Protein Tozunu Çaktırmamak İçin Ne Yapılmalı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Nigerian tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Nigerian

Nigerian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Yaşımın 20 olmasına rağmen bazı konularda annemle tartışıyoruz. Protein tozlarıyla streoidleri bir sanan bi annem var. Öyle demiyor ama öyle olduğu anlaşılıyor. Sigarayı bıraktım, sigaraya bile ÇOK DAHA AZ karşıydı. Neyse konumuza dönelim. 75 kiloyum. Yaklaşık 100 gr protein almam lazım fakat bu biraz zor.
    Protein tozuna başlayacağım fakat çaktırmadan nasıl alabilirim. Suyla karıştırılınca nasıl bir renk ortaya çıkıyor. Sütle karıştırılınca nasıl bir renk ortaya çıkıyor? Nesquik kutusunu boşaltıp yapın diye başka yerde okudum fakat nesquik kahverengi bu tozlar da sanırım beyaz. Bi önerisi olan varmı?

2. viper17

viper17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cikolatali olani al

3. Nigerian

Nigerian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok fazla yağ var çikolatalarda. Protein tozları saf protein olarak
    Kilo vermem lazım. Onlarda çok fazla yağ var. Protein tozlarında sadece protein var diye biliyorum.

4. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    cikolatalisini nesquik kutusuna koyarsin tadı disinda her seyi nesquik gibi cikolatalinin ama annene bunu uzun uzun anlatman neyden imal edildiğini nasil uretildigini gerçekte ne olduğunu anlatman en doğrusu zaten kendi de anlayacaktir böyle yaparsan

5. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Hatta steroidlerin de ne olduğunu anlat onun düşündüklerinin duyduklarinin supplementler degil steroidler hakkında oldugunu anlat

6. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    sen kendin böyle diyosan bence hic kullanma. Zaten sorana da aciklayamazsin çünkü sen de bilmiyosun once arastir öğren acelen olmasin

egemennn, doxux ve columbu bunu beğendi.
  7. Nigerian

Nigerian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam denemedim mi zannediyorsunuz? Fazla sinirlenmeyen annem konuyu açınca hemen sinirleniyor, konuşturmuyor bile. Normalde dinler. Neden böyle bilmiyorum. Sigaraya bile ÇOK DAHA AZ karşı çıkıyordu diyorum size. Nedenini sorduğumda da verdiği cevap şu: sigaranın verdiği zararları biliyoruz ne kadar sürede etki ettiğini ama bunların ne olduğu belirsiz diyor:S
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Ekim 2014 ---
    Evet ben pek bilmiyorum fakat kardeşim biliyor. Onun dediği kadar kullanacağım. Şekeri kestim sigarayı bıraktım herşeyi kitabına göre yapmak istiyorum.
    Protein tozları beyaz değil mi. Nesquik kutusuna koyunca anlaşılmayacak mı? Annem onu da açar bakar içine :D
    Pardon sanırsam çok yanlış anlamışım. Protein tozlarının çikolatalısı mı var demek istiyorsunuz

8. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Renklendirici urunler kullaniliyor genelde aromasına göre degisiyor vanilyalılar beyaz kremsi oluyor genelde çikolatalılar ayni nesquik gibi çilekliler de pembe :D Sade (neutral) tatlandirici kullanilmamis olanlar da kirli beyazdir genellikle

9. Nigerian

Nigerian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamam hocam bunu öğrendiğim çok iyi oldu teşekkürler

10. ikaya2134

ikaya2134 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Anneni dinle kullanma diyecem ama sen minareyi çalmayi koymuşsun kafaya kilif bulmaya kalmiş iş.
    Acikcasi ben de meraktan kullanmaya basladim daha sonrasinda ise sadece çikolata vs.ye alternatif oluyor gozuyle bakmaya başladim.
    Birtakim saglik sorunlarim oldu ve hala devam ediyor,protein tozundan oldugunu soyluyor cevremdekiler fakat asla 1 olcegi gecmedim su kullanimina da dikkat ettim ve ayrica hicbir sekilde inanmak da istemiyorum boyle bir seye.Cunku kullanan bir suru kisi taniyorum herhangi bir sikintilari yok.Tabii bu demek degil ki protein tozu hic kimseye herhangi bir zarar vermez,tabii mutlaka zarar verir de diyemeyiz.Kişi kendisindeki degisimleri gozlemleyerek kendisine iyi gelmedigine kanaat getirebilir.Onlarca supplementi yillarca kullanip taş kadar saglam ve cok saglikli olan insanlar var.

Her şeye ragmen yine arada bir protein tozu falan aliyorum.Marketlerdeki çikolata cips vb.şeylerden daha zararli degil diye dusunuyorum acikcasi.
    100 gr proteini karşilamam çok zor demişsin de bu ne demektir kardeşim arkasina sigindign bahane bu mu,protein tozu alip kullanmayi kendine mecburi gosteriyorsun resmen.Almak istiyorsan alirsin niye bu proteini karsilamam zor diyorsun ki ?100 gr proteini almak cok cok kolay bir şey.

Ha diyorsan ki bu bahane degil imkanlarim elvermiyor vaktim vs.olmuyor tmm diyecem ama vakit sikintin veya farkli bir derdin falan yoksa tavuk bulgur makarna yulaf sut ve sut urunlerinden bu degere cok rahat ulasilabilir.

11. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    100 gram protein almak bencede kolay abartanlar var 200 gram almak zor o kiloda 200 gram tavuk göğüse 2 yumurta 500 ml şür peynir kaşar derken zaten 100 gram oldu..

12. GoLdenSpy

GoLdenSpy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ayni.durum vardi.bende bizimkiler.karsi o islere. Sporunu yap naylon cop.posetleri varya icine.dok spordan.snra iciyosan mesela shakerina sut.koy sut iccekmis gbi yada suyunu koy odaya git.ortm sakinlesince zuladan tozu al gir.banyoya dusa.girecegin zaman dok karistir ic ne anlayan olur ne eden

13. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozuna başlamadan önce bir kan testi yaptır
    kullanmayı bitirdikten sonra da bir kan testi yaptır sonuçları koy annenin önüne değişen var mı diye baksın

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ah işte ana yüreği...

15. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bu tip saglik sorunlari yasayanlar genellikle karaciger yada bobrek sorunlari olanlar yasiyor...hebatit vb hastaliklarda olabilir...ben kullaniyorum en ufak bir sorunum yok..her ay kan testi yaptiririm herseyim normal...kullaninca sivilce cikanlar dagil yada ufak ters giden seyler hemen dahiliyeye gidip bir kan testi yaptirmanizi tavsiye ederim..yumurta sut nasil bazi insanlarda alerji yapiyorsa fazla proteinde bazi insanlarda yan etkiler gosterebilir..

16. ikaya2134

ikaya2134 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Sorun yaşayan birçok kişi laktoza hassasiyeti olduğu için birtakım olumsuzluklara maruz kalabiliyor.Bu konuya da dikkat etmek gerekiyor ürün alırken.
    Mesela ben geçen seneye kadar günde yarım litre süt içeniliyorken şu an bir bardak içsem büyük sıkıntı yaratıyor.
    Bu yüzden protein tozu vs.alacaksam laktozsuz veya çok düşük laktoz içeren ürünleri almaya çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş