protein tozumu gainer mı, bi kaç soru daha yardımcı olurmusunuz

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mackbaris tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mackbaris

mackbaris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaslar bi kaç sorum olucak yaş 18 180 cm boy 70 kgdayım sporda 4. ayım. ilk başladığımda 63 kiloydum, aslında kilo alma zorluğum vardı fakat düzenli beslenerek kilo almayı başardım ve hacimlenmek istiyorum sizce protein tozumu almayalım gainer mı? (gaspari bcaa 6000 ve optimum gold toz kullanıyorum tozum biticek o yüzden soruyorum)
    protein tozu olarak dymatize iso 100 hyrolize
    gainer olarak olimp gain bolic 6000 düşünüyorum sizce hangisi?
    bir diğer sorumda kilo aldım fakat cevremdekiler aynısın değişen bişey yok gibisinden yorumlar yapıyo insan ister istemez umudunu kaybediyo güç olarak artışım oldu hacim olarakta geliştiğimi görüyorum, hacimlenmek istiyorum yardım edermisiniz şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 22 Şubat 2015
  2. mertt1903

mertt1903 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hocam biraz daha kilo al tabiki göbek bölgesinden degil 1kutu gainer kullanıp sonra protein tozuna gecebilir veya 2sini aynı anda kullanabilirsin
    spordan önce gainer sonra protein seklinde
    gainer önerim weider mega mass 2000 tabi paran varsa yoksa eger multipower weya optimum falan olabilir
    protein tozu konusunda fazla bir bilgim yok

3. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Komplexs protein tozu kullanabilirsin mesela .Hem protein hemde karbonhidrat var içinde.

4. mackbaris

mackbaris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaslar yorumlarınız için teşekkürler, demek istediğim düzenli beslenince kilo alabiliyorum sizce gainer gerekli midir ? birde şöyle bi duyum var gainer tek kutuda işlev göstermez ard arda 2 3 defa daha alman gerekir diye bu ne kadar doğrudur? kompleksi araştıracagım

5. ReLax35

ReLax35 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Kilo alabiliyorsan eğer zamanla bence kullanma ben alamadığım ve az yediğim için aldım etkisini de gördüm , ve ayrıca ilk ay 4 kg aldım birden ama sonradan yavaşladı . Tek kutu veya iki kutu onu bilmiyorum ama söylenti gibime geldi . Bi ürün var yazayım buraya bi incele karbonhidrat ağırlıklı ama proteinde var .
    Dymatize Super Mass biraz zaman geçsin ben şundan alacağım :)

6. mackbaris

mackbaris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bende protein tozuna daha yakın bakıyorum ama hacimlenmek için gainer diyolar kafamda soru işareti oluyor :D benim arkadasım o gaineri kullandı güzel sonuc aldı fakat gaz yapmıstı ve idrar sorunu oluşuyo o günlük hayatta sorun yarattı

7. mackbaris

mackbaris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    teşekkür ederim keromero, son 2.5 aydır beslenmenin önemini anladım günlük almam kaloriyi fazlasıyla alıyorum, beslenme düzenim 6 öğün yumurta lor peyniri yulaf ezmesi esmer - beyaz pirinc - tavuk gögüsü vs vs iceriyo gainerın düşürdüğü tek kısım, 'hacimlenmek için al diyolar' normal beslenmeyle hacimlenemicekmiş gibi hissediyorum böyle denilincede :D hacimimi arttırmak için önerilerin var mı
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2015 ---
    bu arada blogun için teşekkürler şuan gördüm içeriğini cok işe yarıcak gibi duruyor :D

8. keromero

keromero Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Maddeler halinde sıralıyorum :)
    1-Karbonhidrat oranını gözden geçir , karbonhiidrat makroların günlük ihtiyacının 500-600 kalori fazlası olabilir (yulaf,pirinç,patates vs)
    2-Antrenman öncesi ve sonrası basit karbonhidrat+protein tüketimine özen göster ( Örnek : muz + shake)
    3-Gainer hacimlendirmez kilo aldırır ve bunu içeriğindeki karbonhidratlarla başarır , beslenme düzeninde ON günlerinde BASİT , OFF günlerinde kompleks karbonhidrat kaynaklarına yönelerek halletmeye çalış.
    4-Gerekli vitaminleri aldığından emin misin ? Multivitaminler hiç zikredilmiyor bu hacimlenme konularında ama aldığın o kadar karbonhidrat , protein ve yağlar gerekli vitaminleri almazsan beklenilen sonuçları verecek tepkimeye giremez.Gainer alacağına multivitamin almanı öneririm.(İsteyenler supplementlerin içerisine koyulan vitaminlere bakabilir). A-D-E-K VİTAMİNLERİ sadece yağda çözünür mesela gereği kadar yağ alıyor musun ?
    5-Gece geç sindirilen protein kaynaklarına yönel (yoğurt-lor) , sabah erken sindirilen protein kaynaklarına yönel (yumurta,whey)
    6-Hacimlenmek için antrenman sisteminde yeteri kadar ağır girdiğinden emin ol (örn : FST7 - german gain system vs.)
    Aklıma gelenler bunlar inşallah yardımı dokunur :)

9. mackbaris

mackbaris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cok tesekkurler :) calısma sistemlerinide araştıracağım + olarak supradyn all day işimi görür mü vitamin olarak bi + daha eklicem bana önerebilceğin bi protein tozu var mıdır :D

Son düzenleme: 22 Şubat 2015
  10. keromero

keromero Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    rica ederim . optimen ,megamen ürünlerini inceleyebilirsin :) protein dymatize iso 100 ;)

Sayfayı Paylaş