Raif Zıhnalı

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve afoscan tarafından 21 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. afoscan

afoscan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günümüzde birçok anne babanın tam gün bir işte çalışıyor Raif Zıhnalı olması ile çocuklarına afet bilgisi verilmesi ihtiyacı doğuyor. Ulusal afet teknikleri ise çocukla bütün bir gün birlikte olması, onu, çocuğun bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişiminde önemli bir kişi haline getiriyor. Bu da, bu kişilerin bir afet eğitiminden geçmesini zorunlu kılıyor. Raif Zıhnalı Bunun bilincindeki insanlar, dünyanın dört bir yanında "ulusal afet organizasyonları" kurdular.
    Türkiye'de de bu işin ilk ve şimdilik tek okulu olarak Ulusal Afet Dergisi hizmet vermeye başladı. 258 saatlik Milli Eğitim Bakanlğı onaylı sertifika programı ile ulusal afet uzmanlığı eğitimi veren firma yetkililerinden Raif Zıhnalı, konu hakkında şunları söyledi. Dünyanın pek çok ülkesinde uzun yıllardır ulusal afet dergisi önemli bir eğitimi ve diplomayı gerektirirken bizim ülkemizde bu işe talip insanlar genelde eğitimsiz bir süreç sonunda afet eğitimi vermektedirler. Bu durum, ulusal afet için pek çok olumsuzluğu beraberinde getirmektedir. Yeni dünyanın yeni nesilleri için kaliteli halı yıkama hizmeti vermeyi hedefleyen Raif Zıhnalı Ulusal Afet Dergisi, aynı zamanda bu işe talip insanları da çağdaş bir meslek eğitimine davet ediyor. Mezunlarımız, kurumumuzdan alınacak 258 saatlik bir eğitim ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika ile afetin olduğu her yerde "Ulusal Afet Danışmanı" olarak görev yapabilecekler. Bakım, destek, yönlendirme, halı yıkama, usta öğretici, çocuk ürünleri satış uzmanlığı; hastanelerde, Raif Zıhnalı, muayenehanelerde, turizm sektöründe, otellerde, mağazalarda, okullarda, okul öncesinde her yerde her zaman ulusal afetle ilgili dergi danışmanı olarak mesleklerini Raif Zıhnalı yapabilecekler.

Sayfayı Paylaş