 gram yağ ile alıyorum.

8. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    ben bu fotoğraflarda kas gelişimi görmüyorum. idmanlı veya idmansız 700 kalori alırsan vücut yıkıma uğrar. yağ yanmaz kas yanar. kan akışı yavaşlar, bronş daralı, hipotiroid yaklaşır. senin metabolizmayı tekrar eski haline getirmen için öncelikle bir doktora ve diyetisyene gitmen sonrasında iyi bir antrenmana başlaman lazım. ama bu aralar yapamazsın maalesef. çünkü her yer kapanıyor. hastaneler riskli, salonlar kapalı. belirsiz bir şekilde beklemen gerek maalesef.

9. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yine de bu vücut kitle indeksine sahip olan ve spor yapmayan biri için göğüs/bel oranımın kötü olduğunu düşünmüyorum.1,79 boy 105 kilo spor yapmayan diğer kişilerin yüzde 95 inde durum daha kötü bence

10. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    o kadar eminsen spor yapmana gerek yok demektir.

11. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam çok ama çok negatifsin veya demek istediğimi anlamamaya çalışıyorsun.Muhtemelen spor salonunda etrafa sert sert bakıp ağırlık kaldırırken bağıranlardansındır,bu kadar negatiflik iyi değil.

12. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Size zaten gerekli yanıt verilmiş. Vücudunuzdaki kas miktarı arttıkça zaten vücudunuz siz istemesede düşük kaloriyle beslendiğinizde yağlarınızı yakmaya devam edecek. Bir diğer husus antrenmana ilk başladığınızda hızlı kilo verirsiniz. Bu verdikleriniz su ve yağdır. Daha sonrasında yavaş kilo vermeye başlarsınız. Sizin yapmanız gereken vücut kalori ihtiyacınızı bulmanız ve 300-400 kalori daha azıyla bir diywt programı oluşturmanız. Ortalama 160-200 gram arası protein, yağ ve kalorinin geri kalan kısmı kadar da karbonhidrata yer verin. Süt, un, şekerden uzak durun. Kilonuzun yarısı kadar yani ortalama 4-5ltre civarı su içmeye özwn göstermelisiniz. Her gün kardiyo yapmaya çalışın bunun yanında düzgün ve düzenli ağırlık antrenmanları ekleyin. Belli bir süre sonra kilo vermeye devam edeceksiniz. Yüksek kalori açığıyla beslenmemelisiniz. Aksi halde vücudunuzda sarkmalar ve skinny fat denilen durum oluşur. Hepsi bir bütün olmalı ve aabır göstermelisiniz.

13. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    dediklerini hiç yapmadım. canın anlamak istemediği için dilediğim şekilde yani "negatifleri" değil gerçekleri söyledim. sen canın istediği gibi yapacaksan, keyfine göre cevap almak istiyorsan sorma o zaman buraya. senin gibi yapan bir sürü adam var burada ve sıktınız.

Sayfayı Paylaş