Radius bilek kırığı - 4 Yıl Sonra

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Gamzenur tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gamzenur

Gamzenur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Yaklaşık olarak 4 yıl önce sol bileğim kırıldı, bildiğiniz resmen kolumun bilek kısmındaki kemik yukarı çıktı. Gittiğim hastahanede kolumu 3 kişi tuttu kemiği oturttu hastahaneyi ayağa kaldırdım o anı hatırlamak bile istemiyorum zaten.
    Herneyse, Fitness çalışmaları yaparken kırık kemiğimin olduğu yer çok ağrı sızı yapıyor ve ara sıra durduk yere bilgisayar başındaykende ağrılar oluyor. Biraz takıntılı biriyim psikolojik herhalde, bu durumu yaşayanlar varsa belki diye foruma konu açtım yardımcı olurlar diye. Kemiğin yanlış eğri kaynamış olma gibi bir durumu varmıdır acaba :'( Ah zaman makinesi olsada o merdivene hiç inmeseydim :(:(:(

neyse sizce ciddiye alıp doktora gitmelimiyim?

2. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba gamzenur
    doktora gitmeni öneririm.yani belki büyük bir sıkıntı olmayabilir ama yinede bi gitmen iyi olur.hem psikolojik olarak rahatlarsın.hemde ileride daha büyük sıkıntılar doğmasını engellersin.ayrıca illa kemik yanlış kaynamış olması gerekmiyor doktora gitmek için.belki kolun çok güçsüzleşti fizik tedavi gerekiyor.bi gidip görün.geçmiş olsun.

Gamzenur bunu beğendi.
  3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Öncelikle geçmiş olsun ,

3 sene önce aynı yerden (sağ alt uç radius kemiğimi) kırdım... Alçıya alınması esnasında kemiğin yerine oturtulması epey can yakıyor sizin de dediğiniz gibi..
    Fakat tedavi ve alçı süreci sonrasında antreman esnasında , gündelik hayatta kırılan yerden hiç ağrı vb.hissetmedim.. Bir çok ortopedist , spor hekimi ile de görüştüm ve kemiğin kaynadıktan sonra artık herhangi bir tehlikesini bulunulmadığını belirttiler.. Alçı çıktıktan sonra çekilen röntgenlerde de kemiğin doğru şekilde kaynadığı belirtilmişti..
    Size böyle bir teşhis konuldu mu ? ki mutlaka alçı sonrası kontrol edilmiştir kemik kaynama durumu..

Eğer İstanbuldaysanız bir hekim önerebilirim size , sorunlara sporcu mantığı ile yaklaştığı için çok faydalı oluyor.. Ben 3 senedir aynı doktora muayene olmaktayım..(Sık sakatlıklardan dolayı)

Burada da kolumu kırdığımda açtığım bir konu mevcut ;
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kol-kırığı-sonrası-spora-dönüş-süreci.57059/page-2#post-582664

Kol kırığından sonraki aşama ile açtığım bir konu ;
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kol-kırığı-ve-sporda-sakatlık-dönemim-ile-İlgili-tecrübelerim.95845/#post-867428

Gamzenur bunu beğendi.
  4. Gamzenur

Gamzenur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim sağolun.
    Deathprof dediği gibi kaslarım güçsüzleşmiş 4 yıl geçmesine rağmen bilek kısmındaki kasım güçsüzlükten nerdeyse içe göçmüş doktora gidip durumu öğrendim bir sorun yokmuş
    Hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar :)

sultanmehmed bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş