Psikoloji

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Atmacaz tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Atmacaz

Atmacaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler benim bi sorunum var 1 seneden beri kendime güvensizlik hissediyorum .geçen sene dışarı çıktığımda herkesin gözünün içine abartılıca bakardım birisiyle konuşurken göz teması konusunda falan rahattım kendime güvenini şöyle sağlardım bi kavgam olsa bi kaç arkadaşım var güvendiğim onları çağırrım falan diye içimde özgüven patlaması yaşardım ama sene başında bu düşünce birden kırıldı ve çok güvenme düşüncelerim etkisiz oldu artık ve artık kendimi bi boşluk ta gibi hissettim özgüvenimi tekrar sağlayamıyorum dışarda yüzüm ağlamaklı geziyorum herkes beni ezmeye başladı sanki gibi hissediyorum bakışlarıyla olsun falan filan bu çocuk sorunlu der gibi bakıyorlar. Akraba evinde otururken bile tv ye sabit bakamıyorum yüzüm kasılıyor bişeler oluyor ağlayasım geliyor sürekli bunu nasıl aşabilirim teşekkürler ..bu arada yaşım 19

2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Psikoloğa git bence , benimde ara ara öyle sıkıntılarımın geldiği zamanlar oluyordu ben kendimi spora verdim hem daha sağlıklı yaşamaya başladım hemde 1-2 saatliğine de olsa insanın kafası rahatlıyor

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Öz güvenden önce öz saygıya ihtiyacın var.
    Yaşın kaç, okuyor musun çalışıyor musun hayattaki hedeflerin neler vs..
    Bunlardan bahset.

4. Atmacaz

Atmacaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 19 bu sene üni. Yi kazandım sınıf öğretmenliği bölümü ama bu sıkıntılar beni bu sene değişik bi insan gibi etti aslında cesaret olarak korkum kimseden yok ama çocukluğumdan beri bi çekingenliğimde vardı bu seneye kadar da sorunlarım oldu ama bu seneki beni karakter olarak acaip etti pısırık gibi yaptı beni sert duruşluydum artık ağlamaklı suratla geziyorum

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Yaşın, genelde anksiyete ya da OKB lerin sık yaşandığı yaşlar. (17-18-19-20)li yaşlar da, kaygılar,OKB ler doğmaya başlıyor.
    Eğer bu yaşlarda bu sorunların üstüne gitmezsen, ileride ciddi soruna dönüşür.

Sana tavsiyelerim:
    A-Kendine özen göster. Yani, diş temizliğinden ayakkabı temizliğine, kullanacağın parfüme kadar...
    B-yalan söyleme hiç bir zaman. Bu 2 si, seni kendine öz saygın olması açısından önemli.
    C-Ve bir dövüş sporuna kaydol. Boks, Karate, Kick Boks gibi...
    D-Ve bunların haricinde, kendine ekstradan 1-2 hobi edin. Matematikte kendini geliştirmek olabilir, yabancı diller öğrenmek olabilir...

Tüm bunlar önce kendi içinde öz saygını, dışarıya karşı da özgüvenin gelişmesine katkı sağlar. Ben de benzer yollardan geçtim ve bu sana dediklerimi kendim uzun yıllardır uyguluyorum.

Barbell Training ve ujohnz bunu beğendi.
  6. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Aynı sorun bende de vardı küçükken, hakkımı arayamazdım, kimseden korkmana gerek yok spor yap kendine güven, öncelikle kendine saygı duy, kavga olsa arkadaşlarımı çağırırım falan demişsin bir eğitimci adayı olarak kavganın çözüm olmadığını elbet biliyorsundur, konuşarak her şey çözülür hiç kimseden çekinmene gerek yok
    Aynaya geç gözlerinin içine bak karar ver kim olmak istediğine
    Arkadaşlar da etkili şeyler söylemiş sadece fikrimi belirtmek istedim

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Atmacaz

Atmacaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız belki de fazla dışarı çıkmadığım ve ortamlardan kaçındığımdan bazı şeyleri yaşamadan kendimi yaşamış kabul ettim ve aşırı güvendim. Mesela bu sene mahalleden biriyle takıldık dersaneye beraber gittik adam sosyal gezen tozan biri mahallenin birçok insanı nı tanır ve bazen beni küçümsedi bu sene sen mahalleden kimi biliyon falan der gibi. ben niye onun gibi değilim falan gibisinden şeylere kapıldım ara sıra halbuki kimseyi tanımak ve onlarla haşır neşir olmak zorunda değilim çoğu kendini bilmez insanlar zaten tabi o çocuğun bana bazı olumlu etkileride oldu ama bilmiyorum işte

8. yüzmeylçn

yüzmeylçn Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Toplasan beş arkadaşım vardır dediğin gibi kimseye ihtiyacın yok, tüm mahalleyi tanısan ne olur
    Sen hayatına bak boşver insanları

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş