Protein Tozu Tavsiyesi Acil Yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve monicageller tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. monicageller

monicageller Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar 1.64 'e 53 kilo bir kadınım. Geçen yazdan beri düzenli spor yapıyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. P90x ve insanity uyguladım ikisini de iki kez döndüm sayılır şimdi hibrit programını uyguluyorum. Cok yönlü programlar ikiside. kardiyo ve agırlık calısmaları var.
    Haftanın 6 günü spor yapıp bir günü dinlenip kacamak yapıyorum sanırım bu kacamaklar yuzunden ilerlemem yavas oluyor (stresten yemek de dahil)
    göbek yok denecek kadar az tek sıkıntı kalça ve üst bacak. Agırlık kaldırmaya da basladıgım için protein tozu önerisi almak istiyorum. Ancak amacım kilo almak degil sadece günlük aldıgım protein yetmiyor gibi hissediyorum. Günlük beslenmem genelde kepek ekmegi 3-4 yumurta süt peynir tavuk yulaf ezmesi meyve ve sebzelerden oluşuyor ekstrem yediğim seyler yok bunların dışına gün içinde çok çok nadir çıkıyorum beslenmemi oturttum. ancak sonucun etkisinin artması açısından protein tozu kullanmak istiyorum
    kadınlar için protein tozu önerisi olan daha önce kullanıp faydasını görmüs olan kadınlardan ya da işin uzmanı erkeklerden tavsiye istiyorum.
    Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Maddi sıkıntı yoksa optimum gold alabilirsiniz. Tadini cok begeniyorum ben oranlarida iyidir. Yada ucuz olan genrise markasinida tercih edebilirsiniz. Fakat normal yollardan karşılamaniz pek zor olmasa gerek.

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    hedefin yağlardan kurtulmaksa sut ve sut ürünlerini tuketme,protein tozuna gelirsek ortalama bir protein tozunun fiyati 200-220 arasında oluyor bunun yerine sen bu parayla 1ay boyunca 600gr tavuk göğüslü tuketebilirsin,yani günde 20-25 gr protein için 200kusur TL para vermektense 200tlyle 1 ay boyunca her gün 120gr protein tuketirsin,beslenmenin yetmediği zamanlarda protein tozu kullanmani tavsiye ederim

4. monicageller

monicageller Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kalori takip yapıyorum aldığım protein karbonhidrat yag yüzdelerini de yazıyor ve genelde protein az oluyor yanlıs bilmiyorsam kilonun iki katına yakın alınması gerekiyor 100 gr protein olmuyor maalesef ögrenci olunca yemek sıkıntı oluyor. Evdekilerle ortak alım yapıldıgından aralarında spor yapan ve protein sıkıntısı ceken tek benim. Tesekkür ederim dediklerinize bakacagım.

Süt ürünlerinin yağsız olanlarını kullanıyorum daha cok.
    Sadece kendim için olsa idare ederim ancak evdekileri düsünürsek et tavuk balık alındıgı zaman bölünüyor yani yeteri kadar alamıyorum bazen dısardan hazır söylüyoruz sıkıntılı biraz. Tavuk balık alındıgı zaman yiyorum tabi ancak agırlık kaldırdıgım günlere denk gelmedigi zaman sadece yumurtaya yükleniyorum sabah aksam yumurta agır geliyor bide ton balıgıyla aram hic iyi degil

5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Rica ederim. Protein tozu alirsaniz ogunler yerine kullanmamaya dikkat edin

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

monicageller bunu beğendi.
  6. rahimgk

rahimgk Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    -
    Yer:
    ankara
    Benim tavsiyem bitkisel protein kullanmanız yönünde . hardline vmax uygundur.

7. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Sut ve sut urunlerinin yagindan dolayı soylrmemistim ben onu,insulin direncini arttirdigi için söylemiştim yani yagli veya yagsiz olması fark etmiyor

8. monicageller

monicageller Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tamam tesekkürler yavas gelisimi onlarda etkiliyor olabilir dikkate alacağım
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2016 ---
    çok teşekkürleerrr

9. GreekGod

GreekGod Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    biraz ilginç yorumlar tabi saygı duyuyorum da , tavsiyem kilo almadna yani kalorisiz ama protein ihtiyacınızı karşılayacak bir ürün istiyorsunuz
    o yüzden marka söylememe gerek yok isolate whey proteinlere bakınız
    öneri istersenizde muschlepharm olabilir

10. monicageller

monicageller Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo almak istemiyorum sadece spordan sonra protein ihtiyacımı karşılamasını istiyorum
    dediğiniz ürüne baktım değerleri uygun ilginiz için teşekkürler

11. turkishnoobs

turkishnoobs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Süt ürünlerini kullanıp düşük yağ oranla vücuda sahip olamaz mıyız yani?

Sent from my iPad using Tapatalk

12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Olunur tabi süt ürünlerini kullanıp ta günlük makroların ve kalori ihtiyacın ayarlanırsa niye olmasın. Sütü bende önermem yağlı yağsız fakat yoğurt(yapabilirseniz ev yapımı) tüketmek gerekir içindeki bakteriler için. Fakat genel olarak süt ürünlerinin -lor peyniri hariç- diyet yapanlar için güzel besin değerleri yoktur.

13. JunkieBot

JunkieBot Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Ben diğer cevap verenlerin aksine farklı bir cevap vericem. Günlük protein ihtiyacı vücut kilogram ağırlığı başına 1.3 - 1.4 gram arasındadır. Yani emin olun 53 kilogram ağırlığında bir bayan olarak anlattığınız beslenmeyi uyguluyorsanız çok rahat ihtiyacınızı karşılıyorsunuz. Kaldı ki supplementler bana göre para tuzağıdır. Tek işe yaradıkları kişiler çok ileri seviye vücut geliştiriciler ve prolardır. Çünkü onların vücut ağırlıkları ortalama 120kg civarında kaslı olduklarından ihtiyacı olan protein ve karb ı yemeklerden karşılamakta zorlanıyorlardır. Ev konusuna gelince bende öğrenciyim. Ev arkadaşlarınla benim yaptığım gibi anlaş sen ortal alışverişe dahil olma kendine alışveriş yap. Eminim saygı duyucaklardır. Son olarak eğer gelişimi hızladırıcağını düşünüyorsanız bacak ve kalça bölgesinden bahsetmişsiniz , yanılıyorsunuz supplementler gelişimi hızlandırıp arttırmazlar. Kadınlarda zaten kas gelişimi işin gerekli olan Testosteron hormonu çok az üretilir. (erkeklik hormonu) bu yüzden sabırla devam edip istediğiniz sonuca uzun vadede ulaşıcaksınızdır. Tavsiyem kesinlikle paranızı bunlara harcayıp çöpe atmayın. Yemekler gayet yeticektir.

14. turkishnoobs

turkishnoobs Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Yalnız lor peyniri ve light peynir arasında besin değerinin pek farkı yok

Sent from my iPad using Tapatalk

15. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    light peynirde yiyebilirsin istersen fakat peynire yağlarını almak için bir çok işlem uygulanıyor. Lor peyniri kadar sağlıklı(aminoasit profilide farklıdır muhtemelen) olduğunu düşünmüyorum. Fiyat açısındanda lor peyniri daha mantıklı. Ekonomik durumun nedir bilemem tabi.

Sayfayı Paylaş