Psikolojik sorunlarım, kompleks, takıntım...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Reussol tarafından 18 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Reussol

Reussol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni kayıt oldum ve kayıt olma sebebim sadece bu konuyu açıp sizlerle bi sorunumu paylaşmak ve mümkünse çözmek değilse en azından paylaşmış olmak... (Bu arada Dertleşme bölümünden başka açacak yer bulamadım)

Şimdi benim şöyle bir olayım var. Benim anne baba minyon tipli 2 insan kısa boylu ufak yapılı. Mesela elimiz küçük, ayağımız küçük, yüzümüz vs vs... Benim sorunum şu boyum 170 ve kilom 54,5 - 55 arasında gidip geliyor. Bunun yanında bi de aileden gelme genetik olarak minyon tipliyim. Yaşım 21 olmasına rağmen 16-17 yaşında gözüküyorum. Sadece dış görünüşüm yüzünden bulunduğum ortamda pek sözü geçen bir insan olamıyorum benden küçük çocuklar tepemden bakıyor sadece bakmasını da geçtim 55 kiloyum abi incecik bir şeyim. Yani kısacası insanlar tarafından pek dikkate alınmıyorum bundaki en büyük etmen de vücudum minyon oluşum, kısa boylu oluşum, ince oluşum.

Aranızda şu an benim gibi olan veya öncesinde benim gibi olup da bu sorunlarını çözmüş olan birileri varsa veya bu konuda herhangi bir bilgisi olan kişiler varsa benim sorum sadece şu. Bu olayı kilo alarak ve biraz vücut geliştirerek halledebilir miyim? Yani kilom boyuma göre 65-70 civarında olsa biraz da kas yapmış olsam vücudum olması gerektiği gibi gözükür mü? Yoksa minyon olduğum için bende pek bi değişiklik olmaz mı?

Omuz ölçüm : 107
    Bel ölçüm : 77
    Göğüs ölçüm : 86

Evet lütfen bilgisi olan kişilerden yardımlarını bekliyorum çünkü bu durum bende psikolojik sorunlar oluşturmaya başladı fazlaca takıntı ettim artık çok canım sıkılıyor. Birkaç gün içinde iç hastalıklarına ve diyetisyene gideceğim zaten ama gitmeden de böyle bi konu açıp sorayım dedim . Okuyanlara teşekkürler .

2. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim spora 17-18 yaşındayken başlamıştım boy 1.70 falandır kiloda 54 falandı senin belirttiğinin birebir aynısı olma durumum var. Sonra spora başladım başla bırak başla bırak yaptım ki belki de bırakmamalıydım. Sonradan memur oldum. Şimdi 1.74 boy ve 75 kilo falanım. İşim gereği yanıma gelen insanlar spordan dolayı oluşturmuş olduğum vücudumdan dolayı benimle irtibata geçtiler. Yani vücudun en azından spor konusunda insanların seni umursayacağı bir konu. Onun yanı sıra hangi işle uğraşıyorsan çevrendeki insanların içinde en iyisi ol ki sana danışsınlar sen yardımcı ol bu şekilde ortamlarda şimdikinden daha iyi bir durumda olursun.

3. Reussol

Reussol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tabii ki vücudun önemli bi konu olduğunu biliyorum ben sadece genetik yapım yüzünden acaba kilo alsam, acaba spor yapsam vücudum olur mu olmaz mı tereddütündeyim. Senin anlattıklarına bakılırsa bi sıkıntı yok gibi.

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Sakal bırak (ama sert sakal). Spor yapıp kalıbını da oturttun mu tamamdır.
    Ama insanların tavrı, senin tavrınla da alakalı.

Bizim 7-8 kişilik arkadaş grubumuz var. Birisi hariç, ortalama boyumuz 1,90. Grubumuzun lideri sayılacak olan kişi, 1,68 boyunda. Ama sözünü dinliyoruz genelde. Yaşı çoğumuzdan küçük ama bilgili, tecrübeli her şeyden önce öz güvenli. Bu yüzden ister istemez saygı duyuyorsun.

5. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Ya spor yaptıktan sonra gelişmeyecek vücut yok ki sen sadece spor yap yeter

6. Reussol

Reussol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım haklısın her şey vücut değil. Teşekkür ederim verdiğin gerçek örnek bu konuda bana biraz daha öz güven kazandırdı.

Teşekkürler destek için. Bu konuda daha iyimser düşünüyorum artık.

7. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep

8. Reussol

Reussol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi zaten körü körüne hareket etmiyorum benim burdaki amacım biraz insanların tavsiyeleriyle örnekleriyle olabileceğini görmekti amacıma da ulaştım. İnsan böyle zamanlarda olumlu şeyler duymak istiyor.

Constance bunu beğendi.
  9. qallardo

qallardo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim sporunu yap fakat, dikkat çekecek bir fiziğe sahip olmaktansa dikkat çekecek bir zekaya-bilgiye sahip ol. Fiziğini geliştirmekte, zihnini geliştirmekte aynı zorluktadır diye düşünüyorum. Ama şöyle bir önemli fark var; sporu bıraktığında o eski minyon insan olacaksın. İyi bir makam mevki sahibi olursan insanlar önünde düğme ilikler. İnsanın en güçlü organı dilidir. Dilini geliştir, iyi bir diksiyona sahip ol. Bak o zaman nasıl dikkate alınıyorsun. :)

Constance bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş