protein tozu tavsiyenize ihtiyacım var

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve evroka tarafından 5 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    25 yaşındayım. 1.75 boy 69 da kliom var. ecto yapım olmakla beraber göbekliyim de...

Yaklaşık 5 aylık bir B.B. geçmişimle beraber temmuz'dan geçen haftaya kadar hiç elim ağırlığa değmedi. 1 haftadır çalışmalara başlamış olmakla beraber gördüm ki zamanla biraz da bilinç kazanmışım.

Beslenmemin yeterli olmadığını farkettim. Şöyle ki: Günde 12-15 arası yumurta tüketmekteyim (en fazla 3'ü tam). Günde kilo başına 2-2,5 oranında yaklaşık 140-150 gr protein almak hedefim.
    Karbonhidrat olarak komplex karb. almaya çalışıyorum (lifalif, makarna, pilav, tahılıı ekmek, konserve mısır v.b)

Şimdi benim siz terübeli arkadaşlardan İLK DEFA protein tozu alacak B.B gönüllüsü bu arkadaşınıza kendi naçizane öğrenimlerinin yanında varsa ayrı bi tavisyeleriniz ve yorumlarınızı beklemekteyim...

Sitemizden bakıp, kendi değerlendirmemle ( içerdiği pro, yağ mikrarı) bi iki ürün bana göz kırptı :

Ultimate Nutrion ISO Sensation 93

32 gr'da; 28 gr pro, 1 gr carb, sodyum 50 mg, kolestrol 2 mg ----- % 87.5 protein

Ultimate Nutrition Prostar Whey Protein

28 gr'da; 114 Kcal kalori, 23 gr pro, 2 gr carb, 1,5 gr yağ, 49 mg sodyum, 110 mg potasyum ------ % 82.1 protein

Bir de ;
    Weider Cfm Whey Protein ile

Optimum Whey 100% Whey Gold Standart

tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum...

2. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    Optimum Whey Double Rich Chocolate tavsiye ederim.

Hem tadi guzel hem de sut ve/veya su ile cok rahat karisiyor.

Ben hic sindirim problemi de yasamadim.

Kullandim ve memnunum. Bunun disinda bir urun kullanmadigim icin bunu almanda israrci degilim fakat ben gayet memnun kaldim.

3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    optimum whey klasik bi ürün artık kimse kötü diyemez dese bile boş konuşmuş olur bende tavsiye ederim ama weider da iddalı

4. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    sana nitro tech i we optimumu öneririm ama fiyat açısından uygun protein tozu arıorsan nitrofull nutrition markasına bakabilirsin.piyasaya yeni girdiği için fiyatları gayet makul

5. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    nitrofull ü beyenmedim çok köpürüyo 10 dk da anca normale geliyo

6. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    optimum dan çok memnunum.
    muscletech nitrotech pahalı ama memnun olmayan az kişi var.

Dead_Smile bunu beğendi.
  7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Nitrofull nutrition, neyin nesi oldugu su an bilinmiyor. Dikkat edin derim. Amerikan markasi olarak sunulmus, ancak böyle bir marka yurtdisinda bulunmuyor.

Sitelerinden alinti:
    Dünyanın bir numaralı spor besinleri piyasasının uzmanlarından olan NITROFULL NITRUTION dünyada ve amerikada geniş bir ürün yelpazesine sahiptir - YALAN

Gerçek sporcu gıdaları , sporculara her anlamda istediğini vermelidir. Biz bu anlamda NITROFULL’u geliştirdik. Dünyanın bir numaralı sporcu beslenme ürünleri olarak sporculara sunduk. - YALAN

Kime ait oldugu sitelerinde yazmiyor!

loren, firebird, foranimati10 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    bnde zaten bütçesi az ise önerdim yoksa muscle tech veya weider ürünleriyle baş edecek bi marka değil.eğer whey protein alacaksan toz olarak 3 çeşit whey wardır.konsantre,izole,hydrolize bunlardan hydrolize wheyin tamamı kana çok hızlı bi şekilde karışır we%100 e yakını emilir.bu konuya da dikkat et ürün alırken...

9. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar protein tozu alımında o kadar acemiyim ki ilk defa olmasının da getirdiği bi sebeple 150-200 ytl vermeyi gözüm kesiyor şimdilik. Ama marka ve ürün bilgim daha önceden tecrübe etmediğim için yok. Sanırım bilinç ve tecrübe kazanmak için bi kaç seferlik alımdan sonra kendim de bi kanaat oluşturabilir hale gelecem.

Sanırım bonatschi bi konuda beslenmeyle ilgli zamanında çok yanşıl yaptıığınıdan bahsetmişti. 1 küsür senesinin ii değerlendiremediğinden yakınmıştı.

Bnm derdim bu arkadaşlar. Daha fazla geç kalmamak ve gerekli ve yeter ürünü bulabilmek...

10. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standart kullanıyorum, double rich chocolate aromalı.
    Bazen protein tozu içtiğimi unutuyorum, o kadar güzel bir aroması var.hyper_

İlk başlarda nitrotech gibi profesyönel bir ürün almanı çok tavsiye etmiyorum. Parana yazık bence.

Bu konuya çok da fazla takılma ayrıca. Nitrotech hariç hepsi 3 aşağı 5 yukarı birbirine yakın ürünler. (Saydıkların arasında)

Fiyatı en makul olanı al derim.

Tek dikkat edilmesi gereken konu bence içilebiliriği. İçemeyeceğin birşeye para verme.

İyi çalışmalar...:)

11. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standart kullanıyorum. Bende inanıılmaz gaz yapıyor.

Diğer markaları kullanmadım ama genelde protein tozlarının tamamının bağırsaklarda neden olduğu etki ile gaz yapabildiğini göz ardı etme.

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Optimum suya/sute rahat karisabildigi ve tadi digerlerine oranla daha iyi oldugu icin her sene protein tozu konusunda butun odulleri topluyor. Sadece protein tozu istiyorum diyorsan ve butceni zorlamiyorsa optimum iyi bir secim olur. Param var, en iyisi ne ise o olsun diyorsan da benim su ana kadar en cok randiman aldigim (tadi optimuma kiyasla kotu olmakla birlikte) urun olan nitrotechi tercih etmeni oneririm.

13. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İzole arıyorsan iso-sensation veya weider cfm yerine fiyat olarak daha avantajlı olan biproyu öneririm..Sabah kalkar kalkmaz ve idmandan hemen sonra suyla içersen işini görür, tabii iyi beslenmeyle beraber..

14. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    aklım baya bi karıştı aslına bakarsanız...Yurtdışından temin etmek de var ama teslim süresi baya bi uzuyormuş, parayı Türkiyeden alıp da 3-4 te biri fiyatına yurtdışından alanları işitince insan ister istemez çok olanı almak istiyor...Ekonomik kriz zamanı müsrif olmaya gerek yok...

15. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    BodyBuilding sayfasından ürün getirtmek artık mazide kalmış bir yöntem.Çünkü dolar aldı başını fırladı.

Optimum 5 lbs whey almak istersen şu anda 150 ytl ye gelir kapına kadar artı gümrükden geçememe riskinide göz önünde bulunurmak gerekir.Şayet biraz araştırma yaparsan Türkiyede 140 ytl ye satanlar var.Farz edelim ki Türkiye de 160 170 ytl oldugunu düşünelim sizce 10 - 20 ytl için gümrük riskini almaya değer mi.

16. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Karıştıyor olmayasınız. 5 lbs hem de ON 160-170 lira.:shock: 220-230 lardan açılıo sanırım kapı beşliklerde...

Söylediklerinizden eminseni özelden satıcılarla ilgili bilgi almak isterim sizden...

17. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen kurallari okuyun!

18. alextaylor

alextaylor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi şöyle 5lbs optimum + kargo ücreti + western union ile para havale ücreti hepsi 97 dolar buda 148 ytl demek oluyo.

19. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    kombıneme whey yanında bırde yatmadan once kullanmak ıcın protegın tozu alacagım. sızce yatmadan once kullanmak ıcın en ıyı protegın tozu hangısı? marka olarak........

20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    hdt premıum pro rated olabilir.optımum casein ilk tercih olarak belirtilir.

therion bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş