Psikolojim berbat, artık sadece şınav!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve zHeMpa tarafından 26 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hani insan artık yeter bu iş buraya kadar der ya o hale gelmek üzereyim. Kendimi şanslı hissediyorum az da olsa ki daha gelmedim, az bir umudum var, sizinde yardımınız gerekiyor. Eyer böyle devam ederse, göğüs antremanı sadece şınav ve yana açma şeklinde yapacağım.

Linkini vermeye çalıştığı resimi arnoldunda bulunduğu bir fotodan kestim. Sanırım tahmin etmişsinizdir artık sorunumun ne olduğunu. Benim göğüslerimin görüntüsüde yan profilden aynı bu şekilde. Hatta kendi kendime "yuh ulan acaba bundandamı büyük" diyecem. Abartmıyorum, o resmi gördüğüm zaman sevindim, çünkü sizlere kendi sorunumu anlatmamda büyük önem taşıyor. Tek kötü olan göğüs gürüntüsü. Benim hedefim olan vücut sadece ve sadece geniş omuzlu bir görüntü. Bu hedefime hiçbir zaman ulaşamayacakmıyım. Her zaman kalın kıyafetlerle dolaşmaktan bıktım artık. Omuzlarımı kat kıt önemsediğim halde ne kadar gelişirlerse gelişsinler belli bile olmuyorlar neredeyse. Boşunamı ağırlık basıyorum, şeytan diyor artık, bırak bu kadar ayrıntılı body planı içinde tolaşmayı, sadece küçük temel hareketlerle(şınav-yana açma-omuz pres ve haftanın 4-5 günüde kardio)planına geç diyor. Çünkü sadece haftanın tüm günü kardio yapıp şınavla desketleyen ve omuz ölçüsü benden küçük olduğu halde kısa kollu giyindiği zaman benden daha geniş gözükenleri tanıyorum. Boyum 1.80 kilo 1.83. Çok az hantal gibi görenler benim koşu değerlerimi duydukları zaman hızlı olduğumu zaten anlıyorlar. Yani vücudumun kas oranına ve ağırlık ortalamasına göre gerçektende iyi koşuyorum.(Hani derler ya vg ciler fazla koşamaz vs felan diye) Artık KIŞ AYLARINI DAHA ÇOK SEVMEYE BAŞLADIM. Yorumlarınız gerçektende önemli, teşekkürler.

2. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ilk yorumun benden olsun. Öncelikle bunun bir sabır sporu olduğunu unuttun galiba. Azizle idrar yapan duvarı deler demişler :D . Bana kalırsa bıkmadan usanmadan kilo basmaya devam et. Bu sporda sınır yoktur biliyorsun ama öyle bir yere geliceksin ki hacimli ve define bir vücudun olacak. Bakanlar dönüp bir daha bakacak. Ama bıkmadan usanmadan devam edersen.Senin sıkıntını bende yaşıyorum. Arkadaşlarım dalga geçiyor. Ulan 5 ay oldu karın kasların belli bile olmuyor hafiften üçgen olmuşun birazda göğüslerin irileşmiş sen bu işi bilmiyorsun diyolar.. Ama ben sabır çekip sporuma yoğunlaşıyorum. Ben onları 1 sene sonra görücem.

AnkTıp92 ve zHeMpa bunu beğendi.
  3. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Jinekomasti problemi olabilirmi?

zHeMpa bunu beğendi.
  4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    resim eklersen daha sağlıklı yorumlarda bulunulabilir.

zHeMpa bunu beğendi.
  5. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkür ederim arkadaşlar.

Emre sorun kas gelişmemesi veya define olmaması değil. 13 ayıda geçti neredeyse bu sporu yapışım. Eski yaptığım spora yönelik kondisyonda var durmadan koşuyorum, koşuyuda ihmal etmiyorum anlayacağın. Sorun yapı meselesi, bu konuda şansız buluyorum kendimi. Göğüsler her zaman ben burdayım diyorlar fakat omuzlarım ne kadar gelişirlerse gelişsinler göğüslerden öne çıkmıyorlar. O gösterdiğim resimdeki adamı bir kısa kolluyla düşünsene, omuzları ne alemde olur, ben tahmin ediyorum, benim görünüşümle aynı olur gibi. Fakat bu pekte tavsiye edilen bir görünüş değil, bu yüzden durmadan kalın giyinmekten bıktım. Güç kaybı olacağını düşünmesem, tüm gögüs hareketlerini bırakıp şınav+omuz+kanat+kol la bitiricem ama güç kaybındanda korkuyorum.

Neyse programı değiştirdim, 1-2 ay bakayım sonuç ne olacak.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:27 ----------

1 hafta içinde "foto" bölümüne resim ekleyip konuyu ayrıntılı bir şekilde orayada yazacağım. Tşkrlr.

6. batgun

batgun Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Benzer düşünceler banada geliyor bazen.
    Sabırla falan alakası yok.Adam geliyor 2 ayda zhempanın dediği gibi kasları çıkartıp gidiyor
    Malesefki genetik faktörler burada devrede.
    Tamamiyle genetiğe bağlıyorum istediğin kadar çalışırsan çalış istedğine ulaşamayabilirsin

zHeMpa bunu beğendi.
  7. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    anladım bende pek şanslı sayılmam fark ettim ki üst göğüs eksiğim var...bu yüzden böle duruyor. Üst göğüse daha çok hacim çalışıcam... Üst göğsüm hacimlenirse çok iyi olur. Tahminime göre (sadece tahminime göre foton olmadığı için) üst göğüs eksiğin olabilir. Mesela bizim salonda bir abi var adamın göğüsler 120lik sütyen taksan yeri ama üst göğsü çok iyi olduğu için dümdüz duruyor. Ona sordum üst göğüs hacim yapmaya çalış dedi banada...

zHeMpa bunu beğendi.
  8. Samet22

Samet22 Yeni Üye

Beğenileri:
    202
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım senin anlattıın sorun jinekomasti sornuna benziyor, yani kalın giyiyorsan göğüsler belli olmasın diye bu jinekomastiye dalalet. çok yağlı olmadıkça, üst göğüsler dolu olmasa bile göğüsler her türlü şekilli gözükür yani. muhtemelen jinekomasti sorunun var. bazen yatkın bünyelerde gençlikte olabiliyor, dert etme,, resimleri ekle, ona göre bir doktora görünür sorunundan kurtulursun. kafana takmana değicek birşey değil bu noktada. ayrıca şunu eklemek istiyorum, üst göğüs en zor dolan yerlerden biridir.

zHeMpa bunu beğendi.
  9. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yorumun için teşekkürler fakat, tam tersi göğüs antremanlarında üstgöğüs ve yana açmalara daha çok önem veriyorum. Yani o resmini verdiğim adama bakarsanız onunda üst göğüs konusunda yeterince abarttığını görebilirsiniz. Yani kısa kollu giyinmeden dolaşsan pek sorun olmaz üstsüz bir biçimde görüntü çok iyi fakat, şu lanet olası yazlık kıyafetleri üzerin geçirdiğin zaman göğüs omuzlardan kat kat öne fırlıyor. Bazıları bu görünüşü isteyebilir, güçlü büyük göğüsleri - öne doğru şişkin bir görüntüyü fakat benim hayalimdeki vücut tipi bu değil kesinlikle. Sadece geniş omuzlu diye tabir ettiğimiz kısma girmek. Omuzlarım dar değil fakat, göğüsler omuzlarımı daraltıyor işte görünüşte. Tşkrlr edrm.

10. Ademaydogan

Ademaydogan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    abi omuza ne gerek var bu sekılde bı gogusun varsa bırazda kol kaslarını gelıstır ve topla tamamdır :D

zHeMpa bunu beğendi.
  11. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazıkki benzeri bende de var,bb.com un supersite bölümündeki yazılarda üst göğüs yetersizliğinde manboobs çolur diyordu(işte sanki kadınlardaki gibi göğüsünüz varmış gibi görünecek kıyafet varken ama aslında kas!)
    bende boyuna üst göğüs ve iç göğüs çalışacağım sana da tavsiye ederim
    bench pressi dar tutuşa yakın yap, fly ve incline a yüklen

zHeMpa bunu beğendi.
  12. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    bendede var aynı sorun lanet ettim artık herkes dalga geçiyor istemiyorum böyle göğüs :S

13. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Sana program önerebilirim .Hareketlere sitede vücut geliştirme egzersiz hareketleri Omuz bölümünden bakarsın .

Öncelikle koşuyu bırakıyosun , cardio yok

1. gün programına bu hareketleri ekle:
    Seated Dumbell Deltoid Presses (Dumbell Omuz Press) 3x10
    Lateral Raises (Dumbell Yana Açış Ayakta) 3x10
    Seated Dumbell Deltoid Presses (Dumbell Omuz Press) 3x10
    Lateral Raises (Dumbell Yana Açış Ayakta) 3x10
    Behind The Neck Press 3x10 (Boş Barla Yapıyosun)
    Front Barbell Raises 3x10 (Boş Barla Yapıyosun)

2.gün programına bu hareketleri ekle
    Machine Deltoid Military Presses 3x10
    Military Press 3x10 (bunun makinası olması lazım salonunda yoksa yapamazsın)
    Front Dumbbell Raises3x10(Dumbelları tek kaldır,birini kaldırırken diğerini indiriyosun)

hafif dumbellarla başla , barla yapılan hareketleri boş barla yap ilk 3-4 hafta , p.tesi,salı & perşembe,cuma şeklinde arada bir gün boşluk bırakarak çalış

14. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    1senedir göğüslerimi belli etmeyecek nice t.shirtlerimi giymez oldum arkadaşlar :)
    bende göğüsler belli olsun diye kasıyorum kendimi çünkü özellikle kış aylarında bi deri mont giydiğinizde vücut çalıştığınızı en güzel gösteren bölge t.shirtten belli olan göğüsler..
    ama çok aşırı estetik durmayan bi durum varsa bilemem tabi

15. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    spora başlamadan önce gögüslerinizde yine böyle problemleriniz var mıydı?
    bide o resimdeki adam gögüslerini zaten belli olsun diye sıkmış vucuduna göre çok aşırı kötü durmuyor.

16. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    sütü sokaktan alabiliyorsan hemen tüketmelisin, eğer sokaktak alamıyorsan kefir tüketmelisin. Kefir bulamadıgın zaman günlük pastörize süt almalısın. UHT KUTU SUT KULLANMA Yağsız yazılarınada aldanma. Zira sütün en büyük özelliği yağının çok kaliteli olması.

İçerisindeki whey protein ve kasein yağlar olmadan besleyici özelliğini kaybediyor.

17. metehan34

metehan34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sizin kadar tecrübeli olmasam da ben de uzun yıllardır sağlığıma dikkat ediyorum ve spor yapıyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Süt besleyici yönü yüksek. Bal gibi mucizevi bir nimet. Yalnız okuduğum kadarıyla süt bebekler için ve yoğurt daha besleyici.Süt için gereken enzimler yetişkinlerde bulunmuyor.Yorgunluk ve alınan besinleri ziyan ediyor diye okumuştum. Tabi bünyeye göre değişir. Ayrıyeten yoğurt gaz yapar derler ama bende çok gaz probelimi olmasına rağmen yoğurt yemeye başladığımdan beri çok ufak bir defalık gaz sonrası karnımda şişkinlik kalmıyor. Kuru fasulye gibi 1-2 gün hayatımı mahvetmiyor. Yoğurt için en uygun zaman bence yatmadan 1-2 kase yemekten 1-2 saat sonra yemek. Yalnız başına yenmeli. Kefir duyduğum kadarıyla kımız üertiminde kullanılıyor. Biraz daha bekletilince kımız alkollu içki oluyor. Direkt olarak kefir bakterileri alkol üretmeye başlıyor. uzun bir zaman sonra da alkollu içki oluyor. Sütü sütçüden alıyoruz çok defa kefir mayalamıştım. Şimdi yoğurt mayalıyoruz.
    Ben tam body yapmasamda 10 yıldır spor yapıyorum. kimi zaman 80 kimi zaman 50 şınav çekiyordum. ufak tefek ağırlık hala kaldırıyorum. Ama sonra görüntü rahatsız etti beni. şınavı göğüs çalışmayı bıraktım. Ufak tefek 3 faklı barfiks çekiyorum. En önemlisi kol omuz çalışıyorum. bacaklarımın da alt kısımlarını çalıştırıyorum. Şu an memnunum. Omuz ve kollarım istediğim gibi. Pardesumu giyiyorum veya gömleğimi giyiyorum omuzlar ve kollar bileklere kadar direkt görünüyor. Diğer kısımlar biraz daha ince. Görüntü benim için çok önemli. Çünkü ben de biraz da obsesif bozukluk gibi birşey var. Kendimdeki yanlışlıklar sinirlerimi mahvediyor. moralim bozuluyor panik felan... Yine söylüyorum salona gitmiyorum. Kendimce okuyup birşeyler yapıyorum. Kusura bakmayın faydalı olur diye yazıyorum. Yoğurdu ayran yapıyorum. Sodyum tuz da insan için gerekli. Terlemeyle magnezyum ve sodyumkaybı yaşanıyor. Yoğurtta iyi bir magnezyum kaynağı. Ayrıyeten erkekler bazı gıdaları alırken dikkat etmeli hormonları bozuluyor ve ilginç yağlanmalar olabiliyor. Mesela soya östrojen salımını çok yüksek miktarlar da artırıyor.
    Günde 1,5 litre soya sütü içen birinin göğüs büyüme şikayeti ve östrojen hormonunda 8 kat artış gözlemlenmiş. İnternette bulabilirsiniz. Marketten pek fazla birşey tüketmiyorum içinde bir çok garip madde ve soya lesitini, soya proteini gibi şeyler oluyor. İnsanın yedikleri de duygularını pekala etkiliyor. Günümüzda ki çok üretim ve tüketime dayalı sistem ve bunun getirdiği rekabet insan ve dünya sağlığını olumsuz etkiliyor. Sularımız ve gıdalrımız çok kirlendi. Aldığımız besinler kadar soluduğumuz hava da çok önemli bu da vücut sağlığımızı zindeliğimizi özellikle beyin sağlığımızı etkiliyor. Yaptığımız hiçbirşey bizi iyi düşünebilmekten alıkoymamalı

AnkTıp92 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş