Röportaj Serap Akbal

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Coleman tarafından 17 Kasım 2004 başlatılmıştır.

1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    SERAP AKBAL

Milliyet
    5/19/2002

Pazıları gören erkek kaçıyor

Vücut geliştirme şampiyonu liseli Serap'ın en büyük derdi, erkeklerin ya kendisinden çekinmesi ya da ‘Çok iğrenç' demesi

Balkan Vücut Geliştirme Genç Bayanlar Üçüncüsü 17 yaşındaki Serap Akbal, vücut geliştirmenin kadınlara yakışan bir spor olduğu fikrinde...

Buna rağmen Serap'ın en büyük sorunu, vücut geliştirme yaptığını öğrenen erkeklerin kendisinden ‘korkması'. Kadıköy Anadolu Kız Meslek Lisesi Resim Bölümü öğrencisi Serap'ın ağabeyi ve yengesi de vücut geliştirmede uluslararası başarılar elde etmişler. Onların çalışmalarını görerek büyüyen Serap da 14 yaşında bu sporla ilgilenmeye başlamış.

Yağ ve şeker yok.

Çok abartılmadan kaslı bir vücudun kadınlarda da güzel olduğunu' düşünen ve kadında böylesi bir vücudun gözüne estetik geldiğini söyleyen Serap, "Benim de vücudum böyle olsun" demiş ve vücut geliştirme sporuna başlamış.

Ve o günden beri okul çıkışı soluğu spor salonunda alan Serap, hemen her akşam kaslarını daha da geliştirmek için antrenman yapıyor. Yaşıtları hamburger yerken o evde özel hazırlanan yağsız, şekersiz besinlerle karnını doyuruyor.

20 yaşında bırakacak.

Aralık ayında yapılacak Dünya Şampiyonası'nda da dereceye girmek için hazırlanan Serap Akbal, bu sporu hemcinslerine tavsiye ederek, şunları söylüyor:

"Giyinmiş olarak dışarıdan bakıldığında vücut çalıştığım anlaşılmıyor. Erkekler vücut geliştirme yaptığımı söylediğimde başlangıçta çekiniyor, ‘Ay çok iğrenç' diyorlar. Plajda elbette dikkat çekiyoruz. Kaslarımın belirgin olması hoşuma gidiyor. Bu durum beni mutlu ediyor. 20 yaşıma geldiğimde bırakmayı düşünüyorum. Ancak vücudumun bozulmaması için o zaman fitness yapmaya başlayacağım."

2. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark

Sayfayı Paylaş