Protein'lerden maksimum yararlanma

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ogulec tarafından 1 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. ogulec

ogulec Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bir yabanci sitede okudugum kadari ile whey proteini istenilen duzeyde kas gelisimini etkilemiyormus yani whey proteini aldiginizda kandaki protein biranda yukselip tekrar bir anda dusuyormus bu nedenle istenilen sonuc alinamiyormus bunun yerine kana daha yavas alinan proteinler oneriliyor tavuk,yumurta.peynir gibi yani sindirimi daha uzun suren protein kaynaklari 30 yas ustu icin ise whey proteini oneriliyor. bu konu hakkinda daha fazla bilgisi olan varmi

umarim anlasilir yazmisimdir Turkcemin yeterli olmamasindan dolayi :cry:

2. codename34

codename34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    dostum protein proteindir ama whey proteinlerde kendi aralarında emilme süreleri vardır spor sonrasında kas yıkımını engellemek amacıyla hızlı olarak vücudun proteine va aminoacide ihtiyacı vardır diğer saydığın hayvansal proteinlerede tabiki yanlız dikkat etmen gereken tek şey vücut belli bir miktarıı sentazler yani bir kerede 1 kilo tavuk yemenin mantığı yok 3 saatte bir ye öğün öğün ye

3. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    O yaziyi ben de okudum, yalniz orada kas gelisimi etkilemiyor diye bir sey demiyor du sanirim, antreman hemen sonrasi whey protein i tavsiye ediyor, emilimi hizli oldugu icin, gunun diger vakitlerinde egg protein kullanabilirsin diyordu...O yazida ayni zamanda yaglanmaya dikkat etmek sartiyla istedigin kadar protein kullanabilecegini soyluyordu....

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    şu bir gerçek ki antrenmandan çıkınca en iyi yumurta gidiyor.wheyden daha fazla emilimi var ama whey daha hızlı emiliyor yumurta biraz yavaş bu konuda...

5. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Sadece WHEY ile yada sadece doğal(1) proteinlerle yeterli sonucu almak kolay değil bence...

Antreman sonrasi WHEY alımı ciddi anlamda farkettiriyor. Özellikle hızlı emilen CFM tarzı bi WHEY ise...
    Ama almamız gereken tüm proteini WHEY ile almak saçma olur. Kandaki Protein oranı birden yükselir ve birden düşer. Bu yüzden doğal yollarla alınan proteinler illaki gereklidi. Uzun sürede emildiği ve istikrarlı protein oranı sağladığı için...

------
    (1) Burada doğal proteinden kastım yemeklerle, tavukla, yumurtayla alınan proteindir. Yanlış anlaşılmasın...

Sayfayı Paylaş