Proteinmi karbonhidratmı

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve Fethiii tarafından 1 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Fethiii

Fethiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Abilerim kardeşlerim spora kilo almak için başlayan bir insanın protein mi karnonhidarat tozu mu kullanması daha etkili olur.şimdi yeni başladıysan protein tozunu napıcaksın demeyin beraber spor yaptığımız bi arkadaşımla ortak alıcaz o da kilo vrrmek için spor yapıyor bana bi akıl verin hangisini tercih etmeliyiz

2. MechFit

MechFit Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    8
    İlk 2-3 ay spora adapte olup beslenmeyi de düzene soktuktan sonra supplament kullanmamaya başlaman daha mantıklı olur. Karbonhidrat tozu için ise; pek tavsiye etmiyorum ve gereksiz buluyorum. Karbonhidrat proteine göre daha ucuz olduğu için günde makarna - pilav tarzı fazladan 1 öğün yapar ve sağlıklı yağlarla desteklersen ihtiyacın doğrultusunda temiz kilo alabilirsin. Bunun dışında kilo almak için balık yağını tavsiye edebilirim. Protein açığın varsa veya antrenman sonrası ağrılarından şikayetçiysen protein tozu kullanabilirsin ama hiç biri normal besinin önüne geçemez. Supplamentler mucize değil.

3. Fethiii

Fethiii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sağolasın bende genelde makarna pilav yiyorumda artık bi süre sonra yemekten gına geliyor ama kilo alıyırum aldıkça zorla falan yiyorum yinede bakqlım 2-3 ay sonra duruma göre bişeyler yaparıZ

4. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Günlük alman gereken kalorinin üzerine çıktığında kilo artışı beklenir normal şartlar altında. Eğer hacim almak istiyorsan ve spor yapıyorsan protein ve carb dengeli bir diyet ile kas olarak kilo alımı yapmaya odaklanmanı tavsiye ederim. Eğer carb'ı abartırsan yağ olarak kilo alman muhtemel

Fethiii bunu beğendi.
  5. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Boy kilo nedir?

Sayfayı Paylaş